• Krátkometrážní

Muž z oceli (2013)

Nie je veľa Britov, ktorí vedia prirodzene fejkovať americký prízvuk. Tuto štramák Cavill k nim tiež nepatrí, aj keď to, že znel tak smiešne, bolo možno spôsobené jeho veľmi ostrovným pôvodom. Tak či onak, zahrať vie, sem-tam dokonca emotívne-uveriteľne a keby nebol 90% filmu oholený, vedel by aj vyzerať, srsly, nerozumiem tomu, prečo musí byť väčšina superhrdinov do hladka. Henry má síce výrazné črty a možno stmavené vlasy, ale ku Amy Adams aj tak nevyzeral vekovo rovnocenne. Tej nepomohla ani svetlá pehatá pleť a stavím sa, že ani žiadne sérum, jednoducho vyzerala staro a VÔBEC sa k nemu nehodila. Mohli vybrať kohokoľvek tak prečo... asi preto lebo tiež mohli aj ju, čo už. Čo sa týka spracovania, flashbacky boli fajn, no potom sa zrazu začalo diať všetkého veľa naraz a inokedy to bolo až príliš jednoduché a okaté a tá logika, mnoho kriku pre 12 miliónový kus železa, ale doslova roz-yebaná časť mesta nikoho netrápi... okie dokie. Ale inak to bolo v pohoďke a celkom nerozumiem vyslovenému hejtu niektorých ľudí. Neva.

Daredevil (2015) (seriál)

V hlavnej úlohe krásny ksichtík s ešte krajšími perami (alebo čo všetko človek nedocení pri minimálnych záberoch na oči). Kto by povedal, že takéto roztomilé eyecandy tak prirodzene zapadne do čohosi úžasne temného. Že sa nejedná o klasickú Marvelovku je možné všimnúť si na nedostatku ich vychýreného humoru a tiež vo farbách, do akých postavy obliekajú, počasia a podobných detailov, ktoré sú fakticky vychytané. S dôrazom na jazvy a škrabance, ktoré záhadne nezmiznú po jednom dni, ako to býva zvykom inde. Okrem samotného Vincenta sa nedá nezamilovať si Foggyho, ktorý do celej serióznosti prináša trochu odľahčenia. Ženské postavy sú veľmi dobre napísané, ešte lepšie zahrané a krásne (osobne dúfam, že Rosario ešte uvidím). K tomu ultra štýlové úvodné titulky s bohovskou zvučkou, a jediné, čo ma mrzí sú niektoré fakt dobré postavy, ktoré hádam nahradia iné, rovnako dobré (ehmWesleyehm).

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nasrac 3D aj s okuliarmi za ojro. Zaslúžilo by si to rewatch ale bez následnej migrény... mám pomalý fokus, čo mám robiť. Jo a kým sa dostanem k veci, ocením ešte publikum, vystihla som to najlepšie doposiaľ. Bez srandy. Kay, takže Paul Bettany vo forme. Skaja nebola jediná, kto dostal viac priestoru, ja osobne som nadšená z Bruca a dokonca aj z tej... korelácie! Renner sa definitívne nemusel cítiť ako robot, zrejme si buchol po stole, alebo ja nevjem uš. Anyway, všetky komiksovky sú drahé pornovizuálne sračky, na ktoré plánujem míňať peňeži aj naďalej a jediná zlá vec, bol môj výber 3D. Šťastie, že Joss nie je chirurg, lebo nechávať niečo tak otvorené...

Bourneovo ultimátum (2007)

Skutočne vydarená séria, jedna z minima záležitostí, okolo ktorej je viditeľný humbuk, no nie je nadhodnotená. Predošlé časti sa mi samostatne komentovať nechce, lebo to nemá význam, takže to zhrniem a do oboch zabŕdnem. Prvá sa mi najviac pozdávala z hľadiska deja, druhá bola najdynamickejšia a v tretej bolo najviac akcie a napätia. Tretia u mňa vyhrala. V druhej sa zase neviem aká psychológia nekonala, okrem Abbottovej linky. A v tretej som celkom neporozumela (asi SPOILER) marockej polícii. Matthew v priebehu zostarol, prirodzene, žiaľ, nie je ten typ ako víno. Výzorovo príťažlivý je minimálne (ešte ten detský ksicht 2002 a nižšie, ok), ale má dosť charizmy a hlavne mrťe talentu! Pravdupovediac nepoznám Matta, ktorý by nevedel hrať. Dats it lol bye.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

