Rivalové (2013)

Všimli jste si že čím nudnější a pitomější sport, tím lepší film ? 42, Vzpomínka na Titány, Warrior ... ta souvislost je zcela jasná a vzhledem k tomu že neexistuje nudnější "sport" než formule, tak to snad ani jinak dopadnout nemohlo.

Invictus: Neporažený (2009)

Pro sportovní dramata mám slabost a pro Morgana Freemana také. Dost sem si tenhle film užil i když Damon by jako rugbysta asi moc dlouho nevydržel :) Jen škoda, že to počáteční sjednocené nadšení afričanům moc nevydrželo.

Voormanův problém (2013)

Nic delšího bych včera večer nezvládnul a vlastně ani nepotřeboval :) Dost dobré.

Chlapectví (2014)

Na počátku byl originální nápad a unikátní koncept natáčení po dobu 12ti let s stejnými herci. Na konci je tříhodinové, zoufale nudné rodinné video. Vítězství formy nad obsahem bylo tentokrát dosaženo kontumačně, obsah se nedostavil.

Ona (2013)

Spikovi nelze upřít odvahu, ale Joaquin Phoenix celý film neutáhne a kromě originální zápletky je to dost nuda, kterou pár geniálních momentů (sova) nezachrání. PS: Celou dobu jsem myslel na Jane z Endera :)

Warrior (2011)

Skvělé sportovní ne-drama (od začátku je jasné co se bude dít a jak to dopadne) to ale nic neubírá z toho že jde o perfektní film.

Ďáblův dvojník (2011)

Neomezené bohatství, neomezená moc, nulová zodpovědnost, nulová morálka, každé přání je rozkazem. Takový život by zničil každého, není divu, že má Udaj pěnu u huby. I kdyby to bylo jen z půlky podle skutečnosti tak z toho běhá mráz po zádech.

Ninja (2009)

Škoda že se prvních 40 minut nic neděje, ale nakonec je z toho docela dobrá okopávačka.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Trochu konzistentnější a plynulejší film než jednička. Napínavý a vtipný na správných místech s naprosto NEJLEPŠÍM DRAKEM jakého sem kdy ve filmu viděl. Zbývá jen z bonusové verze vystříhat všechny scény s Tauriel. 4****, 80%

Nedotknutelní (2011)

Hurikán Driss vtrhne do domu bohatého invalidy a úžasným způsobem ho "postaví zpět na nohy". Žádný patos, žádná trapnost, milé, rychlé, černočerně vtipné a především zcela uvěřitelné. Skvělé. 5*****