Red Dead Redemption: The Man from Blackwater (2010)

Hra je naprosto fantastická,dost možná jedna z nejlepších,kterou sem kdy hrál...i když jen párkrát.Za to filmeček je opravdu o ničem a je to spíš taková dlouhá reklama,která nezasvěceného spíš odradí,ovšem ti,jenž vědí...ty 3* prostě vykouzlí ;-)

Repo Men (2010)

průměrná sci-fi,která je v podstatě založená na muzikálu repo!genetická opera.film docela slušně rozjede zajímavou myšlenku,může se pyšnit i dobrou akcí a černým,brutálním humorem,ovšem v celku film občas nudí a já opravdu nemám rád juda law.nezachrání to ani zajímavý,leč děsně předvídatelný konec. 5z10.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Neskutečne slaboduchá vyvražďovačka.Anderson opět nezklamal,režisér je to prostě průměrnej.Neskutečně nevyužitý potenciál.Já mám rád,když nám film ukaže víc z toho zničeného postapokalyptického světa.Jenže Anderson úkáže jen střípky a zbytek děje,přenese opět do uzavřeného prostoru věznice,kde zabije půl filmu tupými kecy a nudou,kde vedou nesympatické postavy.Návaznost na 3 je trapná.Hned první akční sekvence v japonsku,kdy Alice nechá pekelně postřílet všechny své klony.Zbavení jí super schopností sem taky nepřivítal s velikým nadšením.Zapojení dalších monster bez většího vysvětlení hájí Anderson tím,že máme znát hru,to je príma no.Já hrál jenom trojku,proto mám nejraději 2 díl Residenta,který se naprosto nejvíce podobá hře a je vněm plno obrazů rádoby pustého města,což já miluju.4 díl mě zklamal i po stránce akční.Spomalené scény mě přišli teda spíš trapný,než efektivní.Skvělá hudba a výborná Ali Lartnerová,ze které vyrostla super kočka,bohužel nezachrání pohřbenou režii,která zničila další skvělý potenciál.Pro mě teda jasné sklamání a určitě nejhorší díl celé série. 2.10.2012 po shlédnutí pátého dílu, jsem si znovu pustil Afterilife a o hvězdu zvedám. Tady se Anderson ještě snaží o příběh a slow motion nesere úplně všude. Přesto je svým způsobem asi nejslabší díl série. 50%.

Robin Hood (2010)

Zajímavý pohled Ridleyho Scotta na mojí oblíbenou legendu.Crowe je skvělý herec,což dostatečně dokazuje,jeho kumpání mu taky dobře sednou.akce a výprava jsou na slušné úrovni,jen se mi nelíbilo pojetí šerifa z Nottinghamu,tady to je šašek co Arkinovu charismatu a šílenství nešahá ani po kotníky.Příběh je jasně daný,konec bohužel velice předvídatelný.Mrzí mě že Scoot radši nevzal tu spoustu peněz a nenatočil něco zajímavějšího,jako hystorická velkolepá pohádka potěší,ale takové to nadšení jako Bylo v Costnerově Hoodovi,mi tam chybí.

Román pro muže (2010)

Čistá esence veškerého filmového zla,Viewegh je od Báječných Let pod Psa úplně vyřízenej a píše stupidní knížky,ke kterým píše ještě stupidnější scénáře.Všechno sází na jednoduchost a stádovitost českého diváka,kterému stačí kopa extrémních vulgarismů z úst nesnesitelně přehrávájícího Donutila,sexistické narážky a nějaké ty kozičky.Primitivní zápletka a absolutní absence nějakého naznáku poctivé filmařské práce,udělala z Románu pro muže jen další tupý čestný zářez do rakve české kinematografie.Při každym pohledu na Vladyku se mi chtělo zvracet,Slováci jsou banda na kterou se dívat v televizi je doslova utrpení.Nebýt pár světlých momentů,kde se nepokrytecky přiznám že sem se smál a za výtečnou dvojici Budař/Čapka nejsem na odpadu.35%

Rytmus: Zlatokopky (2010) (hudební videoklip)

Hip-Hop poslouchám tak často, asi jako pedofil chrápe s dospělou ženskou, kór maestro řiťmus nepatří vůbec k něčemu, co bych jakkoliv uznával.Ale tenhle song je naprosto výstižnej a Agáta je jedna z nejlepších prcin českýho šoubuznysu, takže spokojenost.80%.

