Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Velmi zlé... ledva som to dopozeral. V tomto filme podla mňa všetci hrali z donútenia a bohužial som tesne pred ním pozrel Expendables 2 - podla mňa najlepší film série.  Niektoré akčné scény sú tak sterilné a trapné, že aj Slovenská televízia by urobila lepšie. Záporák úplne sračkoidný debilko, ktorý chce byť Joker, ale je skorej Doktor Zloun... tento film nemal vobec vzniknúť.

Meg 2: Příkop (2023)

Úplne v pohode pozeratelné pokračovanie a samozrejme netreba očakávať kandidáta na oscara :-D Ak máte velký popcorn a colu/pivo k tomu, tak toto je ideálny film :) pri tom, že sa ten film na nič nehrá, stále mi prijde o dosť menej debilný ako Fast and Furious alebo Transformers. Nečakal som vôbec nič a to som aj dostal a možno aj trošku lepšie nič ako som čakal. Zdar

3 dny na zabití (2014)

Možno to nie je uplne fér tie 2 hviezdy, ale film mi prišiel na to aký mal potenciál a aký má herecký line-up strašne nevýrazný. Jednorazovka, ktorú si už druhý krát málokto pozrie. 2,5 hviezdy tak objektívne, ale viac menej nuda. Amber Heard má vlastne zbytočnú rolu, kde by stačilo mať akúkoľvek inú mladú riť v parochni a obtiahnutých šatách.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Yibambe! Po No way home konečne MCU servíruje zase MCU štandart na aký sme boli zvyknutí do Avengers Endgame. Vážny tón filmu velmi sedí a velmi zaujímavý záporák, ktorý dostal dosť priestoru výborne hrotí hlavný motív filmu. Vizuálne a aj hudobne tiež velmi výrazné. Ideálne je to 4,5 hviezdy, ale za tú radosť, že MCU ešte vie robiť filmy dávam 5*. Spolu s No way home najlepšie čo Phase 5 priniesla a že toho bolo teda naozaj málo :-D

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Rande s velmi atraktívnou ženou, s ktorou sa nedá rozprávať a chcete utiecť za 10 min preč, ale zo slušnosti to nespravíte. Čím dlhšie to trvá, tým viac si želáte, aby to už hlavne skončilo. Nebaví vás nakoniec na ňu už ani pozerať, proste nudná jak psí čumák. Nakoniec si začne robiť selfíčky a vy už s hlúpou, nudnou, na seba upriamenou ženou nechcete nič mať.  Velmi pomalé. Velmi nudné. Dialógy hrozné, vačšinou uplne nikam nevedúce.  Miestami trapné tým ako sa seriál berie vážne.  Vizuálne skvelé, ale nie je to dobré ani ako podmaz do pozadia.  Masky elfov katastrofa.

Predátor: Kořist (2022)

Za mňa výborné. Kombinácia severo-americkej prírody koloniálneho obdobia a mimozemského lovca zvládnutá skvele. Prvú polovicu film pripomína skôr Revenanta, alebo kvôli velmi podobnému hudobnému doprovodu som si niekolko krát spomenul na prvú pol hodinu Batman begins, kým bol dej v Himalájach. Prostredia a výprava absolutne skvelá.  Predátor je primitívnejší, drsnejší a obratnejší.  Po tej strašnej katastrofe Predator Evolution a s vedomím, že film išiel rovno na stream a vynechal kiná je to nečakane príjemné prekvapenie.  CGI podla mňa znesitelné. Netflix by za rovnaký alebo vačší rozpočet urobil takú sračku, že by to pochovalo Predatora nadobro.  Ďakujme, že to dopadlo takto dobre :-)

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Naozaj dosť slabé. Je to taká poulučná zmeska psa doga, jazvečík a špic. Na konci je tam troška aj labrador. Dokopy nuda. SPOILER! Celkový obraz a message "Nadvlády" je uplne vyšumený. Okrem krátkych TV správ vlastne vôbec nie je vo filme dojem, že dinosaury robia bordel vo svete.  De facto hlavný záporák filmu sú kobylky a Giganotosaurus ako ťahák je vo filme 10 min dokopy a vlastne iba ide okolo tak si chce kúsnuťm žiadny Indominus level nepriatela.  Raptory na malte super.. ale zase tak 15 min scéna... celkovo je to proste nepremyslené a celé ... oničom.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Marvelovka na úrovni 2008-2010 marveloviek. SPOILER ALERT: Vela bojov uplne zjednodušených, len rýchlo odpálkovaných, kopa prvoplánových nezmyslov (duchovia pri finálnom boji), Mordo pri stretnutí so Strangom bol predstavený ako super odveký záporák, ale v MCU zatial spolu ani nebojovali.  Marvel začína niektoré filmy flákať. Prepojenie na MCU slabé, napriek tomu, že sa snažili spraviť silný fanservis.  Slabé. Slabé. Slabé.

V žoldu smrti (2022)

Velmi v pohode natočený thriller so sice menšou porciou akcie, ale velmi uveritelným prevedením- prehladávanie budov, presun lesom atď (až na jeden moment, kedy sa vedlajšia postava absolutne nekryje). Čakal som jednorázový film, ale po čase kludne pozeratelné znova.