kokofek

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 19.1.2020  11:15
    Slunovrat (2019)

Já milovník dobrých a neotřelých hororů jsem spokojena.Konečně horor za bílého dne,abych na vše dobře viděla.Ty tajemné snímky ,které sázejí na temnou atmosféru pomocí tmy,to není nic pro mě.Představivost sice jakž takž funguje,ale není jasné zda správně.Moc jsem si tuto neotřelou podívanou užila.

• 3.1.2020  19:50
    Parazit (2019)

Vůbec jsem netušila co Jižní Korea umí! Už jsem se dlouho tak dobře nebavila.Mistrovská režie,skvělé herecké výkony a nepředvídatelný děj což já miluju.

• 20.10.2019  10:51
    Joker (2019)

Často tančím jako Phoeniixův Joker tak nevím co to má znamenat.Naše myšlenkové pochody jsou totiž nevyzpytatelné.Myslím,že všichni máme v sobě své temné stránky a pokud se k nim přidá sled nepříznivých událostí navíc mající zrod v dětství,problém je na světě.No a k tomu všemu geniální herecký výkon na hranici možností je skvělá podívaná na světě!!

• 29.9.2019  10:08

Nejsem odborníkem filmového umění a tak nebudu psát o tom co film má a co by měl mít,ale o tom jak na mě působí. Sednu si v kině(samozřejmě pokud nesleduji doma) a nenechávám se ničím rušit.Nikdy nepojídám chroupající pochutiny což ruší nejen mě,ale také ty ostatní.A pak to přijde.Buď mě film pohltí tak, že ať je třeba dlouhý 3 hodiny nemyslím na nic jiného.To samozřejmě nenastane u každého filmu,ale jen u vybraných.Nabarvené ptáče u mě navíc a to je zajímavé vyvolalo asociace na různé situace v mém životě.A to myslím především vyprávění mé babičky.

• 28.9.2019  14:26

Ano souhalsím,že druhá řada je nelogická,konec je kýčovitý,ale přesto jsem se bavila a to královsky.A o to přece jde.Nic jsem nečekala až na to jak to dopadne.Během první řady si člověk utvoří vztah ke všem ,kteří prožívají svou akci století s náležitou španělskou vášnivostí.Což se nám studeným českým čumákům(mám i část maďarské krve po babičce) zdá být někdy přes čáru.ale podle sebe soudím tebe.To ať si někteří uvědomí.

• 31.8.2019  16:47

Těšila jsem se na každý díl a protože během léta mám mnoho jiných zájmů tak jsem si ten čas musela urychleně najít,protože mě to tak přitáhlo k sobě.Miluju dobré horory a dobré psychologické příběhy a toto spojení mě uchvátilo.

• 17.8.2019  17:20
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Nádherná scenérie,kterou postavy seriálu nevnímají jako něco zvláštního,protože v ní žijí a je pro všední.Pro nás Evropany je takový pohled z terasy domu či bytu kde bydlíme pouze pohledem dovolenkovým.Tedy pro většinu z běžné populace.Přesto,že žijí pro nás v dovolenkové atmosféře mají své trápení všedních dní.Je to asi stejné na celém světě.Jsme prostě komplikované bytosti.Kromě ženských výkonů mě zaujal Alexandr S.,který byl velmi autentický.

• 7.7.2019  15:37

Silné, napínavé,plné zvratů a opět se skvělou hudbou.A Cillian Murphy opět sladký!!!!!!!!!!

• 22.6.2019  16:19
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Pro mě osobně připomenutí systému v jakém jsme žili.Nepřemýšlej ,nepátrej a plň co se ti řekne.Nemáš žádné informace a tak si myslíš,že je to vcelku normální.Ve skrytu duše víš,že to normální není,ale protože si žiješ svůj život,své lásky,starosti tak nad tím nepřemýšlíš a plníš co se ti řekne.Po prvním dílu mi bylo fyzicky špatně.Už jsem zapomněla jaké to bylo žít v totalitě.Asi to už dnes nikdo nepochopí.Nikdo nebyl u nás potrestán za zamlčování faktů.A stačilo aspoň gesto dobré vůle jako v Polsku kde se podával obyvatelstvu jod.

