VAC0

VAC0

Jan Václavík

okres Opava
student

16 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Newsroom (TV seriál) (2012)

  Co se dá k tomuto velemistrovskému dílu napsat? Tuny a tuny slov, frází a superlativ, ale tím nikoho z vás nebudu zatěžovat. Takže to zestručním. Jeff, Sam, Olivia, Thomas a další - jejich seriálové herectví je opravdu neskutečné. Geniální seriál, jehož největší úspěch tkví ve skloubení reálných faktů, osob, událostí (krom operace Genoa, což jim rád odpustím) s prostředím televizní stanice a kupou kvalitních herců. Vím, že je to vesměs utopie dělat takovéto zpravodajství. Nicméně bych byl neskutečně vděčný, kdyby si současné TV stanice vzali alespoň 10-20% z toho, co se odehrává v tomto seriálu a pokusily se to aplikovat v jejich zpravodajství - tady v naší zemičce. To je zhruba vše. Teď už si jen počkat na třetí řadu, což bude ovšem úmorné čekání!

 • poster

  Hatufim (TV seriál) (2009)

  Na začátek bych chtěl podotknout, že Homeland je mou srdcovou záležitostí. Hatufim se od Homelandu liší především v tom, že zde není znát ten klasický americký seriálový rukopis - tzn. není tak akční, přechytračený ani záludný. Ba naopak, Hatufim je hlavně o psychologické stránce věci, o emocích. Působí mnohem reálněji, vyzráleji a uvěřitelněji. Navíc je zde použita skvělá hudba dokreslující celou atmosféru seriálu. První série je spíše o poznávání hlavních postav, místy vskutku zdlouhavém, ale přitom dopodrobna nastiňujícím problematiku vztahů v rodinách válečných zajatců. Oba tyto seriály jsou výtečné, podobné a přitom zcela jiné. Homeland mi dopřává takovou tu akční a mysteriozní stránku, zatímco Hatufim spíše tu psychologickou a emoční. Proto si myslím, že zhlédnutí obou těchto seriálů má své opodstatnění. Co se týče herců - nejvíce se mi líbil herecký projev Ishaie Golana (Uri), Assi Cohena (Amiel Ben-Horin) a Jonathana Uziela (Ynon Meiri). Hodně oceňuji také šprýmy a faux pas od Yael Eitan (Dana), u kterých se nesčetně krát zasměji a odreaguji se tak na chvíli od pochmurnější atmosféry. První série - 90%. Druhá série je už trošku o něčem jiném. Některé postavy už máme prokouknuty dopodrobna, jejich psychologický profil i chování. Nicméně děj se stále vyvíjí, na povrch vyvěrají nové skutečnosti, objevují se nové tzv. WTF momenty. Konec druhé série byl hodně emotivní a poslední minuty závěrečného dílu nechaly kvalitně pootevřená vrátka pro sérii třetí, která bohužel nebo bohudík, již zřejmě natočena nebude. Dávám druhé sérii 99.99% - setinku strhávám za předvídatelnost. Avšak zpracování, interiéry, exteriéry - to vše je naprosto nad očekávání, prostě geniální a realistické. Víc takovýchto seriálů, prosím. Tato problematika se nikdy neomrzí a musí se to lidem (především těm z prvního světa) dostat pod kůži, ať vědí, co se dennodenně děje v těchto zemích na základě náboženských pohnutek. Allahu Akbar!

 • poster

  Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

  Grandiózní počin v mnoha směrech.

 • poster

  Domek z karet (TV seriál) (2013)

  Povím vám příběh o tom, jak jeden cynický, pokrytecký a extrémně manipulativní jedinec jednoho krásného dne po moci a odplatě toužiti začal a pro dosažení svých cílů neštítil se udělati cokoliv. Lžu, nepovím. Podívejte se sami. Toto dílko je, želbohu, odrazem nejen americké, ale i naší společnosti. Což je přinejmenším smutné, ale v seriálové podobě mi to vůbec nevadí, ba naopak vítám to s otevřenou náručí. Kevin (na stará kolena) hraje svou životní roli spolu s neodolatelnou Kate a výbornou (Kevinovou přisluhovačkou) Robin. To co Kevin v první sérii započal to v druhé dorazil až do úplného konce. Bez ztráty kytičky a s grácií, jak jinak. Cg Frank, you astute bastard!

