• Thriller

Černí motýli (2022) (seriál)

V podstatě jde o lásku ,která nemá hranice a je destruktivní. Seriál dostatečně zábavně a napínavě zamotává a závěrečné rozuzlení je překvapivé. Opět přichází na scénu dětství,které mnohdy předurčí naše další kroky v životě.

Devadesátky (2022) (seriál)

Otevřeme - li vrata zoologické zahrady po 40 létech musí jednoznačně nastat chaos. Urvi si co můžeš za každou cenu. Pokřivená morálka komunistické éry. Je to podle vzoru soudruhů z východu a ten zní : vše je důležitější než lidský život.

Drž se (2022) (seriál)

Chvílemi trochu nejasné,ale vcelku sledovatelné. V popředí je mateřská láska která nemá hranice často je však opičí.

Dvě léta (2022) (seriál)

Dávám 3 za krásnou přírodu. Hned bych se tam rozjela. Příběh zajímavý,ale vyprávění zdlouhavé. Pointa je poučná,ale nic nového.

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Celý seriál jsem si moc užila,ale šestá série byla pro mne zákusek ač sladké nejím. Postava hlavního hrdiny se neskutečně posunula do roviny polemiky nad sebou samým,nad světem,životem a vinou. Z malého zlodějíčka se vypracuje až do vysoké politiky,ale uvnitř je stále zmítán svými pocity,které nezapřou jeho původ. Původ svobodných lidí žijících mimo jiné i za přispění čarodějných praktik. Snaží se svými činy pomoci dobru,aby tak vykoupil své svědomí. Herecký výkon je tak skutečný a uvěřitelný,že mám ještě pořád husí kůži.

Grand Prix (2022)

Začátek pro mě trochu rozpačitý,ale během dalších scén jsem se bavila a to tady asi jde především.

Il Boemo (2022)

Asi není možné zjistit zpětně detaily života člověka, který žil v 18. století. Většinou jsou známa jen některá fakta. A faktem je,že Josef Mysliveček uspěl se svou tvorbou ve světě,který nebyl jeho domovem. Beru tento film jako poctu tomuto umělci. A dle mého názoru zdařilou.

Jan Žižka (2022)

Po přečtení všech negativních recenzí jsem zašla do kina a byla příjemně překvapena. Moc si přeju mít ve svých dějinách takové hrdiny. Tady se to hemží odborníky úplně na všechno. Já se tedy nepasuji do odborníka a nechávám film na sebe působit. Taky jsem zajela před návštěvou kina do muzea v Trocnově a zjistila,že se o Žižkovi,než se postavil do čela husitských vojsk nic moc neví,tedy přesněji skoro nic. Proto se mi smyšlený příběh ,který má český lid ubezpečit,že máme v dějinách své kladné hrdiny líbil.

Kdyby radši hořelo (2022)

Příběh o xenofobním chování lidí,kteří nikdy nikde nebyli a tak se obávají něčeho co u nás ani není. Je s podivem jak si na odporu ke všemu cizímu postavili některé strany své programy. No a protože je spousta lidí ,kteří se bojí tak to u nás dobře zafungovalo. Komunisti tady napáchali tolik zla,že si neodvažuji určit za jak dlouho to z lidí vyprchá.