• 4.5.2019  17:32
    Za sklem - Série 2 (série) (2017)

Druhá řada opět příjemně akční až na poslední 2 díly,které nějak ztrácely tempo.

• 4.5.2019  17:30
    Za sklem (TV seriál) (2016)

Dobře jsem se bavila a to bylo mé očekávání.Myslím,že filmová nadsázka nutná v každé kriminálce nebude tak velkou nadsázkou.Bohužel nemám iluze.že skutečnost je lepší.Z takového podhoubí plného hnusu jakým bylo období budování komunismu nemohlo vzejít nic dobrého.

• 27.4.2019  17:32
    Za sklem - Série 1 (série) (2016)

Chtěla jsem se podívat na něco oddychového a nakonec mě to tak zaujalo,že jsem to vzala útokem.Napínavé s dobrým tempem a zajímavými zvraty.Navíc jako bonus podívaná na pěkné chlapácké tělo.Jen pořád přemýšlím,proč největšího hajzla hraje čech?

• 27.4.2019  17:24

Historie ,kterou mám ráda byla lidem mé generace zkreslována. A to tak natolik výrazně,že události kolem druhé světové války jsme díky neuvěřitelnému množství propagandistických filmů vnímali jako těžko uvěřitelné až směšné.Mělo to přesně opačný účinek.Postupně se proto snažím dozvědět co nejvíce dostupných seriozních informací a také pochopit myšlení lidí,kteří tyto události prožívali.Myslím si,že to co ve filmu vypadá jako patos je jen výchova,která v tehdejším Sovětském Svazu byla všeobecně známa.Na druhé straně být zajat bylo pro stranu a vládu totožné se zradou. Zkrátka stalinistická výchova nutila lidi upřednostňovat komunistické ideály před cenou života.Proto nakonec za cenu nesmírných obětí na životech,který pro Stalina nic neznamenaly válku vyhráli.Doufám,že jestli existuje peklo tak tam Stalin trpí. Díky za typ Sarkasticovi.

• 23.3.2019  19:27
    Klér (2018)

No,klobouk dolů! Pustit se v katolickém Polsku do takového počinu.Já osobně nemám katolickou církev ráda a přesto si myslím,že i v ní jsou lidé poctiví.Ale její nadřazený postoj se bohužel jaksi táhne již staletí.

• 9.3.2019  15:49
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Velmi příjemná,zábavná a napínavá záležitost.Pocit autentického prostředí,hudby,chování a reakce lidí.Od začátku až do konce nenechá diváka vydechnout.Spojení krimi,historie a psychologie v krásně namíchaném koktejlu.

• 13.1.2019  11:32
    Jan Palach (2018)

Dle mého názoru nejlepší film minulého roku.Momenty ze života studenta, které ukazují co mělo vliv na myšlení studenta,který se očividně lišil od svých vrstevníků.Pro mě věrohodně vykreslený obraz doby.Nikdy se nedozvíme co se Janu Palachovi skutečně honilo hlavou, ale já jsem usoudila,že bojoval také se svou vnitřní svobodou a ta pak souvisela se svobodou celého národa.

• 12.1.2019  17:41
    Springfloden (TV seriál) (2016)

Severský detektivní seriál.který je na rozdíl od ostatních tak nějak více barevný.Není tak vizuálně ponurý,ovšem svým obsahem syrovosti a otevřenosti se od většiny podobných neodklání.Mám osobně velmi ráda tento styl.Jsou to krajiny nedotčené katolickým puritánstvím a to je mi velmi blízké.Zatracená Bílá hora.

