• Mysteriózní

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Na tohle se dá koukat pořád a nejlépe v zimě. Film je přesně takový jaký i čekáte.

Velká legenda Judo (1943)

Na svou dobu velmi zdařilé zpracování dnes už klasického schématu "mladý tvrdohlavý adept školy bojových umění". Z Kurosawova debutu vyčnívá především závěrečná větrná "akční" scéna na louce. Kdo ví, jak by to natočili dnes.

Air Force One (1997) odpad!

Opravdová echt slátanina. Když už si myslíte, že série předvídatelných trapností musí skončit, tak přijde další, která vás úplně dorazí. A pak další...

Příběh vody (1961)

Báječná miniatura. Na příběhu lásky vzniklé v povodní postižené Paříži ukazuje Truffaut svoji genialitu.

Krásná neděle (1947)

Krásná neděle je krásný film. Mistr Kurosawa mě opět mile překvapil. Tahle záležitost je veskrze pozitivní a inspirující.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Chytrý film, který divákovi v té záplavě amerického balastu v našich kinech dává něco víc než jen dvě hodiny zábavy.

Pečeť vraha (2003)

Povedená "krimoška" s nakažlivě melancholickou náladou. Velmi zdařilá je proměna obou vyšetřovatelů. Závěr skvělý.

Dangan ranna (1996)

Nádherný film! SABU si ve svém debutu pohrává se svým oblíbeným tématem fatální náhody. Na první pohled banální gangstreka, na ten druhý psychologická studie několika "hrdinů", která je podána s takovou lehkostí a ironickým nadhledem, že navíc náramně baví. Jasých 5*

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Brilantní film po všech stránkách, kterým Kim Ki-Duk dokázal, že v současnosti se točí v Asii nejlepší filmy. Film využívá jednoduché symboliky. Každé roční období zastupuje jednotlivé fáze lidského života. Věčný koloběh zrození, zrání, hledání a zmoudření... a znovuzrození. Vizualní stránka bere dech podobně jako Kitanovy Dolls. Hudební doprovod zážitek jen umocňuje a u zimních scén mě přivedl až k fascinovanému vytržení.