Need for Speed (2014)

Zápletka a scénář - ok, jízdní dovednosti a provedení - skvělé. Herecké obsazení a jejich výkon - strašné. Oni hrají, že hrají a to ještě otřesně.

Ona (2013)

Hrozný začátek, hrozný herec (frantík s děsným vkusem). Tento jinak nádherný film, s krásnou hudbou i příběhem je jinak dobrým plánem na večer

Kurýr expres (2010)

Všichni tvrdí, jak vařená vajíčka. Scénárista se snažil film tak moc nabouchat zápletkami a absurditami, až si uvařil nejedlý guláš.

Divoška (2008)

Naprosto klasická americká zápletka. Hlavní hrdinka o vše napřed musí přijít a pak se vše v dobré obrátí a zlo je potrestáno (nebo se potrestá samo). Stejně tak i v závěrečné kapitulaci na film a rozum, a hře lacrossu. Proč se scénáristi nikdy nepoučí?? Tenhle projekt si vydělal sotva sám na sebe

Babovřesky (2013)

Usmál jsem se jen 2x - "Ta má uši i v pr**li* a "...měl jsi tu štěnici, velebnosti, odposlech přerušen" :-) Jinak nuda. Na druhou stanu, z tak banálního příběhu a zápletky vytvořit víc jak dvouhodinový film není moc snadné.

Zpátky do ringu (2013)

Sice by si asi hodně dědků přálo takhle umět poskakovat v jejich letech, v tomhle ohledu smekám, na druhou stranu jsou oba ostřílení herci a tak bych čekal více realističnosti. Tvůrci filmu snad vše co šlo, přehnali.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Scénář je opravdu poutavý takový film bych si rád vychutnal. Bohužel ztvárnění tohoto nudného snímku Benovi moc nevyšlo. Nedává ani stéblo příležitosti, kterým by diváka do Conradova scénáře vtáhl.

Tom Yum Goong 2 (2013)

Film, jehož jediným dějem je ukradení konkrétního slona (není jasné proč zrovna tento) a zabití politika. Spíše to ale exhibice, nebo kaskadérské přehlídky a "děj" je jen záminkou

Vlk z Wall Street (2013)

Tento snímek mě po filmu donutil přemýšlet nad scénářem a kromě skvělého výkonu DiCapria, skvělému zpracování, šíleného rozjezdu, zaznělo i mnoho důležitých poučení, které mají podstatný vliv na život každého z nás - viz "propiska". Winter se opravdu vyznamenal a od Scorsese jsem ani nic menšího nečekal. Zasloužených 5*