• 8.12.2018  17:34
    Rédl (TV seriál) (2018)

Přiznám se, ještě pořád mi běhá mráz po zádech.Skvěle odvedená práce! Potřebujeme se podívat či nahlednout pravdě pod sukni! I když to tak strašně bolí a mladým lidem to připadá jako smyšlená detektivka.A tak prosím přemýšlejte všichni! Historie se totiž často opakuje,protože lidé rádi zapomínají,nebo nechtějí vzpomínat.

• 25.11.2018  19:54

Nemůžu hodnotit jinak,než se připojit k vysokému hodnocení.Vnímám film jako poctu zpěvákovi,který uměl vstoupit do lidských srdcí a navždy v něm zanechat stopu.Nezajímá mě jestli je filmi zcela pravdivý,protože pravda je relativní a každý ji vnímá jinak.Nastíněné situace zcela odpovídají mé představě o pocitech člověka,který je odlišný a ví jak lidé odlišnosti vnímají.Děkuju ti Freddie!

• 17.6.2018  16:36

Velmi dojemně a zárověň věrohodně až naturalisticky vylíčena atmosféra v zemi zničené válkou.Beznaděj z budoucnosti,touha po životě,která hraničí s bezohledností.V dnešní době plné dostatku až přebytku dost těžko uvěřitelné.Ale jako ostatně v každé době jsou lidé,kteří neztrácejí svou lidskost a lidé.kteří využijí danou dobu ke svému prospěchu.

• 17.6.2018  15:57

Myslím si,že je nutné vidět film než zemřete.S tím souhlasím.Ale zárověń je lepší vidět film v různém věkovém období svého života.Bude na vás totiž působit jinak ve třiceti a jinak v padesáti.A tím jsou některé filmy nesmrtelné.

• 9.6.2018  17:28

Naprostá lahůdka pro filmového fanouška.Velmi citlivý a vnímavý vstup do gay-komunity.Nádherné citlivě zpracované scény o touze po lásce.Dlouho se mi budou vracet v hlavě.Zvláště rozhovor otce a syna.

• 8.5.2018  17:29

Film mě velmi zaujal,protože se zcela vymyká z obvyklých principů hororu.Horory mám ráda a jelikož jsme jich viděla spousty tak je již těžké mě zaujmout .

• 6.5.2018  16:37

Všechno už tady bylo napsáno a tak jen prosté :"Danieli nekonči ještě!"

• 11.4.2018  10:06
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Strašně se těším na druhou řadu.Slovní spojení strašně a těším je určitě poněkud velmi zvláštní,ale je ustálené a tak ho používám taky.Tento seriál je pro mě to pravé ořechové.Nepotřebuji tolik akce,napětí je pro mne právě v psychologii.

• 8.4.2018  10:16
    Čtverec (2017)

Konečně film,který mi mluví z duše.Všechno ostatní je už zde vyjádřeno a tak necítím potřebu to opakovat.

• 7.4.2018  16:46
    Nemilovaní (2017)

Zneklidńující a mrazivé.Typicky pomalé tempo,které má většina ruských snímků.Ale tady je na místě,potřebujete čas vnímat a prožívat .Dlouho mi scény vydržely strašit v hlavě.

• 24.2.2018  17:49

Všichni toužíme po lásce a vztahu.Jsme živočišný druh,který to má geneticky předurčeno.Někteří z nás to však mají složitější.Filmová lahůdka,moc jsem si to užila.

• 17.2.2018  16:36
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Minulost nás vždycky dožene.Bohužel si to neuvědomujeme.Pořád děláme stejné chyby a proto se dějiny opakují. Kryštof Hádek opět přesvědčivý a skvělý.

• 3.2.2018  16:39
    V pasti (TV seriál) (2016)

Když se na seriál dívám tak nutně potřebuju deku.Je fakt tak sugestivní,že mě mrazí.A to ne jenom z toho sněhu a věčné vánice.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14