• Thriller

Minuta věčnosti (2021)

Pořád jsem čekala,že se bude něco dít. Island je nádherný, podmanivý a určitě stojí za to se na něj podívat. Ale od filmu, který se označí jako drama očekávám trochu víc než záběry přírody.

Red Road (2006)

Zdánlivě pomalé tempo,které skrývá velmi osobní tragédii. Už jsem se setkala s tím,že potkat se a hlavně si promluvit s člověkem,který  je viníkem velmi pomůže. Bolest v srdci sice nikdy zcela nezmizí,ale odstraní alespoň noční můry.

Američan (2010)

Pomalé tempo mi nevadí,někdy i prospívá,ale George Clooney byl pro mě málo opravdový. Skoro nic jsem mu nevěřila.

Oppenheimer (2023)

Nikdy není možné natočit o komkoli film,kde budou zcela pravdivé dialogy. Protože to co není přesně zaznamenáno a je jen zprostředkováno nemůže být stoprocentní pravda. Myslím,že každý z nás má někdy problém pochopit sám sebe,natož aby ho chápali ostatní. Takže každý životopisný snímek je vždy z části fikcí což je pro zcela normální. Jsem však vděčná za každé nahlédnutí do života slavné či jako v tomto případě geniální osobnosti. A hraje -li Cillian Murphy no tak to je obrovský bonus.

Podezřelá (2022)

Láska si nevybírá a zasahuje bez varování. Stane -li se to policistovi je malér na cestě. No je to problém a nevyřeší jej ani dlouhá stopáž filmu,který má ze všech žánrů něco. Hlavně,ale diváky přesvědčí o tom,že i asiaté,kteří jsou známí svou disciplínou nejsou problémům takového druhu ušetřeni.

Bod obnovy (2023)

Sci-fi,české sci-fi po 60 letech. Moc jsem se těšila,protože si myslím,že na to máme. Jen se asi bojíme,že to nebude dost světové. Já si osobně budoucnost přesně takto představuji. Převratné možnosti pro lidstvo,ale bohužel se stále stejným typem lidí,kteří se objevují v každé době. Lidstvo se totiž vůbec nemění. Nevím jestli k tomu vůbec někdy dojde a budeme řešit jen srážku planet jako v seriálu Návštěvníci.

Film roku (2021)

Penelope Cruz je úžasná a dokáže nejenom dobře hrát,ale taky si dělat legraci z uměleckého světa ve kterém se pohybuje. Krásně jí sekunduje Antonio Banderas a Oscar Martínez.

Elitní zabijáci (2011)

Trochu splácáno podivně dohromady,ale neusla jsem tak za tři.

Každý má svou pravdu (2023) (divadelní záznam)

Co k tomu dodat? Neodtrhla jsem zrak,soustředila se sluchem a bavila se nahlas.

Dobrý časy (2017)

Miluju filmy bez logiky příběhu. Nepředvídatelné situace mě udrží v napětí a nepotřebuju ani zcela jasný logický konec. Za mě skvělé.