 • poster

  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

  Pro mě, po Hatufimu, jeden z nejlepších dramatických seriálů vůbec. Dá se k tomu horko těžko něco napsat. Musíte to prostě vidět a prožívat individuálně. Je to geniální, dechberoucí a mysteriózní výtvor od začátku až do konce. Nenechá vás to v klidu a chladným. Uvažujete, co by se stalo, kdyby...A jak si tak uvažujete, stane se úplně něco jiného a nečekaného, což vás skromně posadí zpátky na prdel - i když (při špetce soudnosti) leccos je předem dané či předvídatelné. Co se týče herců - nejraději bych většinu nacpal do TOP_10, ale bohužel tam není tolik místa. Místečka se našla alespoň pro Damiana a Claire, kteří tento seriál neskutečně táhnou k dokonalosti. Klobouček musím také smeknout před Mandym, Rupertem a pár dalšími.

 • poster

  Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

  Misfits jsou pro každého fanouška britského humoru jasnou volbou. Třešničku na dortu, oproti klasickému britskému humoru, tvoří břitkost, sarkasmus a geniálně trefná vulgarita. Pro mě nejvýraznějšími postavami jsou Nathan a Rudy, přičemž Nathan je tahounem prvních dvou sérií a Rudy je tahounem třetí a čtvrté série. Humor a vyjadřování obou těchto postav vás prostě dostane do kolen. Nesmím však opomenout Simona, jehož postava prochází vývojem od introvertního malého psychopatka s širokou škálou psychedelických obličejových grimas až po sebevědomého a cílevědomého hrdinu. Edit: 4. ale především 5. série už stojí za pendrek. Sem tam nějaký šprým od probačního, pár klasických Rudyho hlášek, ale zbytek týmu pokulhává. Scénář už také bohužel vaří z vody a hlavní dějové linky jednotlivých epizod jsou horší než ty vedlejší, u kterých se paradoxně více bavím. Proto odebírám hvězdičku. 5. série fenoménu Misfits už spíše jen škodí. Dodívám se z respektu.

 • poster

  Arrow (TV seriál) (2012)

  Arrow je pro mě v současné době více než povedenou náhražkou za Smallville, který jsem sledoval v mladším věku. Arrow je mnohem vyzrálejším seriálem s plnohodnotným scénářem a dobrým hercem v hlavní roli. Jako velké plus hodnotím dějové přelívání mezi současností a minulostí na pustém ostrově, což nám postupně odhaluje, co vlastně Olivera Queena změnilo z bohatého fracka na bdělého strážce svého rodného města. První série 4*. Edit: První polovina druhé série nestála za moc, ale postupem času se vše začalo rozjíždět, vyostřovat (flashbacky stojí za to) a finále i epizody jemu předcházející byly úctyhodným vyvrcholením druhé série. I přes ten pomalý rozjezd dávám 4+ hvězdičky a už se pomalu začínám těšit na Flashe.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  TBBT je prostě a jednoduše výborná geekovská zábava. Je v ní obsaženo všechno od vědy, netradičních sociálních interakcí, až po hry a komiksy, takže si v tom určitě každý z nás najde kus svého. Hlavní postavou je bezpochyby Sheldon (Jim Parsons), kterého prostě nemůžete mít neradi. Jeho boj s rozpoznáváním sarkasmů a různých sociálních zvyklostí je během na dlouhou trať plnou netradiční zábavy. Určitě si budete říkat, že ten chlápek musí být blázen, ale nezapomeňte, že ho jeho matka nechala testovat. BAZINGA!

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Lister: To když umřel táta mně, bylo mi teprve šest. Dostal jsem od každýho kupu dárků jako o Vánocích. Přál jsem si, aby se to stalo ještě pár lidem, abych si doplnil celý lego. Babička se mi to pokoušela vysvětlit, že jako odešel a že už se nevrátí. Jasně, že mě zajímalo, kamže šel. Říkala, že je moc štastnej a že odešel tam, co moje zlatá rybka. Tak jsem si myslel, že ho spláchli do záchoda. Myslel jsem, že je hned za tou vohnutou rourou. Posílal jsem mu tam jídlo a časopisy, aby měl co číst. Nakonec mě poslali k dětskýmu cvokaři, protože mě našli s hlavou v míse, jak čtu fotbalový výsledky. K tomu nelze nic dodat. Jednoznačně jeden z největších klenotů britského humoru.

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)