Blade Runner 2049 (2017)

SPOILER! Do kina som išiel dosť v očakávaní... ktoré ale každou minútou končilo skôr frustráciou :-) neuveriteľne sa to ťahalo, Jared Leto ako psychopat sice vyzeral, ale jednoducho to bola strašná, dlhá ťahanica nikam, ktorá bavila ešte ako tak prvú polovicu filmu, keď ste nevedeli, že ako to bude pokračovať. Potom už nasrali aj nezmysli, ktoré by v dobrom filme nevadili ( včely v obrovských rojoch na miestach kde nie je jeden kvet) ... v tej chvíly som bol šťastný že mám aspoň kolu a nachosky, inak by som sa asi fakt buransky začal hrať v kine s telefónom alebo začal písať správy bývalkám. 2* aj to z milosti

Potomek vetřelce (1998)

Nie je to zďaleka taký brak ako opisujú ostatní komentujúci a celkový film - žáner a aj záver veľmi pripomína seriál Krajné medze, iba v oveľa dlhšej stopáži. Navyše vzhľadom na to ako sa kariéry hercov v hlavných úlohách vyvíjali, je to celkom silné obsadenie. Pre fanúšikov sci-fi žánrov určite slušné 3/5. Film je celý čas mysteriózny a hnusný.. :)

Warcraft: První střet (2016)

Išiel som do kina ako nezaujatý divák, ktorý nehrával WarCraft hry. Ak porovnám film s čímkoľvek, čo momentálne beží v kinách posledné mesiace, tak WarCraft patrí niekam do roku 2003. Film sa vôbec nesnaží akokoľvek stupňovať napatie, od začiatku do konca je to len o tom aby sa čím skôr stretli Orkovia s luďmi, kde aj tak každý suboj skončí po prvej rane, kde buď jeden prepichne druheho, alebo príde Ork a jednou ranou kladivom rozbije človeka. Po asi hodine mi bolo jedno, čo bude s ľudmi a čo sa stane Orkom....hlavne aby to už nejak skončilo :-) Na druhú stranu hlavný hrdina Orkov bol skvele spracovaný a bol to jednoznačne najlepší herec vo filme :-) 2* - film je orientovaný na deti do 14-15 rokov alebo fanúšikov hry čo majú 35, bývajú s rodičmi a za výplatu si kupujú nové komponenty do PC...

Aloha (2015)

Zábavné a atmosféra asi ako Slovenská futbalová liga - Dubnica : Zlaté Moravce. 324 platiacich divákov. Treba ale priznať, že štýl režiséra mi nesedel. Jedna hviezda. Plus jedna za to, že Rachel McAdams je pekná herečka :-)

Špión (2015)

Jeden moj kamarát hovorí: " dogrcať sa možem aj z vodky". A ak to fakt musíte dať von a neviete to vydržať tak sa aspon tolko netýrajte a vyexujte pol litrovku teplej Nikolausky. Melissu McCarthy nemám rád. Je to taká rýchlopečená hviezdička trapkokomedií ako je presne táto. Niečo podobné ako postava Alana z Hangoveru ( čo bolo super- v Hangoveri :-) ) . Pritom toto nezačínalo vobec tak zle, vtipný začiatok , dobrá paródia Bondoviek ale ked prišiel na radu fekálny humor a tá ubohá postava Stathama, tak to som podedome rukou šmátral na stole po kružidle, aby to mohlo už skončit. ... Videl som vela sračiek, ale pri tomto filme mi bolo trapne z konania postáv ....

Transformers: Zánik (2014)

Film je vyslovene pre puberťákov a aj to pre tú sprostejšiu polovicu. Na filme som bol v kine, takže so ho dopozeral do konca, inak verím, že to viacerí vzdali už pre koncom. Je uplne na smiech, ako sa film berie vážne a pritom má v sebe úplne nelogické infantilné scény pre deti do 10 rokov ( alebo pre ludí, ktorý sa nahulia jak prasa a idú a to s cielom dobre sa zasmiať). 1 hviezda ( pre ludí so sebapoškodzujúcimi návykmi a samovražednými sklonmi 4* )

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Vtipy rovnaké ako v roku 1999, ale tak nejak to celé je vyzreté. A super to funguje :-) Stifler, Jim, Ozzy, Finch a bradatý Kevin, ktorý by sa radšej mal oholiť .... a Jimov táta :-) Namiesto toho ako "zasunúť" už riešia skor to ako si oživiť vzťahy, životy a je to celé nenásilné a sympatické

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Preto je Spielberg pravdepodobne najlepší režisér, pretože natáča scény ako je vylodenie na Omaha beach.... Úbohý divák sa vďaka tomu cíti naozaj ako v druhej svetovej už v prvých minútach filmu, Hanksova rota je naozaj ako rodina a ak niekto zomre, aj na gauči to bolí. Sentimentálne scény su velmi dobré vdaka Johnovi Williamsovi .... Kvalita od začiatku do konca

Chappie (2015)

Neil Blomkamp si jeden víkend povedal, že opráši staré VHS-ky a pustil si ich v poradí Číslo 5 žije, Robocop a ... milionár z Chatrče. A potom napísal/ spravil výborný film. Sympaticky obsadil do hlavných úloh všetko Juhoafričanov , a doplnil menami, ktoré robia reklamu a su vo filme spolu 15 minut a dej už tradične hodil do Johannesburgu . A skvele to funguje. Chappie doslova rastie počas filmu z chlapca na puberťáka a skvele a prirodzene to je z minut cítit. Len už konečne by mohol spraviť film niekde inde ako na smetisku :-)