Black Panther (2018)

Další z filmů, který se nám snaží říct, ať jsme na sebe hodní a pomáháme si. Ale to se dá udělat jinak, než o tom většinu filmu žvatlat. Kdyby si tvůrci odpustili právě řeči tohoto typu a přidali více akce a humoru, byl by film o dost lepší. Odvázanost a nadhled třetího Thora mi prostě sedí k Marvelu víc. Palec nahoru za skvělého Serkise.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Líbilo se mi, že obě hlavní postavy prošly určitým vývojem, který odpovídal dějovým zvratům. Oceňuju taky ideální délku epizod (o skvělým soundtracku ani nemluvím..).

Wind River (2017)

Sheridan dokazuje, že kromě skvělého scénáristy je i docela slušný režisér. Dokáže navodit atmosféru, ale i ukázat tíživá traumata postav, aniž by nějak tlačil na pilu. Renner i Olsen jsou taky naprosto v pohodě. Jeden z nejpovedenějších filmů roku 2017. 80%

Zahradnictví: Nápadník (2017)

Úroveň Hřebejkovi trilogie měla vzestupnou tendenci, posuny byly ovšem tak malé, že se poslední díl ocitá pouze někde v průměru či jen lehce nad ním.

Liga spravedlnosti (2017)

Věřím, že kdyby to dělal jeden režisér, kterému by do toho nikdo nekecal, tak je výsledek mnohem lepší. Takhle jsou na tom znát všechny ty dotáčky a stříhání. Jinak ale musím uznat, že všechny nové postavy jsou naprosto parádní. Doufám však, že vrchol tohoto filmového vesmíru nás teprve čeká.

matka! (2017)

Mám rád, když je na filmu znát osobitost jeho autora. Aronofsky však není úplně můj šálek kávy. Navíc bez charismatu Bardema, Lawrence nebo Pfeiffer, by to zdaleka nebylo tak silné.

Soukromá slavnost (1984)

Příjemná britská komedie s výbornými herci. Krásně jsou tu zobrazeny lidské charaktery i sociální situace v poválečné Anglii.

Zahradnictví: Dezertér (2017)

Dezertér mne již naplno přesvědčil o tom, že celá trilogie Zahradnictví je naprosto zbytečným a nepovedeným počinem dua Hřebejk-Jarchovský. Film drží nad vodou jen někteří herci (Finger, Dobrý, Novotný), což je zatraceně málo. Ve srovnání s předchozím filmem Rodinný přítel, však vychází Dezertér přece jen o málo lépe, a to i díky tomu, že je zde méně trapných momentů. Hřebejk s Jarchovským ale stále nedokážou vyprávět příběh své ,,velkolepé" trilogie tak, aby mě alespoň trochu zajímal a bavil.

To (2017)

To je přesně ten typ blockbusteru, na který chcete chodit do kina.