• Western

Tajnosti Paříže (1962)

Ano, ano, ... zlo se často skrývá za bohatstvím, krásou, zdáním dobra a srdcem na dlani. To platilo kdysi, platí bohužel dnes a bude i v budoucnu. V "Tajnostech Paříže" je sice ono zlo zobrazeno na dnešní dobu již v poněkud omšelém a úsměvném snímku s Jean Maraisem, ale je stále dobře čitelné. A dobro? To je právě to úsměvno, ono nadnesené, neohrožené hrdinství a čest romantických postav "červených knihoven" vyjádřeno rolí Jeana Maraise.

Nestyda (2008)

Hřebejkova nicotná prázdnota o ničem. Nepatřím mezi generaci diváků mladých, ale i když sám sebe řadím mezi ty starší a životním během poučené diváky (kterým podle jistého uživatele byl tento film určen), nemyslím, že by byl určen právě mě. Vlastně ani netuším, pro koho a proč Nestyda vlastně vznikl. Žádný humor, žádné drama, žádné tzv. "poselství" nezkušenému človíčkovi, který hledá cestu životem. Prostě takové nenáročné nic, takové unuděné neustálé poflakování nevyzrálého a nezodpovědného muže. Děj bych graficky vyjádřil jako jednu dlouhou a nekonečnou čáru bez jakýchkoliv výchylek. Možná se na tom ale podepsal i Vieweghův scénář, který tentokrát nemusel patřit k tomu nejlepšímu, co vyprodukoval. A nebo, !! režisér Hřebejk má problém režisérsky zvládnout Viewegovo téma, i když ho považuji za skvělého tvůrce. Román pro muže byl filmařsky zvládnut lépe.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Óóó, díky TV Novo, opět dokazuješ, že nejsi hodna mého diváckého času. Nyní už na TV Nova sleduji pouze události v hlavním večerním čase, i když i v tomto případě občas uvažuji o odchodu. Tedy, k definitivnímu odchodu od obrazovky TV Nova. 180 dílů srdceryvných scén a přitroublých dialogů, toť krůček k definitivnímu exitu kulturního cítění duchem prostého TV nováka.. Gratuluji, jen tak dál..... opravdu mě zajímá, zda TV Nova tento poklesek odvysílá až do konce....

Policejní kolt vzor 357 (1976)

Sedmdesátá léta francouzské kinematografie produkovala v oblasti krimi velmi slušné snímky. Policejní kolt bych ale mezi ně jistě nezařadil. Důvod? Toporný herecký výkon Montanda, kterého považuji za lepšího zpěváka než herce. Ta topornost se projevovala především v závěrečných akčních minutách filmu, kdy fyzickou výbavou herec již nestíhal a na mě osobně to působilo víceméně úsměvně. Herecké umění Simone Signoret mě také zklamalo a konečně scénář mi připadá nějak ušitý horkou jehlou. To jsou důvody, které mě přiměly hodnotit celkem malým počtem hvězd. Ty tři hvězdičky jsou přiděleny s "odřenýma ušima". Volba zbraní (1981) se režisérovi A. Corneau povedla lépe.

Holocaust (1978) (seriál)

Tak tedy nevím, zakoupil jsem originály DVD v trafice a kvalita obrazu (na PC) je otřesná. Dát do distribuce DVD s tak rozmazaným obrazem, to vyžaduje notnou dávku drzosti. A to je prosím nalisováno na 3x DVD9, které nepatří mezi nejlevnější!! Evidentně jde o získání peněz za každou cenu. Distibutor Hollywood C.E. s.r.o. za přispění týdeníku Reflex.

Ivan Hrozný (2009)

H.C.E nežije v realitě našich příjmů!!! Za 200,- Kč ?! Ta cena by mě nezarazila v předražených prodejnách pro snoby, ale v trafikách? Cenotvůrce H.C.E. snad spadl z měsíce a ublížil si na hlavě ....

Old Boy (2003) odpad!

