Red 2 (2013)

V mnohém lepší než první díl, plynulejší, dotaženější. Nepřetržitý sled hlášek, vtipů a solidní akce. Z party skvělích herců ještě vyčnívá John Malkovich, je to jednoznačně jeho film, ne Willisuv. Nesouhlasím s požadavky na kratší stopáž, užil jsem si každou minutu. Příležitost využitá na 110% a jasných 5*****

Nespoutaný Django (2012)

Je to přesně takový film jaký od Quentina čekáte, drsný, kvavý, úžasně zábavný ... a tak nějak ostřejší, výraznější než ostatní. Tarantino dokázal udžet film přesně na hranici kdy s přiblblým úsměvem nevěřícně zíráte a přitom nikdy nesklouzl a absurdnosti nebo parodii. Možná by se našla nějaká další práce pro střihače, ale jinak skvělích 90%.

Skyfall (2012)

Nemůžu se zbavit dojmu že filmy a Craigem nejsou bondovky, solidní akčňák jistě, ale ne bondovka. mínus 1* za debilní, protivnou a totálně ohranou skájfól :(

Bůh žehnej Americe (2011)

Co dělat když je někdo prostě příliš blbej než aby ste ho nechali žít ... vzpomenu si na Franka desetkrát za den

Odplata (1999)

Výborná kriminálka se správným "80tkovým" lookem. Neodolatelná Lucy Liu :)

Kazatel (2011)

Překvapivě dobrá výprava a vůbec celý post-apokaliptický vizuál i hudba, ale všechno marný. Tomuhle akčnímu béčku jednoduše chybí akce :( Podobně jako třeba Blade Trinity, oproti očekávání málo bitek a ty jsou navíc nezajímavé.

Tohle je válka! (2012)

Chlapci by se měli probrat, odstřelit nesnesitelnou Reese Witherspoon a jít se registrovat. Film o honosexuálních agentech by byl alespoň originální a možná by dostali i oskara. Pokud chcete vidět všechny opravdu vtipné a akční scény, pusťte si trailer. Zbytek je 90 minut romantické komedie bez fungující chemie (s nechtěnou vyjímkou dvojice Hardy-Pine :), bez nápadu, bez logiky. Film střídá dlouhé pasáže kdy se snažíte neusnout a krátkými kdy si přejete přetáčet. 2** (40%)

Pomáhat a chránit (2011)

Úžasná sbírka politicky nekorektního humoru. Brendan Gleeson jako seržant Boyle nemá chybu. Korunu tomu nasadila filozofující trojice pašeráků ... "Nejsem psychopat, jsem sociopat, řekli mi to v blázinci". 4**** (80%)

Čokoláda (2000)

Rozhodně to není jednoduchý film na koukání … přiznám se, že napoprvé jsem to nedal, ale nakonec jsem se po pár dnech vrátil, dokoukal to a dobře jsem udělal. Protože je to krásnej film i když s trochu depresivní atmosférou, o to příjemnější je ale pak sladký konec. Navíc to obsazení (Alfred Molina, Judi Dench …) to je prostě paráda. Za mě sice 3*** ale velmi pěkné (65%).

Navždy spolu (2012)

Na romantickou komedii originální námět a chválihodně neklišoidní (i když předvídatelný) závěr. Jinak to žádný zázrak není a myslím, že jít na to do kina jsou vyhozené peníze, ale na nedělní odpoledne v posteli je to dobrá volba. Celý děj uhodnete po deseti minutách a žádný zvrat ani překvapení se nekoná, alespoň se to obešlo bez přehnaně trapných „gagů“. Když už tam musel bejt někdo nahej tak příště radši Rachel McAdams než Channing Tatum, i když uznávám že nepatřím tak úplně do cílové skupiny. Za mě 60% … 3***