• Thriller

Malé ženy (1994)

Než se podívám na nejnovější verzi,chtěla jsem vidět tu předchozí.No a spokojenost.

Králíček Jojo (2019)

Mám ráda tento typ humoru.Nezesměšňuje vážné věci, ale naopak je tímto kontrastem činí ještě vážnějšími.Pohled dítěte na hrůzy a tragédie je zcela odlišný od pohledu dospělých.Příroda je moudrá a dokáže děti chránit.Samozřejmě do určité míry.Umělci potažmo režiséři jsou také velké děti a proto je snímek tak zdařilý.Jsem také pyšná,že vznikal za naší české spolupráce.

Malá lež (2019)

Zajímavý náhled do zcela odlišné kultury,který je pro nás velmi poučný.V podstatě na celém světě prožívají lidé stejné problémy a to je dobré vědět.Víme i u nás,že psychika hraje u nemoci velmi podstatnou roli.Je však těžké určit komu pravda pomůže v léčení a komu naopak uškodí.Zažila jsem již ve svém okolí obojí a tak je velmi těžké určit komu co zrovna prospěje.

Veterán (2020) (TV film)

Za mě se bylo na co koukat!.Mám taky ráda když není vše vysvětleno.Hlavně Milan Ondrík byl zatraceně sexy což asi zdejší heterosexuální muži dost neocení.Jak to jenom ti Slováci dělají!!!!!

Dva papežové (2019)

Neuvěřitelné herecké výkony.Je- li to pravdivé ví jen bůh.Ale asi to není podstatné.Přiblížení života současného papeže se zřejmě zakládá na pravdivých údajích a pro laika je velmi zajímavé.

Golem (1936)

Na svou dobu velice zdařilé dílko až se mi nechtělo věřit,že je z roku 1936.Velmi přirozené herecké výkony ,nerušící doprovodná hudba,kostýmy.

Muž, který poznal nekonečno (2015)

Protože jsem se právě vrátila z dovolené v Indii,tak mi ten film strašně sednul.Připomněl mi právě zažité věci,protože Indie se lety tak rychle nemění.Způsob myšlení, kastovní systém a lidé jsou stejní.Film se sice zaměřuje hlavně na pobyt v Anglii,přesto mi udělal radost.V Indii si Srinivasa Ramanujana váží a je možné jej spatřit na indické známce.

Kulový blesk (1978)

Nesmrtelné hlášky,které se dostaly do podvědomí většiny lidí a jsou tudíž nesmrtelné.Humor ,který mě stále dokola pobaví a nikdy se neomrzí.

Slunovrat (2019)

Já milovník dobrých a neotřelých hororů jsem spokojena.Konečně horor za bílého dne,abych na vše dobře viděla.Ty tajemné snímky ,které sázejí na temnou atmosféru pomocí tmy,to není nic pro mě.Představivost sice jakž takž funguje,ale není jasné zda správně.Moc jsem si tuto neotřelou podívanou užila.

Zelená vlna (1982)

Nevzpomínám si,že bych film za socialismu viděla.Možná mě nezaujal.Dnes má pro mě hodnotu výpovědi doby a přehlídka herců ,kteří už mnozí nejsou mezi námi.Radovan Lukavský a jeho hlas,nezapomenutelná Laďka Kozderková.