Diagnóza: Šampión (2015)

Celé je to trochu pomalé a zdlouhavé, ale Will Smith tentokrát hraje Denzela Washingtona vážně dobře, takže se to dá dokoukat bez problémů.

Mládí (2015)

Jeden z nejpomalejších a nejutahanějších filmů co jsem kdy viděl. Naštěstí to zachraňují nejrůznější bizarní charaktery lázeňských hostů a zaměstnanců, takže jsem to nakonec vcelku bez problémů dokoukal, i když všichni hadi usnuli dávno před půlkou.

Muž na laně (2015)

Váhám jestli 3 nebo 4 ... hodina a půl nudy a navrch strhující závěr. Za mě tedy 70%

Spotlight (2015)

Ve vybrané společnosti oscarových snímků z posledních let to ještě ujde. Jinak ale nuda, nuda, šeď, šeď. Potěší akorát roličky seriálových oblíbenců (Liev Schreiber, Paul Guifoyle ...).

The Program: Pád legendy (2015)

Konkrétně tohle kopání do mrtvoly mi přijde lehce neoprávněné. Těžko říct o kolik víc vitamínů vlastně Lance zkonzumoval oproti svým konkurentům. Nicméně nakonec z toho vypadl film u kterého se nenudíte ani vteřinu a zejména Foster je velmi, velmi přesvědčivý. Potěšil i "Roy" O'Dowd :)

Americký sniper (2014)

Trochu nevyvážený film. Velký rozdíl je mezi válečnou a rodinnou částí. V Iráku je film svižný, zábavný a skvěle natočený, ve státech klišoidní a nudný. Chápu, že je to životopisné drama a nelze si moc vymýšlet, ale Eastwood mohl tu domácí nudu alespoň zkrátit. Škoda protože samotná válečná část je skvělá, srovnatelná třeba s Black Hawk Down a buřtík Cooper je vynikající. Shodli jsme se se ženou na 70%, takže já 4**** a ona 3*** :)

Birdman (2014)

Chvíli jsme koukali, ale nějak se to vleklo ... dali sme si svačinu, žena u toho žehlila, já vyřídil emaily, svíčky odhořívaly a nehty rostly. Iňáirritující nuda maskovaná jako kulturní drama, úporně natahovaná na 2h (což je asi oscarová podmínka). "Komedie" kde jediný vtip se týká Nortonova péra a přijde tak brzy, že do konce na něj zapomenete. Nebýt toho humbuku a ceny akademie, byl bych možná schovívavý, ale takhle za 35% a šup do propadliště dějin.

Cesta ven (2014)

Pokus o realistický film o začarovaném kruhu života utlačované menšiny, který do milosrdně krátkých 103 minut dokázal vměstnat snad všechna klišé která se k romům vážou. Výsledek je špatně natočený, špatně zahraný (český lef? wtf?), scénaristicky odfláknutý, nudný a nekoukatelný skorofilm. Jediným pozitivem je, že naprosto přesně i když zřejmě nechtěně ukazuje, že chudáci uzenáči zase tak utlačovaní nejsou, nýbrž hlavně sami sobě nejvíc škodí a sami mezi sebou se nejvíc okrádají, podvádějí, vydírají, tlučou a všeljak jinak si ubližují.

Díra u Hanušovic (2014)

Pět z deseti režisérů by natočilo českou trágu typu cesta ven. Čtyři by zvolili tragikomedii se smutným koncem. Naštěstí Krobot našel jinou cestu a celkem smutný příběh zabalil do sposty sebeironie a černého humoru, takže se to dá bez problémů dokoukat a ještě vám zůstane pocit že to bylo docela fajn.

Divoké historky (2014)

Šest divokých historek ... pokud se zeptáte která je nejlepší, tak každý divák jmenuje nějakou jinou (já audi vs. kraksna :), ale to nic nemění na tom, že všechny jsou skvělé, kvalitativně vzácně vyrovnané a přitom dostatečně rozdílné, aby jste se ani na minutku nenudili. Zatím nejlepší letošní kino. 90%.