Titanic II (2010)

Zkráceně bych toto velmi nepodařené "pokračování" Titanicu nazval tou nejhorší parodií historie.Nejen že tento film nemá nárok nést v názvu slovo Titanic, ale už vůbec není hoden být s Titanicem srovnáván.Zkrátka naprostá ztráta času a úsilí, které vynaložíte na sledování této hrůzy!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Velmi zajímavé porovnání mezi jednotkou svalnatých profiků a tlupotu vychrtlých amatérů. Čekal jsem typický americkýii akčnák, který bude mít jednoho neporazitelného hrdinu, ale k mému překvapení se z toho vyklubal moderní, válečný film plný realistických soubojů a dramatických situací. Taková zmodernizovaná záchrana vojína Rayana.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Nečetl jsem sice knižní předlohu, a proto nemůžu porovnávat, zda byl lepší film či kniha. Často jsem od různých lidí slyšel, že kniha je velmi pěkná, ale film mi tuto domněnku vyvrátil. Už to prolínání mezi badatelským filmem a jakýmsi krimi se nedá vydržet. Do toho se přidají přišerní herci a hrůza je já světě.

Vlk z Wall Street (2013)

Tří hodinová, parádní životopisná komedie, která pobaví i náročné diváky. Nemám rád komedie, které diváky nutí, aby se smáli za každou cenu, každých deset vteřin. Když v tomto filmu přichází vtip, je opravdu vtipný. Ve Vlkovi jde spíš o to, za každou cenu chlastat, šňupat, polykat pilulky nebo souložit. Vůbec je legrační sledovat bandu chudých nul, ze které se vypracují až na jednu z nejbohatších společnstí. Vlk z Wall Street patří taky k těm filmům, ze kterých si odnesete hromadu parádních hlášek. Možná bych i řekl, že hlášky považuji za základ každé komedie. Dalším plusovým bodem pro film je "Vlček". Leonarda DiCapria vídám v kvalitních filmech čím dál častěji. Je perfektním zpestřením každého filmu. Scénky, ve kterých Jordan stojí s mikrofonem před svými zaměstnanci a hecuje je, aby podávali co nejlepší výkony, zahrál DiCaprio perfektně, stejně tak jako celý film, přestože mi chvíli připomínaly spíše projevy jistých diktátorů a manipulace s lidmi byla šílená moc se mi líbily. Velmi pěkný životopisný film a pokud nejste urputní životopisníci, je to i bezvadná komedie.

Machři 2 (2013)

Jak teď na to tak koukám, celkem se divím, že se Machři plácají někde pod šedesáti procenty. Film mi nahodil celkem fajn náladu. Připadal mi jako tipycká Sandlerovská komedie, která patří k těm lepším. Pointa je sice nesmyslná, ale třeba scénka v supermarketu se mi líbla. Všechny scénky byly celkem vtipné, nebo tak nesmyslné až byly vtipné...

Dracula (1992)

Obvykle jsem naštvaný, když se dívám na filmy, které se odehrávají celou dobu ve tmě. Připadne mi zbytečné natáčet film, ve kterém jdou vidět málem jen obrysy postav. U Drákuly jsem to v průběhu nějak přestal vnímat, navíc době ve které byl film natočen nemůžu vytýkat takové "detaily". Když budu ovšem mluvit k zápletce a zpracování z pohledu diváka, který nečetl knihu, řeknu, že to bylo téměř bezchybné. Nejvice mě bavil Van Helsing, dodával filmu svižnost a pořádně rozjížděl zdlouhavé okamžiky. Co mne trochu děsilo, byly dost necivilizované skřeky Lucy, které vydávala při proměně na upírku, ty byly vcelku odrazující, obvzlášť když se opakovaly neustále dokola. Ale co si budu stěžovat, nakonec Lucy stejně dohekala a konečně byl klid...

Láska přes internet (1998)

Tenhle film mi lehce připomínal Forresta Gumpa, Meg Ryan mi tam připdala podobná Robin Wright, ale možná je to pouze špatný dojem.Nicméně bylo hezké vidět Toma Hankse hrát v takovéhle romantické komedii. Tyhle filmy občas když se zadaří běží v televizi. Občas na něco podobného koknu, někdy to ale není nic moc, tenhle mě přjemně potěšil.

Notting Hill (1999)

Tuhle srandu bych zařadil mezi jedny z nejlepších filmů tohoto žánru. Líbil se mi nejen zajímavý námět, ale taky velmi příjemní herci, kteří ve filmu účinkovali. Rád sleduju anglické filmy s Hughem Grantem, ve kterých hraje takového zamilovaného mimoně. Co se velmi povedlo, bylo prostředí, kde se film odehrával. Notting Hill je velmi pěkná Londýnská čtvrť s moc hezkým tržištěm, kde mají všelijaké sběratelské tretky. Když byla kdysi mamka v Anglii přivezla mi stopky Sherlocka Holmse a vypadají opravdu pěkně. Chtěl bych se někdy do Notting Hillu taky podívat. To bylo jen tak mimo, ale možná i proto se mi film tak líbil.

Láska nebeská (2003)

Po komediální stránce mi tento film připadal přece jen trochu slabší, po stránce romantické se podle mě povedl mnohem lépe. Film na mě zapůsobil vcelku kladně, nejprve jsem myslel, že bude patřit k těm klasickým romantickým komediím, které nejsou vždy úplně záživné, jak by mohly být. Mé očekávání se ovšem nenaplnilo. Nejprve jsem se podivil tomu, že ve filmu hrálo poměrně dost známých a neobvyklých herců. Bylo taky zajímavé pozorovat v podstaťe příběhy několika rodin, párů najednou. Nelíbilo se mi akorát nasazení Hugha Granta na roli anglického premiéra, asi by se dal najít lepší herec, který by si roli osvojil více. Jinak ale velmi pěkný film k večeři.