Mechanický pomeranč (1971)

??? samoúčelné,umělé,hnané do extrému.divné,nevim co si mám myslet.Něco v tom vidim,ale zároveň se tomu musim strašně smát,jak je to jednoduchý a všichni si myslej jak moc je to složitý :-) po dlouhý době,sem měl pocit,že se koukám na celkem povedený amatérský snímek,i když mi docházelo,z čeho čerpá 99,99% filmařů.Těch věcí co jsem viděl už někde jinde.Svym způsobem je to kult,od kterého opisují snad všichni filmaři,jenže je to prostě naivní,umělé a nic kultovního sem v tom jako ve filmařině takové,nenašel.Prakticky úplný začátek filmových standartů,slepě pomrdaný dohromady,jako celek nefungující,ale jako inspirce pro vytváření jednotlivých schémat filmu geniální.Od Kubricka prostě vede Osvícení.

Pirát Blackie (1971)

Možná dobrý nápad na většinu filmu poprvé a naposledy svést proti sobě legendární dvojici, ale nešlo v ní o nic jiného, než drobnou strkanici. Nakonec stejně "spolupracují". Film se snaží kopírovat filmy jako Cartouche a Černý tulipán. Ale zatímco Belmondo a Delon hráli ve filmech kam produkce sypala miliony franků, Hill a Spencer nikdy takové rozpočty neměli a je to sakra vidět. Bídné souboje, bídné efekty, bídné kostýmy. Hill se snaží hrát drsňáka podobného těm Delonovým ale vše jde mimo. Šlápnutí vedle které drží nad vodou parádní dabing a sexy herečky ve vedlejších rolích. Nejslabší film téhle dvojky. 40%.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Jeden z těch zapomenutějších westernů,který má hlavně sílu v obsazení, poslouchat totiž celou stopáž jak si Bronson dělá prdel z Mifuneho a do toho tam běhá démonický zlý Alain Delon,s hláškama tak vostrejma že Mifuneho katana je proti tomu příborák je k nezaplacení. 75%.

Bezstarostná jízda (1969)

základ všeho,svobody,road movie's,trávy,motorek ale hlavně té svobody.jedna z největších legend,která si jako jedna z mála,svůj obdiv a uznání,opravdu zaslouží.

Po stopách krve (1969)

Dívat se na černobílý film je u mě takřka nevídaný jev,natož pokud jde o Českou práci,jenže tahle užvaněná kriminálka má v rukávu eso,herecké eso a tím je Ruda Hrušinský,který mě donutil se asi po deseti letech porvé koukat na 43 let starou kriminálku.Dobrá atmosféra a krásné herectví,víc sem ani nečekal.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Romero ani zombie filmy nejsou mým šálkem čaje,ale je jakou-si povinností znát kultovní hororová díla,když se považujete za hororového fanouška.Tak noční klub čt2 nabídl doplnit si vzdělání a jsem nesmírně šťastný,že jsem dítě předsametové revoluce.Protože kdybych se nedej bože narodil v 48 ( dejme tomu v usa ) zažil bych dobu kdy se do kina nechodilo koukat na film,ale v káře staršího bráchy vojíždět nadržené holčičky s copánky v růžových šatech a ten kdo neměl auto,musel jedinně chrápat na dece,nebo ho mrskat při načuhování do kolem stojících aut.Jak je známo nemám rád staré filmy a ještě k tomu černobílé.Nejsem zastáncem trapného udělování hvězd rádoby kultovním filmům od režisérů jako je Hitchcock,Allen,nebo právě Romero.Už totiž tenkrát byl luxusní neduch obsazovat do filmu herce,kteří ještě před týdnem umývali talíře v zapadlém motelu v Arizoně,scénáře jim zaručovali luxusně idiotské chování a 96 minut se dělo trapné hovno,aby to všechno nakonec mohlo skončit úplně blbě.Tak pak lidi nefňukejte,že tímhle trpí novodobý film,protože geniální základy toho všeho jim dali už tvůrci jako Romero,či o pár let později Crawen :-)

Objížďka (1968)

Zapomenutá česká satira, která víc než-li svým příběhem zaujme neuvěřitelnou plejádou českých elitních herců.Jelikož ovšem k smrti nesnáším černobílý film a hlavně ten český, něco na filmu bude, protože mě dokázal zaujmout a pobavit, i přesto že jsem seděl v kuchyni a dělal bramborovej salát, měl jsem špinavý ruce a tudíž jsem to nemohl přepnout :) 55%.

Šíleně smutná princezna (1968)

Moje nejoblíbenější pohádka vůbec.S mámou jí moc milujeme.Nechápu že sem ji neměl ohodnocenou :-O !!!

Tenkrát na Západě (1968)

Pro někoho jasně nejlepší western,pro mě je,byl a bude jen tím druhým....hned za Hodným,zlým a ošklivým.Pokud přejdu fakt že sem neměl nikdy Bronsona v lásce a Eastwood ( který byl první volbou do role Harmoniky ) musím se pozastavit nad řádně zmateným příběhem,který dostává smysl až v samotném závěru.Leone natočil desítky hodin materiálů a potom z toho musel mraky vystříhat a nezlobte se na mě,ale začátek nemá hlavu ani patu :) Nebýt nejchladnější svině filmového plátna Henryho Fondy,prsatice Claudie a té husté ústřední melodie....dal bych o náboj míň.89%.

Bonnie a Clyde (1967)

Faye Dunaway je možná jedna z nejkrásnějších hereček své doby, ale když vedle ní 111 minut klackuje naprosto gumový, toporný a neuvěřitelně homosexuální Warren Beatty, nepomůže Vám ani dobrá kamera, ani výprava a nezachrání to ani efektivní rozstřílení na sračku ve finálním zúčtování, kde ten Beatty nedokázal věrohodně zahrát ani zastřelení, ano tak strašně špatný kokot to byl, je a bude. Díky bohu za novější verze tohohle příběhu.60%.