Dallas 63 (2016) (seriál)

Moc pěkný seriál o atentátu na JFK. Nejvíc se musí pochválit přenádherné prostředí šedesátých let. Atmosféru tím plní dokonale. Má to taky moc pěknou dramatickou hudbu. Nechybí ani skvělý tematický písničky. Postavy jsou sympatické a jejich románky mi kupodivu nevadily. V prvních epizodách se objeví dokonce i hororový prvky, to bylo hustý. Ovšem pokud se těšíte na seriál o cestování v čase, tak se bohužel nedočkáte. Nejzajímavější jsou první dvě epizody plus poslední. Jinak je to spíš strašně natahovaný. Jako ono je moc fajn sledovat, jak to tehdy mohlo být, to připravování se, ale to ostatní tam bylo spíš na obtíž. Chyběly mi tu aspoň narážky na budoucnost, zaznamenal jsem tak tři. Ale objevil se aspoň moc pěkný odkaz na Brouky. Jinak celkově toho cestování je bohužel minimálně. Podle mě by bohatě stačil natočit skvělý film než tento seriál. Každopádně, pokud se budete těšit na poslední díl a na tu významnou scénu s Kennedym, tak budete naprosto spokojeni. Krásných 80/100

Jako v bavlnce (2020)

Téééda už pěkně dlouho jsem necítil takovou nenávist k postavě ve filmu. Stačila mi první minuta a hned jsem věděl, na čí straně nebudu. Doufal jsem, že jí to starej Tyrion natře stejně jako tenkrát Joffrymu. Moc dobrý snímek, hlavně originální. Takhle to stopro funguje i v reálu. Občas v tom byl i humor, možná až moc. Hudba také moc příjemná. Co bych vytknul, tak se mi nelíbily některé dialogy a hloupé postavy. A taky to najednou začalo být od druhé poloviny o dost akčnější, což na mě působilo trochu divně. Škoda, že v tom nebyly víc ty soudní spory. 80/100

Heavy Trip (2018)

Supr komedie ve stylu metalu. Nechybí tu komické narážky přímo na metal, což je super. Jenom ten samotný trip mohl být delší. 80/100

Possessor (2020)

Má to výborný příběh, suprově zpracované krvavé scénky, nejlepšího Seana Beana, a to je tak všechno. Těšil jsem se na horor, který jsem nedostal. Pomalé snímky mi nevadí, ale tohle bylo moc i na mě. Dokonce nespatřila žádný zázrak ani hudba od Jima Williamse. Možná mi taky trochu vadila hlavní herečka. Ženská, která se převtěluje do chlapa, to je bizár. 60/100

My děti ze stanice Zoo (1981)

Knihu jsem nečetl, ale film byl supr. Obzvláště ty detailní scény, za ně bych dal největší plusko. Depresivní každým coulem. Hudba taky moc fajn. Jenom ta němčina to kazila. Ten jazyk fakt nemám rád a z těch dětských hlasů jsem se skoro zeblil. Potom mi celkem vadilo, že matka hlavní představitelky tam moc nebyla, protože jsem si říkal, že ta matka nemůže být tak hloupá. 90/100

Bez vědomí (2019) (seriál)

Na český seriál určitě super. V první polovině jsem byl napjatý jak kšandy. Jenomže když se zjistila pointa, tak mi to přišlo jako strašný klišé, ale po dvaceti minutách se zase začalo dít něco velkého. Socialismus jde z toho přímo cítit, takže atmosféra se povedla dokonale. Akorát mě to chvílemi nudilo, přitom mám podobné drama rád. Uvítal bych to spíš se čtyřicetiminutovými epizodami, nebo to možná na mě působilo trochu zmateně, nevím. 80/100

Rituál (1973)

Supr psycho, obzvláště v té době bych si to snad ani nedovedl představit. Ty lokace byly velmi vkusné. Hudba drásající nervy, až jsem z ní měl husinu. A ta blonďatá svlečna byla taky k nezaplacení. Jenom škoda, že to nebyl moc horor, o něco víc temna a strašení by neuškodilo. 80/100

Kapitán (2017)

Po dlouhé době snímek o druhé světové, který se odehrává pouze a čistě mezi Němci. Výborně precizně natočené. Bez černobílé bych si tento film nedovedl představit. Atmosféra, že by se dala krájet, jako bych tam přímo byl. Hodně scének je tu k nezapomnění. I ta mírně depresivní hudba a zvuky střelby jsou perfektní. Jenomže k tomu všemu to hlavnímu představiteli absolutně nebaštím a celou dobu si říkám, že na tom něco nehraje. Ne, že by to zahrál špatně, ale už od pohledu vypadá jako trouba. Na jednu stranu, jestli se tohle fakt stalo, tak bych na to neměl říkat nic. 85/100

Metanol (2018) (TV film)

Tak tohle bylo vážně špičkové, jako kdybych se díval na něco od HBO. Hudba se skvěle hodila, herci parádní, kamera taky a ty dialogy, ten nenápadný humor, ten byl geniální. 90/100

Zatímco spíš (2011)

Velmi originální snímek. Jenom škoda, že to nebyl vůbec horor, ale jenom thriller. Každopádně na jeden večer moc fajn. Nejvíc bodů si to odnáší určitě za tu originalitu. 75/100