Závod s časem (2013)

Slabě nad 50%. Celkem zajímavý začátek, průběh filmu s výkyvy. Dobré scény střídají hluchá místa. Občas se nějaká dobrá hláška objeví, par honiček je originálních, ale celkově takové nic moc co ale dokoukat jde. Konec se však na takový beckovy film vůbec nehodí.

Sinister (2012)

Míra strachu a horrorovosti 10 z 10. Originalita a příběh už slabší. Pointa s 8mm zajímavá, démon z dávných dob skvělý. Ale příběhově čekám nějaký vývoj

S ledovým klidem (2012)

Slibný začátek i námět kazí strašně nevěrohodné zpracování, naprosto trapné přestřelky i honičky a nevěrohodní herci. Je to jen taková hezká poznávačka Madridu

Zavolejte porodní sestřičky (2012) (seriál)

Tohle je hodně nevšední téma pro seriál. Nečekal bych že mě to bude zajímat a vydržím víc než pár dílů. Encyklopedie doby starého poválečného Londýna. Neskutečně dobře zahrané, nasvícené, obsazené, napsané, věřím každé slovo že se někdy někde v East Endu odehrálo. Musím dodat, že od výměny hlavní postavy a dalších zvratů se to série od série horší. Prostředí přestává tak líbivé, postavy si již nedokážu nějak oblíbit, i zpracování neni co bývalo (příběh, nasvícení...). Asi si chci pamatovat prvních pár sérií, taková 8. Série jako by byl jiný seriál

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Po shlédnutí prvního dílu byl ten druhý pro mne zklamáním. Zbytečně dlouhé, natahované pasáže a finální bitva o Bradavice mi přišla dost zjednodušená. Korunu tomu nasadili na konci, když se HP vzdal té bezové hůlky jen s laxním pokrčením rameny.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Mezi posledními kriminalkami všeho druhu a obecně TV seriály je to růže co vyrostla na smetišti.

Nákaza (2011)

Řekl bych mistrná práce, kde prostě vidíte průběh epidemie šířící se mezi lidmi. Nic míň, nic víc, žádní hrdinové, happy endy, deus ex machina ani katastrofické scénáře, reálný pohled.

Obhájce (2011)

Líbí se mi jak se Mick pohybuje v té nesoucitné a dravé právnické džungli tak, jako by mu patřila. Stejně tak ukázka konfliktu práva, zdravého rozumu a etiky. Právnická linka filmu je úžasná a bez chyby. Ty ostatní linky už občas předvádí až moc kotrmelců. O napětí a překvapení rozhodně není nouze.

Čarodějův učeň (2010)

Ať si říká kdo chce, co chce, tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Příběh mága, hledajícího Merlinova nástupce v moderním světě mě bavil víc než filmový Potter. Možná to dělaly ty efekty a skvělý soundtrack, ale já ten film skutečně prožil. Tenhle svět stavím nad svět Pottera i proto, že je věrhodněji vysvětlená podstata těch kouzel a o co tam jde, ne jen švihání klackem spojené s komolenou latinou.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Asi jediný z Potterovských filmů, který byl koukatelný i pro fanouška knížky. Prostor tam konečně dostala každá pasáž a některé části byly výborně zpracované. Možná některé části nemuseli tak natahovat, ale je to asi jediný HP, který pro mne měl tu atmosféru, kterou jsem cítil i při čtení knihy.