• Thriller

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Celý seriál jsem si moc užila,ale šestá série byla pro mne zákusek ač sladké nejím. Postava hlavního hrdiny se neskutečně posunula do roviny polemiky nad sebou samým,nad světem,životem a vinou. Z malého zlodějíčka se vypracuje až do vysoké politiky,ale uvnitř je stále zmítán svými pocity,které nezapřou jeho původ. Původ svobodných lidí žijících mimo jiné i za přispění čarodějných praktik. Snaží se svými činy pomoci dobru,aby tak vykoupil své svědomí. Herecký výkon je tak skutečný a uvěřitelný,že mám ještě pořád husí kůži.

Povídky malostranské - Přivedla žebráka na mizinu (1984) (epizoda)

Tak tato povídka je hodně současná. Dnes se o pomluvy starají sociální sítě, kde si lidé dokáží ubližovat tak,že to někteří bohužel neustojí. Pořád to tvrdím,že se člověk nestačil změnit,jen kulisy okolo něj se mění.

Povídky malostranské - Doktor Kazisvět (1984) (epizoda)

Jak krásně různorodé jsou postavičky z Malé strany,které si pan Neruda pamatoval z dětství. Citlivé zpracování problémů,které se nemění.

Had (2021) (seriál)

Obdivuhodný zápal pracovníka nizozemské ambasády, který vydržel bojovat s byrokracií a nečinností policie v Bangkoku. Asi bych to už dávno vzdala. Nádherné exteriéry Nepálu, Indie,Thajska. Jsem taky člověk v podstatě důvěřivý a věřící především v lidské dobro,takže bych určitě v těch letech při cestování dopadla špatně. Překvapující není,že existují vrazi bez skrupulí a citu,ale ambasády v jednotlivých zemích. Žila jsem v domnění,že jsou v dané zemi nápomocni svým krajanům.

Cizinec (2020) (seriál)

Mám ráda seriály,které vás nechávají po celou dobu v napětí a nemají hluchá místa. A přesně to dostanete a to plnou porci. Angličani to vždycky uměli.

Pád (2013) (seriál)

Zajímavé,napínavé,znepokojivé a skvěle zahrané. Opět se vrací známý fakt,že dětství nás poznamená na celý život. A jelikož je zlo ukryto v každém člověku ,takovéto zvířecí já,které máme někdo hluboko je probuzení hrůzným dětstvím na pochodu.

The Tragedy of Macbeth (2021)

Miluji divadlo a film a tento snímek spojil obojí. Jedinečný počin. Neuvěřitelně nadčasové.