• Thriller

Smolaři (2009)

Co tě nezabije, to tě posílí! Psycholog Stanislav Levi zastává názor, že špatné dětství přežijí bez úhony jen velmi silní jedinci.Ti ostatní mají vcelku určeno jak se bude jejich život odvíjet.

Dozvuky (2012)

Gradující tempo komorně laděného příběhu diváka dostane.Z poklidného návratu jednoho z bratrů se stane postupem času téměř thriller, který na rozdíl od většiny běžných témat odhaluje ty nejponurejší stránky lidské duše.Opět jeden z filmů, který vám večer pokazí usínání.

Poltergeist (2015)

Nové zpracování je bohužel nudné a dokonce začátek druhé poloviny diváka úplně uspí.Navíc mi herci připadali jako když natáčejí film po osmihodinové šichtě u stroje a už chtějí jít domů.

Svět nic neví (1987)

Hrdina filmu si v úvodu filmu užívá s kamarády tak jako spousta mladých lidí,kteří si užívají vždy tak jak to doba dovoluje.Pochází z velmi skromných poměrů a není jasné zda jeho výchova vůbec proběhla.Má v sobě základy dobra a zla,ale touha mít se lépe než jeho rodina vede k nemorálnímu sňatku a bohužel i ke kolaboraci.Ocitá se ve složité době a i když rozpozná nerozumnost svého chování je už příliš pozdě.

Pořád jsem to já (2014)

Pro mě hodně osobní téma,mohu tak posoudit se skutečností.Zcela odpovídá realitě a tak i když jsou vzpomínky touto formou vyvolané bolestné tak jsou zárověň i úlevné.Je pro mne dobré vidět, že problémy v rodině spojené s touto nemocí jsou i v jiných rodinách.Není to totiž vůbec jednoduché.Aby jste mohli soudit musíte zažít.

Fish Tank (2009)

Film o tom jak zoufale potřebujeme lásku a pocit , že někomu na nás záleží.Jsme savci a jako takoví potřebujeme ve vývoji pocit jistoty,který nám dává matka svou péčí , která zahrnuje tělesný kontakt.V přírodě takové mládě zahyne.Člověk ,který se považuje za vývojově nejvyšší článek přírody však tyto zákonitosti úspěšně potlačil a postaral se ,aby jeho mláďata přežila jen s uspokojením základních potřeb.Takto neuspokojivé dětství přežije bez úhony na duši jen silný jedinec. Třeba je Mia takovým jedincem a její příběh by pak měl šťastnější konec, ale to už film neřeší.

Tajemství Santa Vittorie (1969)

Herecký koncert Anthonyho Quinna.Živelnost a živočišnost,která z sálá z jeho projevu vás ubezpečí,jak má asi vypadat a hlavně vyzařovat opravdový chlap.Nevím ke kterému současnému herci bych ho přirovnala.Ačkoliv mu Itálie není rodnou hroudou, tak ve filmu máte pocit,že se tam nejen narodil,ale i prožil celý život.

Osvobození (1969)

Tento pětidílný válečný film jsem již viděla před lety na gymnáziu a to tehdy povinně.Viděla jsem tenkrát neskutečné množství ruských válečných filmů a tato epopej na nás působila v té záplavě jako zázrak.Ruský voják se zde poprvé bojí a Němci nejsou prezentováni jako neschopní hlupáci.Dnes po těch letech už na mě tak kladně nepůsobí.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Asi jsem se v kině smála víc než děti,ale s tím tvůrci počítají.Ovečka není totiž tak úplně pro děti i když splňuje pravidlo dobrého konce.Můj největší oblíbenec je ale pes, který většinou za nic nemůže a pořád musí řešit problémy, které způsobil někdo druhý.Miluju jeho kňučení.

Píseň o lítosti (1998) (TV film)

Pro Dušana Kleina je toto téma osobní a proto i velmi citlivé.Proto je tento snímek plný lásky ,pochopení a smutku.