Pokání (2007)

Naprosto ale naprosto souhlasím s každým písmenkem v komentáři Marigolda. Co se filmů z války týče, tohle je jeden z vrcholů (když na vrchol posadím Full Metal Jacket). Ona diskutovaná souvislá scéna je v mých očích jedna z nejlepších scén filmové historie. Ale všechno kolem bylo tak tupě pomalé, děj se za půl hodiny neposunul absolutně nikam a když už jsem se na konci vžil do vyprávění stařičké briony, uvěřil jsem na chvíli, že je to psané podle skutečMcEwan. Takže ještě takové malé osobní zklamání na závěr. Jo a stále nechutněji vychrtlejší Keira hrála skvěle, překvapila a potěšila..

Osudový dotek 2 (2006)

Čekal jsem nejhorší, přislo jen špatné. Byl jsem neustále každým odrazován, abych na to ani nekoukal, že je to vyhozenej čas. Nebyl, zas tak špatný to nebylo. Je to dobrej film, kterýmu chybí zápletka, kamera, scénář, herci a koule. Zbytek je fajn :)

The Power of Nightmares (2004) (seriál)

Pár zajímavých momentů, jinak další ze superkonspiračních teorií, které se snaží vydělat na lidském údivu. Adam Curtis se pouští na tenký led, když tvrdí, že Al-Kaida neexistuje. Má rozhodně ve spoustě věcí pravdu, ale radikalizuje, aby udělal dokument zajímavějším. Zbytečně, mohl to být dobrý dokument..

Nepříjemná pravda (2006)

Je dobře, že takový film vzniknul, ale nepovažuji ho probůh za nic "oskarového", natož důležitého. Je to pohled na věc z jedné strany, s největší pravděpodobností pravdivý a skutečný, ale bez širšch souvislostí a protkán spoustou "rádoby-dojemných" scén ze života Ala Gora. A vysloveně úsměvné jsou ty podtočené potlesky a ukazování nadšených lidí, kteří si Ala fotí atd.. Osobní propaganda přilepená víc než dokument. Ale zábavná, naučná a zajímavá. Proč ne.

Americká krása (1999)

Seděl jsem, zíral jsem a na konci se nafouknul jak balón, plný té vší krásy, co je kolem, a prasknul.. Jeden z nejlepších filmů vůbec. Tečka. Tečka.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Nemůžu si pomoc. Hodně jsem nad tím hodnocením přemýšlel a pět je adekvátní. Nejde o to, že je to Die Hard, nejde o to, že jde o primitivní děj, ale o to, že jsem se posadil do křesla a po dvou hodinách jsem viděl titulky. Nikde žádná chyba (jen občas nesmyslně vyznívající dialogy). John opět srší hláškama, výbuchy jsou ještě větší, nechybí kung-fu kočka, záchrana celýho světa, hrdina posledního okamžiku, rodinné problémy, uvíznutí ve výtahu, spousta záporňáků, úniky smrti na poslední vteřinu, scéna, kdy hlavní hrdina visí za konečky prstů na okraji propasti, vybuchující Capitol, správnej ne-anglicky mluvící záporňák na konec, průlez větrací šachtou, stíhačka, vrtulníky, nekonečný zásobníky, spousta hi-tek vymožeností, nad kterými musí i průměrný uživatel notepadu kroutit hlavou, v čele s programátorem, "stiskem pěti tlačítek dokážu vypnout Slunce", hlavní hrdina, kterej nemá potřebu si odskočit, nebo si alespoň utřít krev z čela a nechybí ani Bruce Willis. A nejhorší na tom je, že i přesto to prostě funguje.. Pro mě je 4.0 definice akčního filmu. Když hledáte originalitu a rozum, přepněte na Lynche..

Hrdinové (2006) (seriál)

Tak.. Dokoukano. Heroes je kopie všeho. Hezky se na to kouká, ale je příliš mnoho dílů a v každém z nich je tak pět minut důležitých událostí a zbytek vaty. Nepopírám, že je celý film natočen giganticky a precizně, ale pro hnidopichy mýho rozměru má až příliš nesmyslů ve scénáři (většina hrdinů prostě nepoužije svoje schopnosti, když se to hodí), nedotažeností a co víc, 90% všech "zvratů" je s kapkou fantazie předvídatelnejch.. Je to špatnej seriál, ale dokáže zabavit. Takže tři. Ale ošklivý tři. EDIT/ 3. serie. Stahuji na jednu hvězdu. Tohle je vrchol kreténismu a totálního vymazanství. Víc smyslu dává koukat na tak jde čas. Opravdu se tím začínám bavit a doporučuji Heroes hodit do kolonky komedie. Protože všichni už umí všechno, nikdo neumře a další a další lidi dostávaj nebo objevujou totálně nepochopitelný vlastnosti. Dobře. To mi nevadí. Horší je, že Heroes si hrajou na vědu a ne na komiks. Omlouvám se. Ale je to sračka.

Godzilla (1998)

Když se Godzilla ztratila v New Yorku, praskla mi leva hemisfera