The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Zatímco nám Netflix plní negerské kvóty, HBO splňuje ty homosexuální. Naprosto zbytečná a nudná epizoda úplně vo piče. Při párkové slavnosti aspoň fungoval začátek příprav tábora. Tady stojí za zmínku jen arkádová herna a skvělý soundtrack v závěru. Minulou epizodu jsem z přecitlivělosti nadhodnotil, teď, se zápalem plic a bolestma jako prase jsem trpěl ještě 2x tolik. 🤮.30%.

The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

Už jsem se smířil s tím, že se tvůrci nesnaží o jakékoliv akční nebo hororové orgie. Z Last of Us je vyloženě dramatické putování zdecimovanými státy, kde vzniká vztah mezi Joelem a Ellie. Při setkání bratrů jsem měl co dělat, neuronit slzu. Trochu mě to sice štve, ale nakonec mám rád i dramata, mám rád apokalypsu, mám rád hry, mám rád nevlastního syna a mám rád svého bratra. Takže u mě dobrý 👌. Horor a akci si holt užijeme ve hře. 90%.

The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda)

90% my ass. Sice je to lepší, než naprosto zbytečná předchozí epizoda, ale pořád to má kurevsky nevyužitý potenciál. David je sice solidní psychopat a několikrát dokázal díl navodit nepříjemný pocit, ale kde jsou nakažení? Kde je víc z historie Silver Lake, tahle epizoda má mít 90 minut a ne kouření čuráků. Když na konci hoří hlavní budova sekty nikdo nikde. Nezájem. Tvůrci jsou si vědomi toho, jak strašně šel divák dolů se svými nároky a hlavně jak všeobecně klesá nejen inteligence diváků, ale tvůrčí inteligence všeobecně. Přesně proto se tu můžou teď kokoti rozplývat a pětihvězdičkovat jak mamrdi, jelikož jim stačí dneska ke spokojenosti nedotažený prefabrikát, který je doslova vykastrovanou verzí herní předlohy. Já teda 4* dám, ale jen za onen nepříjemný pocit z Davida, Joelovu nekompromisní popravu a Ellie sekáčkový záchvat. Ale moc dobře si uvědomuju, že kvalita obsahu je zatraceně pochybná a vše stojí na kvalitním vizuálním zpracování a herectví všech hlavních i epizodních postav. Nebýt Pedra, ani bych se na to nekoukal. 70%.

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Green se prostě rozhodl, že znásilní všechny legendární hororové klasiky a stane se nejvíc nenáviděným tvůrcem. Je to stejné jako u Halloweenu, řemeslně je to vše v pořádku. Práce a vizuální vzhled v pořádku, ale je to pouhé pozlátko, které je uvnitř prázdné a zkažené. Halloween miluju a už v roce 2018 sem v kině věděl, že ta průměrná a nudná sračka další dvě pokračování prostě neunese. V případě Vymítače nejsem naštěstí zatížen jakýmkoliv vztahem k originálu, který sem viděl jednou, před šesti lety, dal mu 4* z úcty a Zapoměl na cokoliv specifického. Nová verze je prázdná, plná náboženských žvatlů, místy působící až sektářsky a fanaticky. Typické USA buranského středozápadu. V hlavní roli negr mi nevadil, naopak jediný uměl hrát, stejně tak je čokoládová dcera daleko lepší herečka, než její tvarohový protějšek. Největší problém je asi v roli hlavní setry, kterou hraje no name nepříjemná a nesympatická bába. Kdyby tam švihly nějakou známou a charismatickou babku, udělaly by tvůrci lépe. Démon v dětech umí hezky vystrašit, masky jsou skvělý a párkrát sem sebou pořádně cuknul, to jsou věci, které se pořád počítají. Jinak jsem viděl už mnohem horší filmy a jelikož nejsem zatížen vztahem k originálu, můžu místo dvou hvězd vypotit tři. Prostě řemeslná rutina bez mozku a srdce. 45%.

Vyproštění 2 (2023)