.... obdoba přihlouplých násilných počítačových her. Že by náhražka pro dospělé, kteří se stydí ve svých letech zahrát si na PC a postřílet kde koho?

Osudová sázka (1998)

Přivítal bych, kdyby pánové Malarkey a Enšpígl komentovali film a neventilovali zde své dojmy z telefonních kontaktů a SMS. K věci pánové, prosím pouze k věci. Takto se o filmu nic nedovíme.

Habermannův mlýn (2010)

Přiděluji jednoznačně neoddiskutabilních 5 hvězdiček. Jen málo českých filmů zařazuji ve svém pomyslném žebříčku na místa nejvyšší, na místa, která obvykle obsazují díla světově známých, proslulých a špičkových režisérů. Habermannův mlýn mezi ně jednoznačně patří. Tomuto filmu prostě nemůžu nic vyčíst. Není v tomto případě důležité, zda se scénář (či román) doslova drží skutečných událostí z těch pro český národ pohnutých dob, důležitější podle mě je Habermannův mlýn zhlédnout a snažit se přemýšlet o tom, co vedlo některé lidi k tak krutým odplatám. Kdo by po letech strádání, utrpení a strachu pod nadvládou krutých nácků nechtěl oplatit své fyzické i duševní utrpení z průběhu okupace. Ale krutě trestat a zabíjet bez soudů, bez toho, že by někoho vyslechli a posuzovali míru viny každého jednotlivce je naprosto nepřípustné. A to se tady bohužel v poválečné době dělo. Tento film jasně odkrývá skryté charaktery lidské rasy, které vyplouvají na povrch především v krizových situacích. Karel Roden, ideální hráč – tragéd, na tomto parketu odvedl skvělou práci stejně tak jako Oldřich Kaiser ve své bohužel nevelké roli, Mark Waschke, Radek Holub, Jan Hrušínský i všichni ostatní herci. ..... Prostě, myslete si a piště si zde na ČSFD v hodnoceních co považujete za správné, ale já naprosto nechápu, ten odmítavý postoj vyjádřený nízkým hodnocením třemi či dokonce dvěmi hvězdami dokonce od inteligentních uživatelů, od kterých bych to nikdy nečekal. A " přespříliš silný akademismus rozvolněného dramatického oblouku" jsem opravdu nezahlédl. Já skromně, bez vzletných a nic neříkajících vět, hodnotím skvěle odvedené poselství filmu, které jasně říká: "Lidé, zamyslete se nad sebou a už nikdy tohle nedělejte". Nešťourám se ve snímku a nehledám nesrovnalosti s prokázanou skutečností, .... snažím se odnést si ponaučení, které mi bude vždy připomínat, že se k sobě máme chovat slušněji než činíme. Pozor, slušnost není slabostí, spíše naopak.

Doktor pro zvláštní případy (2010) (TV film)

Nedělní pořady na ČT1 bývají rozmanité a pro mě osobně vždy překvapením. Milým i nemilým. Je to pár týdnů, kdy jsem po zhlédnutí posledního dílu "Bludičky" nabyl přesvědčení, že večerní pořady ČT1 nabývají na kvalitativní hodnotě. Asi to ale bylo z mé strany poněkud ukvapené hodnocení celkové produkce ČT. Neděle 2. ledna 2011 mě bohužel ale přesvědčila, že stále zdaleka ne všechno z produkce ČT je pro mě přijatelné. Jako ostatně pro každého. "Doktor pro zvláštní případy" shazuje mou pomyslnou křivku úspěšnosti večerních pořadů ČT opět do propastné hlubiny. Jde o komedii, a silnou nadsázku v ději bych tedy přijal, ale se stále blížícím koncem ve mě sílil nepříjemný dojem z hereckých výkonů a to včetně Václava Vydry nejml. Po shlédnutí jsem nabyl dojmu, že jsem omylem zhlédl další díl "Kameňáku". Vycítil jsem laciný humor (humor za každou cenu) tolik podobný těm zámořským komediím. A to není dobře. K inteligentnímu suchému anglickému humoru má tohle hodně daleko.