Contracted (2013)

Holka, co postupně zevnitř hnije. Ač se to zdá jako špatný film, je to vcelku dobrý. Má to příběh, masky, koukatelnou herečku, akorát délku, co víc si přát.

Potomek (2019)

Po příběhové stránce to zní moc pěkně, ale o čem to je se dozvídáme strašně brzy. Což je škoda, protože začíná být film strašně předvídatelný. Herec chlapce to zahrál naštěstí dobře, ostatní už tolik bohužel ne. Neštěstí tenhle snímek má hlavně takové, že horory na podobné téma tu máme spoustu. Takže jsem neviděl nic nového ani šokujícího. Ale scénka s hypnotézou byla super.

Dokonalost (2018)

První polovina je super, pak se stane taková blbost, která celej film docela domrví a celou atmosféru vytratí. Ono by to ani nemuselo být po příběhové stránce špatné, ale to finále je už nesmyslné. I přes to jejich chápání. Takhle by se to prostě nestalo. Ta první klíčová scénka je ještě pěkná, ale stejně bych se držel původního plánu. Snímek zachraňuje pěknou Williams a soundtrack, víc k tomu dodat netřeba.

Černobyl (2019) (seriál)

Tento skvost si naprosto zaslouží hodnocení takové, jaké má. Výborně natočený, ještě lépe odvyprávěný. Po každém díle jsem měl chuť si to pustit znovu. Nenechá vás to chladným. Nejlepší na tom je, že to má takový ten starý komunistický filtr, který dodává příjemně nepříjemnou atmosféru. Od začátku až do konce. Poslední díl bych snad dokonce považoval za jednu z nejlepších seriálních kapitol na světě. Pokud milujete soudní scénky, zaručeně budete souhlasit. Jediný, co mě maličko mrzí je to, že hodně scének nebylo zase tak brutálních, jak se říká. Hodně „nechutných“ věcí se odehrává za kamerou. Je to škoda, ale na druhou stranu, by to asi zase lidi shazovali… „Pro svět kolem vás budete tak bezvýznamný, že až konečně zemřete, už se ani nebude vědět, že jste žil.“

Řezník (2007)

Není to vyloženě špatné, spíš je škoda, že na to byl fakt malý rozpočet. Na začátku se nic moc neděje, teprve až tak v půlce filmu, kdy je hra o čas, tak už je to hustý. Přímo atmosféricky parádní, na chvíli jsem se fakt cítil v kůži toho týpka. Jenomže ve výsledku je to stejně jenom máchání kamerou a cákání krve. Chybí v tom strašně moc brutality, většina se odehrává za kamerou. Ale jedna nebo dvě scénky tam přece jen byly výborně natočený. Jinak je to celkově fajn, maska prasátka taky neurazila. Pak už to jenom dopatlal konec, který byl naprosto zbytečně natahovaný.

Thanatomorphose (2012) odpad!

No nic moc teda… Nechápu, jak to že to všichni tak chválí. Celou dobu se tam fakt nic moc neděje a když už začne v půlce filmu hnít, tak je to spíš tak, že po ní lezou červy a zčernává jí kůže. Pokud nepočítám posledních deset minut. Jinak docela slabota, čekal jsem to mnohem nechutnější. Aspoň kdyby to mělo nějakou špetku děje, nebo hezčí herečku, nebo kdyby nehnila v takové tmě (mohlo toho ukázat víc). A ta hudba byla potom taky otravná. Miluju nechutný a zvrácený věci, ale tohle je nesmysl.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

je fajn, prostředek super, ale jakmile se vše začíná opakovat častěji dokola, tak je to už trochu otravné. Jinak je to skvělý nápad, příběh neurazí a herci se do toho hodí. Chvíli jsem měl i pocit, jako bych toho všeho byl opravdu součástí. Na chvíli jsem si fakt připadal, jako bych z něho mohl udělat zmetka. To bylo fakt naprosto výborné, jenomže potom zase zpátky na začátek. Někdy mě i trochu štvalo to čekání na rozhodnutí. Ale zase na druhou stranu to asi jinak vyřešit nešlo. Každopádně poprvé to vypadá super, ale potom už přece jenom zjistíte, že to má plno nedostatků. Pět hodin na takový experiment zdaleka nestačí. Tím myslím hlavně to, že většina rozhodnutí stejně nemá žádný vliv. Jinak se tím pohrabat určitě za zajímavost stojí. V jednom momentě jsem měl i takovou příjemnou husí kůži. Každopádně Black Mirror miluju a jako experiment se to celkem povedlo, takže takový o dost lepší průměr.

Černá labuť (2010)

Za tu scénku s Natálou a Milkou si to nezaslouží nic jiného než plný počet!

Půjčovna masa - Série 1 (2018) (série)

Mám na to asi podobný názor jako všichni ostatní. Čekal jsem to o něco lepší. V prvních dílech je v tom moc informací, které jsou zbytečné a vy tak nějak nevíte, čeho se chytit. Každopádně stojí za to si počkat aspoň do čtvrtého dílu, který najednou posunul seriál o několik pater výš. Od té doby to bude aspoň parádní akčňárna. Příběh taky není špatný, ke konci zvratově moc pěkný. Ale přece jenom to má mouchy. Spíš bych si počkal na druhou sérii, jestli bude povedenější.

V řetězech (2006)

Kunda, blues a Samuel L. Jackson. Co víc si ještě přát… Jenom škoda, že je to taková klasika. Žádnou psycho šílenou magořinu bohužel nečekejte. Je to spíš pěkná podívaná na jeden menší večer.