Pan Tau (1971) (seriál)

Pana Tau jsem jako dítě miloval. Otto Šimánek byl pro tuto roli stvořený.

Santa Claus 3: Úniková klauzule (2006)

Celkem zábavná vánoční oddechovka, ale ze všech santovských filmů s Timem Allenem asi nejslabší. Tři hvězdy jsou hlavně za skvělého Martina Shorta.

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Můj asi nejoblíbenější Pierrův film. Možná je to tím, že ve filmu poznávám tak trochu sám sebe, a i když jsem ho viděl minimálně desetkrát, tak se pokaždé bavím a kochám se komediálním nadáním mého milovaného blondýna z Francie.

Pravidla moštárny (1999)

Mojí chybou bylo, že jsem si film pustil jen den po dočtení knihy, která mě naprosto okouzlila, můj zážitek z filmu tedy asi nebyl takový, každopádně všem doporučuji si knihu prěčíst. Film je však také velmi dobrý. Michael Caine celkem mé předstay o Dr. Larchovi naplnil a krásná Charlize Theron je ozdobou filmu.

Brooklyn (2015)

První co mě napadlo po shlédnutí filmu Brooklyn bylo, že byl krásný, to sice může působit jako pochvala, ale zároveň to v sobě může skrývat i něco mírně povrchního. Ta krása se totiž na diváka valí, i když hrdinové ve filmu prožívají zrovna smutné chvíle. Film jinak především v první půlce rychle plyne a výkon Saoirse Ronan v hlavní roli, ale i vedlejších postav je kvalitní a uvěřitelný.