Saltová (2010)

Zábavný a nadupaný akční thriller,který sází na perfektní výkony Angeliny Jolie a Lieva Schreibera,avšak dojíží na šílenou a neskutečně na hlavu padlou zápletku!ruskýma super agentama narvaná CIA,nejdřív je to jen Angelina,pak už tam sou rusáci prakticky všichni,čekal jsem lepší pointu,hlavně co se týče smrti mažela Salt,to vám vlastně určí,že její postava je nějak na půl,ani dobrá,ani záporná.nevi,tenhle druh akční podívané mám rád přímočarý,né jednoduchý,ale kde jsou jasně určená pravidla...koukat se na akční sekvence je radost,bohužel příběh vás opravdu otráví a donutí se ironicky smát...a to je konec otevřen na další pokračování....čego igo boga jego nied!

Sanatorium (2010)

100% Exhibice legendární Tabithy Stevens, která ve svých 40. letech podává maximální výkony :) Její vášeň a "chuť" do práce, by si měla vzít k srdci nejedna blonďatá fuchtle, kterou na hajzlu ve strip baru přefik Brad Armstrong a pak z ní udělal "hvězdu".80%.No není super nepokrytecký hodnotit porno? :)

Saw 3D (2010)

A je tu konec,bohužel.Geniální příběh jednoho z nejzajmavějších vrahů filmového plátna se blíží do smutného finále.Proč smutného?Protože jako veliký milovník téhle série můžu celkem plakat nad jednoduchostí a přímočarostí scénáře,zatímco díly před 3D byli narvány skvělými myšlenkami,zajímavými odkazy a perfektní pointou,která pořád dál díky flashbackům osvětlovala jeho život,minulost,důvody,postavy a vše bylo tak fascinující a zapojené do sebe,že sem se těšil na nějaký geniální konec a oni nám tvůrci hodili slet mizerných pastí,postav bez potřebného charismatu a kromě úplného konce,nemá vlastně JigSaw s žádnou z postav nic společného.Na konci ovšem tvůrci udělají epic fail SPOILER! A vše co bylo řečeno,vyřčeno a dosud ne úplně vysvětleno,nám osvětlí totálním popřením některých faktů a dají nám vlastně celo dějové spojení s obětí z prvního dílu Caryho Elwese.Jestli si tvůrci mysleli,že to bude šok,tak se trefili dokonale,šok je to ale spíše nepříjemný.Jinak film má své určité tempo a opět vynikající hudbičku,za co mají u mě tvůrci o hvězdičku navíc,je dokonalá první past,která je vtipná,pravdivá...geniální...jedna z nejlepších pastí která mě velice potěšila :-) Jinak je smutné,že si takhle dlouhá série dokáže udržet tak vynikající standart a tempo příběhu,aby ho v posledním díle poslala o několik tříd níže.Chcete 8mí díl?......MAKE YOUR CHOISE!I SAD YES!PLEASE! :-) 55%.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Poslední dobou velice oblíbený styl točení,těchto comixů,ať už je to Kick-Ass,Defendor či právě Scott Pilgrim,mi nijak zvlášť do oka nepadl a přiznám se,že první půl hodinu u sledováni tohodle opusu,jsem trnul hrůzou,na jakou sračku se to zase dívám,začátek je neskutečně pomalej a nudnej,v šíleném střihu který jede okénko od okénka jako v comixu a to se mi vůbec nelíbilo.Pak se film konečně rozjel a já jen žasnul,co mi to právě Wright servíruje za pekelně vtipný guláš:-) Cera mě mile překvapil,od Super Bad serm ho neměl rád,ale tady válí jako drak a pekelně hláškuje,skvěle ho doplňuje Kieran Culkin,který se evidentně uchytil lépe než náš starý známý Maculay....Tempo je vražedné a jeho protivníky jsou emo karatisti,drsní herci,vegan geláči,zhrzené lesby atd. Šílené postavičky,skvělý humor,dokonalá akce,příjemní herci a vynikající muzika,mi nudný začátek zcela vynahradili a ve finále mi Scott Pilgrim sedl mnohem více,než jeho starší bráška v podobě Kick-Ass.....příjemné překvapení a super zábava za milých 85%.