• Western

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Podarený prológ k AC 2, ktorý je pochopiteľne určený pre tých, ktorí hru hrali alebo ešte lepšie ju idú len hrať, ostatným nič nedá a je pre nich viac-menej stratou času. Podoba hercov na postavy v hre je celkom dobrá (až na Ezia, ktorý ale vo filme aj tak moc priestoru nedostane), prostredie a bojové scény obstojné, takže nemám dôvod neodporučiť všetkým fanúšikom AC... 70%

Bankrotáři (2003) (TV film)

Na TV film celkom dobré, herecké obsadenie fantastické, len ku koncu film upadal a začínal nudiť ***

Cesta (2007)

Ponaučenie do budúcnosti: Nikdy nejazdite na dovolenku do Maroka!! :) A teraz k filmu... Začiatok a vlastne celá prvá polovica filmu je veľká nuda, až tunelové scény navodia správnu atmosféru, ktorá ak by bola od začiatku, tak neváham nad ****, takto iba za ***, ale odporúčam pozrieť, ide o zaujímavý snímok.

Četa (1986)

Najlepší vojnový film všetkých čias. A asi aj najbrutálnejší. A pritom v ňom nepretieklo toľko krvi (aj keď jej rozhodne nebolo málo) ako v mnohých iných vojnových filmoch... Čata však útočí na psychiku diváka a verne vykresľuje, čo tá vojna vlastne v skutočnosti je, a čo v nej ľudia prežívali. A v tom je najväčšia surovosť a zároveň aj "krása" tohto snímku Olivera Stonea. Tom Berenger by si za seržanta Barnesa právom zaslúžil Oscara.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

TV seriál, ktorý ťahá najmä dvojica TT, teda Topfer a Trojan. Seriál stavia najmä na humor, ale zároveň nechýba občas aj napätie a pekne vygradované situácie ****

Dech života (1987)

Toto sa nedá so starými bondovkami s Connerym ani porovnať. Prvých desať minút som veril, že to bude mať niečo do seba, ale potom nasledovali 2 hodiny nudy. Kde sa podela bondovská atmosféra?! Tu som mal pocit, že sa striedavo dívam na romantický slaďák, akčnú béčkovú komédiu (niektoré akčné scény pôsobili naozaj smiešne), v žiadnom prípade však nie na plnohodnotného agenta 007. Maryam d'Abo je najslabšia (alebo skôr najškaredšia bondgirl), záporáci pôsobia tupo a dej sa neuveriteľne ťahá. Potešil snáď len Dalton (zmena mala prísť už oveľa skôr, Moore zjavne v posledných častiach nestíhal), Andreas Wisniewski (ktorý dostal na záver kopačky) a prítomnosť Desmonda Llewelyna ako Q (aspoň na chvíľu som mal pocit, že pozerám bondovku). 45%

Diamanty jsou věčné (1971)

Posledná oficiálna bondovka s Connerym. A musím uznať, že s tým Sean Connery praštil akurát v pravú chvíľu, v tejto bondovke už pôsobí značne zostarnuto (aj keď stále je to lepšie ako to, čo nastúpilo po ňom - R. Moore). Po bombastickom začiatku film upadá do tmavého priemeru, z ktorého sa vlažne dostáva až ku samotnému koncu. Občas sa tu síce vyskytne pár zábavnejších momentov (napríklad ako Q drancuje automaty), ale inak na mňa film pôsobil tak, že recykluje všetko už mnohokrát v bondovkách videné... Jill St. John ako bondgirl nesklamala, na druhú stranu Charles Gray bol z predstaviteľov Blofelda (Savalas, Pleasence) jednoznačne najslabší. Z celého filmu sa teda výraznejšie zapíšu do pamäti iba štýloví zabijaci Wint a Kidd a ich legárna hláška: " Kdyby Bůh chtěl, aby člověk létal, dal by mu křídla.". :-) 65%.

Dívka a kouzelník (2009) (TV film)

Dlho som premýšľal medzi troma a štyrma *. Lenže v poslednom čase je českých filmov, ktoré by za niečo stáli stále menej a menej. Preto si treba vážiť všetko čo je mierne nad šedým priemerom. A Dívka a kouzelník mierne nad tým priemerom je. Ku konci film naberie šťávu a hlavne vďaka skvelému Ivanovi Trojanovi si film zaslúži ****.

Dnes neumírej (2002) odpad!

Nechutný pľuvanec do tváre všetkým, ktorí mali Bonda radi v predošlých 19 bondovkách. Chudák Fleming sa musí v hrobe obracať...

Dr. No (1962)

Prvá bondovka. Napriek tomu, že už má niečo cez 50 rokov, stále sa oplatí ju vzhliadnuť. Aj keď to ešte nebolo úplne ono, nastavila smer, ktorým sa uberali ďalšie. Prvá bondovka má správnu špionážnu atmosféru, ktorej vôbec neuškodila absencia technických vychytávok Q. Connery je skvelý a aj vďaka nemu mal agent 007 taký úspech. Nehovoriac o ženských postávach, ktoré aj teraz potešia oko nejedného muža :) ****