Kid Galahad (1962)

Vidět Elvise boxovat a zemřít...

Mumie (2017)

Ale jo, Cruise to svým charismatem utáhne, zvláště když bojuje s oživlými mrtvolami nebo když vtipkuje, tak je to fajn. Jinak nová Mumie díru do světa asi neudělá, ale svého diváka si určitě najde.

T2 Trainspotting (2017)

Film často brnká na nostalgickou strunu a na první díl odkazuje většinou vtipně a originálně, zároveň ale také hodně vypovídá i o dnešní době, zvláště o vyčpělém životě generace McGregora a spol. Navazovat na kultovní film je vždy tak trochu riskantní, Boyle to ale s mírnými výhradami zvládnul na výbornou.

Wonder Woman (2017)

Gal Gadot je krásná, Chris Pine je sympaťák. K tomu ještě přidáme dobrou akci, ucházející příběh, a není důvod k nespokojenosti. P. S.: Jako milovníka Trainspottingu mě potěšila přítomnost Cosma a Bremnera.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Pátí Piráti vykrádají v mnoha ohledech sami sebe, ale po celou dobu drží celkem slušné tempo. Co se týče nových herců, tak Kaya Scodelario se svým půvabem takřka vyrovná Keiře Knightley, Brenton Thwaites však tak výrazný není. Bardem jako záporák ujde, ale s jeho postavou si mohli scenáristé přece jen pohrát o něco víc. Salazarova pomsta patří mezi letošními blockbustery rozhodně do té lepší půlky.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Naroubovat tempo a styl vyprávění akční gangsterky na historické fantasy byl ambiciózní plán. Výsledný produkt mě však úplně nepřesvědčil o tom, že se nějak zvlášť povedl. V některých momentech ale Ritchieho Artuš docela baví.

Špína (2017)

Po dlouhé době mě nejaký film udržel v pozornosti po celou dobu svého trvání. Skvěle napsané, natočené i zahrané.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Dvojka chtěla být ještě víc cool než jednička, ale postrádala kvalitní příběh. Už si ani nepamatuju, co se ve filmu všechno stalo a to je špatně. Přišlo mi, jako kdyby chtěli tvůrci nacpat všechny svoje nápady, kterých by bylo nejméně na několik filmů, do jednoho. Je ovšem pravdou, že některé scény byly povedené, těch okoukaných a nudných bylo ale asi víc. Na té retro vlně mě však pořád něco baví :). 3*

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Čekal jsem drama o zákazané lásce, kde bude tento motiv zajímavě a napínavě zpracován. Místo toho jsem však viděl plochý příběh, který je vlastně o ničem, a je přehlcen scénami, jež jsou pro děj snímku naproto zbytečné. To, že se většina děje odehrává v nelehké době protektorátu je zde poznat jen podle pár scén s příslušníky gestapa a podle obrazů Adolfa Hitlera. Protektorátní atmosféra zde tudíž není vůbec využita, což je škoda. Tvůrcům nelze upřít snaha, ale tohle se nepovedlo.

Ztracené město Z (2016)

Povedená kombinace dramatu a dobrodružství, která se navíc může pochlubit perfektním hereckým obsazením.