• Mysteriózní

Rozhovor (1997)

Pěkný příklad toho, jak snadné je natočit dobrý film. Stačí se koukat na lidi a trochu přemýšlet.

Balance (1989)

Skličující animovaný film o lidské povaze. Lahůdka!

Father and Daughter (2000)

Geniálně minimalistická animace, skvělá hudba, silný příběh. Jasných 5*

On the Corner (2003)

Příběh ani zpracování ničím nepřekvapí, ale odkoukat se to dá.

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

Otvíračka letošního Febiofestu, která zpočátku působí poněkud úchylně, ale nakonec se z ní vyloupne příjemný film. Co chvíli má člověk pocit, že se poetika vyprávění musí něčím pokazit, ale režisérka naštěstí nesáhla k žádnému americkému klišé.

Carambola (2003)

Film s docela jednoduchou zápletkou, na který se však moc dobře kouká. Styl trochu připomíná novou britskou tvorbu. Pokud máte rádi kulečník, tak se budete bavit ještě o hvězdičku víc a navíc se naučíte pár efektních strků. ....a má to i vtipnou pointu. Takže spokojenost.

Next of Kin (1984)

Perfektní debut Atoma Egoyana! Hlavní hrdina Peter neví, co se životem. Příčí se mu hodnoty rodičů, proto se rozhodne předstírat cizí identitu. V rodině Arménských přistěhovalců poznává úplně jiný svět. Herci jsou sice trochu syroví, ale to příběhu příliš neubírá. Režisér už tady ukazuje svoji schopnost psychologického vhledu do duše svých hrdinů.

Mlčení (1963)

Film, který by mohl mít všechy aspirace vás nudit, zároveň hypnoticky drží fascinovaného diváka. Postavy a jejich myšelnky jsou reálné až hmatatelné. Geniální.

Jiná žena (1988)

Další Woodyho výborný opus o hlubokých lidských citech.