The Possession of Michael King (2014)

Po delším maratonu horrorů o démonech jsem už nic extra nečekal. Nic extra jsem nedostal, ale něco do sebe tento horror měl. Fajn nápad, dobrá atmosféra a cca druhá polovina filmu byla velmi dobrá.

Leviathan (1989)

Nebylo to zlé, ale zázraky nečekejte. Závěr je silně překombinovaný, dějová linka trochu chaotická, ale film se dá dokoukat do konce a člověk se nenudí. Bylo příjemné po čase vidět film, který nebyl na zeleném plátně.

Země mrtvých (2005)

Trochu netradičnější náhled do zombie světa. Škoda jen, že to zůstalo u historických masek a klišé. I tak nadprůměrné.

Lov (2020)

Tisíckrát lež se stává pravdou. V moderním světě plném disinformací je to pravda ještě o kousek víc. Film samotný je parádní akční komedie. Hlavně začátek mi dal pěkně zabrat. Autorům se tento počin velmi vydařil a volba Betty Gilpin byla skvělá.

Kletba z temnot (2012)

Na můj vkus to mělo trošku nestálou atmosféru. Chvíli na pohodu a pak zas chvíli nuda. Je to to samé jako v jiných horrorech. Ale má to něco málo do sebe a tím to vykoukne nad průměr.

Blood Hunt (2017)

Velmi sympatická je délka filmu. Asi největší bonus filmu. Takovou kupu nesmyslů jsem dlouho neviděl. Jakto, že 3x bez zastavení uvařil auto? Proč nevyskočil a nedal mu do držky, když předtím zbil 3 týpky a jakto, že po nakládačce jak kráva běhá jak laňka. Aspoň, že ten závěr byl pro jednou logický. Jinak příjemné prostředí Tasmánie (ne australského vnitrozemí) a sympatičtí kladní i záporní herci.

Ve spárech ďábla (2018)

Atmosfericky velice povedené, herci fajn, mrtvola se taky náramně povedla a prostředí márnice připomínající nějakou tajnou vojenskou laboratoř tak stálo za to. Jenže kupa totálních nesmyslů a děj jako podle návodu na točení horrorů, to vše sráží pod úroveň. Když už dojde na to, že si dva řeknou, že je něco špatně a pak se rozejdou, jakoby se nic nestalo, tak to už je zlý. Navíc se moc nepovedl závěr. Ba vlastně vůbec.

Mělčiny (2016)

Byl jsem na vážkách, jak tento film hodnotit. Sympatická hlavní hrdinka, sympatický racek a celkově rozumné. Nebýt žraloka oceložravého, tak by to bylo naprosto uvěřitelné. Atmosféru měl film výbornou, záběry hezké a navrch i jeden oscarový racek. Zábava na večer zaručena.

The Mind's Eye (2015)

Tohle byla bída a utrpení. Silně neherecké výkony, nesympatické postavy a šílené řvaní během čehokoli co ve filmu událo, bylo opravdu otravné. Bod za to, že když došlo na trhání hlav, tak se s tím opravdu nemazali. Ale to je boohužel opravdu to jedinné, co se dá filmu připsat k dobru.

Hansel & Gretel Get Baked (2013)

Volná variace na pohádku o Jeníčkovi a Mařence. Bohužel je to ale příliš hloupé a pár vtipných scén a trocha násilí tomu moc nepomohla.