Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor
  • Drama

Poslední recenze (2 874)

plakát

Rozhněvaný muž (2021) 

První půl hodinu, možná dokonce celou hodinu to vypadá na typicky průměrnou Ritchieho zábavu (prostě 4* film) ale jakmile začne Ritchie rozmotávat děj, který je stejně jako v jeho většině filmů strašně předvídatelný jde všechno do prdele. Statham hraje nesympatického kokota, normálního bezcharakterního čuráka a sociopata jehož motiv je úsměvně stupidní, jelikož si za důvod svojí pomsty může sám. Potom začne Ritchie do příběhu přidávat jednu partu lupičů a zlodějů za druhou aby došel k finiši zrádce uvnitř agentury, kterého by neuhodl jenom idiot, načež přijde dokonale unylé a totálně nezvládnuté finále. Přepadení depa nabízelo neskutečný finiš, kde to mohl Statham se všemi vyřídit, místo toho to musí Ritchie debilně natahovat. Jako by ten konec točil Albert Pyun normálně, tolik špatných scén jsem u Ritchieho neviděl ani v Aladinovi. Co si jako ten Bullet myslel? Kapitola sama osobě je herecký výraz Stathama, zatímco v jiných filmech mu toho matcho chlápka žerete, tady vypadá jen arogantně a namyšleně jako Seagal v dobách své největší slávy, prostě arogantní idiot.  Hartnett proslul tím, že se vyhejbá velkým rolím a odešel prakticky z Hollywoodu kvůli klidu a rodinně, ale proč proboha vezme naprosto bezvýznamnou roli ustrašeného kreténa který má v ději asi 15 vět a zemře, to mi hlava nebere. Kdyby aspoň hrál toho zrádce, ale ne, tvl tuhle roli mohl hrát třeba John Doe a ne kurva herec jako je Hartnett! Hlavní záporák úsměvný idiot a pan antiherec Eastwood junior, který podědil po svém otci pouze příjmení bez kterého by si v životě ve filmu nevrznul. Ubohý finiš a zúčtování s ním mě už vyseklo kyselý a otrávený úšklebek. Začátek vypadá dobře, technicky je to naprosto špičkové, ale děj je jedna velká sračka, příběh stupidní a finiš ubohý, doslova. Nejhorší Ritchieho film po Aladinovi a Revolveru. Guyovi Amerika nesluší.50%.

plakát

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021) 

Díky absenci Jamese Wana na režijní pozici jsem od třetího dílu zase tolik nečekal. Celé tohle univerzum mám rád, i ty méně dobře hodnocené filmy, jelikož dobrých hororů se točí zatraceně málo a mě se líbí jaké produkční zázemí tyhle filmy mají, herci jsou dobří, lekačky fungují, monstra jsou děsivá a prakticky každý díl má výtečný hudební podkres. Trojka Conjuringu není sice moc atmosferická a strašidelná, ale má opět super příběh, detektivní duchařina je zase změna k něčemu jinému, má to pár opravdu nepříjemných scén a Patrick Wilson a Vera Farmiga jsou prostě trefou do černého. Tenhle pár má prostě velké sympatie a tak ve finále dokážu přejít, že film není ani tak děsivý, Samozřejmě, že z celého univerza je asi nejlepší první díl Conjuringu, který byl opravdu kurevsky děsivý, ale třeba dvojka mě krom Valaka nechala hodně chladným a mnohem víc jsem si užil The Nun i jakýkoliv díl Annabelle. Hlavně parádní trojku. Třetí Conjuring sice nabídne krev a mrtvoly, ale třeba trojka Annabelle ač je točená s přístupností PG-13 uměla vystrašit diváka víc. Třetí Conjuring není žádný atmosferický náhul, ale démonická krimi s perfektním produkčním zázemím a funkčním scénářem, což mě jako fanoškouvi hororů a téhle série ke spokojenosti úplně stačilo. Pokud vyhlížíte strašidelný a opravdu děsivý horor, sazím na příchozí Demonic a hlavně Zhoubné zlo od Wana.80%.

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021) 

Když člověk vidí počáteční a vlastně i stávající recenze musí si myslet, že ho čeká naprostý a nesnesitelný brak, který je strašně nepovedený a jen parazituje na známé značce. Když jsem se dočetl o téhle ''předělávce'' a viděl, že hlavní roli bude hrát mizerný komik Chris Rock, tak mi jako velkého fanouška série vystřelil tep někam ke stropu. Roztomilé je, že ani jedna věc není pravda. Film si nezaslouží 47% ani omylem. Reboot to není ani náhodou, je to normálně regulérní pokračování a Chris Rock je skvělej. Problém není v produkčním zázemí, ani v hercích. Do obojího se nasypalo dost peněz aj e to vidět. Pasti jsou skvělý, nechutný a brutální. Zabití šéfky jsem nerozdýchal a snad poprvé u téhle série jsem se na nějakou past nedokázal dívat. Příběh o zkažených policajtech je super a Chris Rock mě uzemnil, jelikož jsem si myslel že na to absolutně nebude mít, ale dává si policajta v drsném příběhu s prstem v prdeli. Bavilo mě to mrtě, ostatně jako každý díl série. Problém je neskutečně předvídatelný scénář. Vrah je jasný asi každému po pár minutách, jelikož vám děj nenabídne žádné zamotané postavy, všechny charaktery jsou tak ploché a nalajnované, že vám sám děj přihraje vraha během pár minut....spoiler (asi ve 20. minutě říkám ženě, ''ten mladej nemá ženu ani dítě, to pouštěl jen nahrávku děcka ) navíc jeho smrt jako jedinou neukážou, takže by to bohužel došlo i mrtvýmu koni bez mozku. Takže nemám problém s herci, ani příběhem, ale bohužel scénář je slabší a poslední pětiminutovka, která vlastně dělá Saw Sawem je špatná, poprvě tam Chris Rock herecky totálně selhává a jelikož víte kdo je vrah, chybí tam ten epický wow moment, chybí tam to překvapení a celé je to prostě takové jednoduché. Ale tuhle sérii miluju, její ikonickou znělku taky a patřil jsem k těm, kteří na film hudrovali jak krocani už jen když se oznámil jeho vznik a hlavní herec, přesto mě to na jeden večer luxusně zabavilo, pasti jsou neskutečný, herci (až na finální rozzuzlení, kdy všichni hrajou děsně) dobrý, škoda té předvídatelnosti. Bousman prostě není dobrý scénárista ani režisér. Jestli další díl napíše Whanell budiž, jinak už to ale asi nemá cenu.60%:

Poslední hodnocení (7 096)

Z (2019)

19.06.2021

V zajetí (2020)

16.06.2021

Útěk z Pretorie (2020)

14.06.2021

Odložené případy - Ofelie (2004) (epizoda) (S01E11)

09.06.2021

Odložené případy - Chlapec v krabici (2004) (epizoda) (S01E14)

09.06.2021

Odložené případy - Lepidlo (2004) (epizoda) (S01E12)

09.06.2021

Rozhněvaný muž (2021)

09.06.2021

Becky (2020)

08.06.2021

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

07.06.2021

Reklama

Poslední deníček (135)

Náš další projekt

snad vše vyjde :) 

Náš další projekt

Reklama

Reklama