James McGill si svoju vlastnú šou zaslúži. Netajím sa tým, že ho mám rada, keď sa nad tým zamyslím, mám ho ešte radšej, ako ústredné postavy Baking Bread (príde deň, kedy s týmito nevtipnými ftípkami prestanem, ale dnes nie). Je to asi preto, lebo v BB si do deja v podstate napochodoval bez toho, aby bolo čo-to známe z jeho minulosti a obľúbila som si ho vďaka tomu, aký bol v priebehu. Tým samozrejme nechcem povedať, že si ho po tomto sprotivím, práve naopak a prvá séria je toho dôkazom. Sám Bob je veľký sympaťák, aj so svojím špecifickým hlasom, ktorý sa dá tak ľahko zmeniť na ženský... že som si to doteraz nevšimla! Vinco využíva doslova každú minútu a dáva si načas, čo by sa mi inde protivilo, no tu sa mi to doslova žiada. Neviem sa dočkať pokračovania. Btw, Gillianovo zobrazenie žien je mi po chuti, sú síce protivky, ale veci robia poriadne. Kim fandím. A ďakujem mu aj za to, že vyzdvihuje priateľstvo pred ľúbostnými sračkami. → 's all good, man.

Trainspotting (1996)

Veruže klasika. S efektne podanými nechutnosťami, vyperoxidovaným Millerom a správnou dávkou fetu s detailným záberom na žily. Ňam.

District 9 (2009)

Sharlto Copley je veliký sympaťák a nemá až také ťažké meno, tak som sa rozhodla zapamätať si ho (lebo v A-Teame som sa sústredila na Liama). Na celom filme mi takmer nič nevadilo, až na tie neuveriteľne otravné komentáre, ktoré popisovali takmer každú situáciu. Oukej, dokumentárny štýl, ale občas mi to pripadalo ako u retardovaných, tá ženská nie a nie zavrieť ústa, fucking hell...

Birdman (2014)

Birdman má všetko, čo by Oscarový výherca mal mať. Skvelé herecké výkony spolu so scenárom a réžiou, vizuálne aj hudobne je fantastický plus perfektná kamera aj "strih". A dej, s ktorým sa ale ja neviem stotožniť. Chápem prečo mal toľko nominácii, aj prečo ich toľko premenil, ale nezdieľam pocity ohľadom drámy ako takej, ale to je len a len môj problém. Pre mňa je z nominovaných dráma ako sa patrí Whiplash (zatiaľ... lebo som ešte stále nevidela Enigmu). Takže preto takto.

Hledání (2014) (seriál)

Mám rada fúzatých chlapov a nevadí mi, keď si fúzatí chlapi navzájom lezú do fúzov. Neviem čo majú všetci so Sexom v meste ale nechám im to. Minutáž mi vyhovuje, počet častí ešte viac. Za mňa veľmi príjemná oddychovka s dobrým soundtrackom. A s bonusom Russelom, o ktorom som si myslela, že mu tie uši všade prejdú, takže som rada, že nie som jediná, kto má pocit, že s nimi každú chvíľu vzlietne.

Slídil (2014)

9 kíl dolu a svedomitá príprava sa so zreteľom na krehký vzhľad, vpadnutú tvár a zvýraznené, už beztak obrovské očiská vyplatili. Creepy Jake=akýkoľvek iný Jake=fantastyčný Jake. Všetko čo robil a ako to robil, bolo perfektné. Ale ako už spomenula evulienka, film sa odohráva výhradne v prítomnosti. Vykresliť sociopata s minimálnou ukážkou bio potrieb je cool, určiť, že ním vlastne je ... woah, no shit! Ale P-R-E-Č-O? Stále mi z toho vychádza pochvala len pre herca. Takže preto, mínus jeden bod.