Jednička byla zjevení, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem absolutní akční námrd s charismatickým hlavním hrdinou, béčkovým ale slušným příběhem, úžasným tempem i atmosférou a dokonalou akcí. Na dvojku sem se těšil a o to větší je zklamání. Akce je sice opět slušná, hlavně ve vlaku, sestřelený vrtulníky, scéna v tělocvičně atd. jenže příběh (jestli se to vůbec dá tak nazvat) je naprosto sterilní vybrakovaný céčko, který připomíná druhý Taken. I když rozpočet byl, díky prostředí a záporákům to vypadá celý lacině, ne z finanční stránky ale prostě je to mnoho béčkovější než první díl. Ve scénáři samozřejmě nesmí chybět otravný puberťák který neví jestli chce nebo nechce pomstít tatínka, dočkáme se tupých předvídatelných scén (když se objevila v tom kostele už sem se pleskal do čela) a laciný a béčkový dojem totálně potvrdí konec s Elbou. Udělejte zakázku a dostanu vás z vězení....gratuluji, tímto se druhý díl stává dokonalým DVD béčkem jak z roku 2005. Jednička měla primitivní děj, ale celé si to udrželo punc áčkového akčního filmu. Dokonce to tomu Chrisovi v osobních soubojích tolik nevěříte, jelikož má tak o 10kg svalové hmoty méně a působí mnohem víc unaveně. Nejvtipnější je, že jednička má menší hodnocení a přitom je o parník úplně někde jinde. Pustím si ji klidně kdykoliv znovu, zatímco tenhle mix Přepadení 2 a Die Hard už vidět znovu nepotřebuju a nepomůže tomu ani těch pár záběrů z český kotliny a sem tam opravdu šťavnatá akční scéna prostě dneska už nestačí. O proti prvnímu dílu sešup jako prase. Zklamaní.60%.

65 (2023)

V dobách dávno minulých, těsně předtím než se z dinosaurů stala nafta pro naše nenažrané automobily už byl mimozemšťan Adam Driver a multikulturně píchal černošku jako správný hoch 21.století. To, co u nás frčí poslední dekádu, zvládal ušatý supernosáč před 65. miliony lety. Trailer mě sice před pár měsíci možná lehce nadchnul, ale jakmile jsem uzřel jméno režisérů jen jsem si odplivnul. Protože tahle dvojice diletantů natočila tak dementní horor plný scenáristických hoven, že jsem si přestal dělat veškeré naděje. Může vás sice velkorysou částkou zajistit Sam Raimi, ale jakmile vám chybí talent natočíte přesně takovýhle trash. Připomínalo mi to od začátku do konce Po zániku Země, takže podobný sci-fi trash. Můžete mít sice hezké vizuální efekty, Adama Drivera a solidně vypadající dinosaury, ale když nedokážete s tímhle pracovat a jako bonus dokážete zabít svým mizerným tvůrčím uměním i apokalypsu, jste prostě břídil. O to smutnější, že tady jsou na to hned dva břídilové. Má to asi 4 dobrý scény, hororovou pasáž v jeskyni, Rexe za vodopádem, finální bitku a Driverovo double fuck na konci. Naprosto zabitý potenciál dvěma debilními diletanty. 40%.

American Horror Stories - Aura (2022) (epizoda)

Vykradáčka témat posledních hi-tech hororů s ošlehaným námětem filmů Pod povrchem a Hráčů se smrtí. Jako obří meloun na dortu odporná velryba s hereckým nadáním larvy. Tohle může projít fakt jen ve státech.

BANGER. (2022) odpad!

Rekapitulace všeho, co je na téhle době sick a všeho, co bytostně od srdce nenávidím. Grupa nesnesitelných kreténů, v nesnesitelných rolích, pronášející iritující dialogy. Mišík je neskutečný břídil a Bendig není ani tvor. Netušil sem, že může bejt ještě někdo horší, než Ben Cristovao. Za tohle by se mělo stavět ke zdi. Je až neuvěřitelné, kam tahle doba, notabene generace může ještě klesnout. Sergei Barracuda..ty krávo, takovej kokot 🤣 idiotek co má xicht pomalovaný fixama. Přál bych si dvě věci, vrátit se časem do roku, kdy směr určoval Špatnej Wliw a Chaos, tedy opravdová muzika a ne ty dnešní sráči jako je Barracuda, Yzomandias a podobný počmáraný dementi. Jelikož je to sci-fi mám tedy druhé přání, aby konečně tenhle svět spláchla kometa. Film o kreténech pro kretény. Dno, ubohost, zoufalost. Jako skoro všechno, co dneska poslouchá, natáčí a nebo sleduje tahle ubohá generace.

Batman (2022)

Výborná atmosferická noir detektivka, ve které je největší slabinou Robert Pattinson, ovšem ne jako Batman, ale jako Bruce Wayne. Robert Pattinson již několikrát dokázal, že není jenom lesklým bezpohlavním upírem ze ságy pro náctiletý panny, ale charakterním hercem, jehož Batman má svůj smysl, temnotu a opodstatnění, ale jako Wayne stále dojíždí na svůj mladistvý vzhled a nedosahuje Affleckovým, Baleových a už vůbec ne Keatonových rozervaných pohledů do duše rozdvojeného miliardáře. Paul Dano je sice ďábel, ale v tomhle ohledu pro mě paradoxně vede Carreyho excentrický magor. Všeho všudy to není zbytečný kus do Batmanovské ságy a dvojku si dám určitě raději, než zpívánkového druhého Jokera, kterého už dopředu zabila Lady Giga a rozhodnutí i tak lehce nadprůměrnou krimi převést do Joker Christ Superstar. 75%.