Balada pro banditu (1978)

Nemám rád takovéty "umělecké" filmy a tohle je něco v tom smyslu, se spoustou zpěvu, který mi nic neříká, a taky trochou tance. No prostě to šlo mimo mě a hrozně jsem se nudil.Bylo zajímavé vidět mladé Donutila, Polívku, Bittovou či Pechu.

Nouzový východ (2008)

Tohle Mendes prostě umí. Na špičku mého ohodnocení tohoto filmu bych nestavěl ani scénář ani herecké výkony či kameru, byla by to režie. Každý záběr měl svůj úkol, svůj význam a nemuselo se v nich ani mluvit. Pro mě geniálních posledních zhruba 20 minut.

Operace Silver A (2007) (TV film)

K plnému hodnocení mi něco málo chybělo, možná ohodnotím ještě jinak po nějakém tom dalším shlédnutí. Každpádně musím vyzdvihnout veškeré herecké výkony, od herců, kteří byli na place neustále až po role úplně nejmenší a samozřejmě skvělý scénář a to všechno pod režisérskou taktovkou Jiřího Stracha.

Gympl (2007)

Ono je to vlastně o ničem, je tam spousta rozhovorů o ničem, dialogy jsou hrozně umělé. Zachraňuje to jen pár herců.

Hodiny (2002)

Vypjaté drama s velkou směsicí různých pocitů a nálad. Určitě vynikající film se silnou atmosférou a vším ostatním. Těžko pochytitelné.

Mechanik (2004)

Jedním slovem - psycho. Atmosféra tak tíživá a vůbec hnusná. Plus strašný zjev Christiana Balea a jeho vynikající herecký výkon. Plus velmi dobrý scénář. Minimálně pár dní nebudu mít zrovna chuť ponocovat :D.

Sedm životů (2008)

Možná dlouhý film a hlavně ze začátku mu chvíli trvalo přijít mi na chuť, ale potom se děj jakoby usadí a já si tak mohl příběh vychutnávat až do konce. Problém je, že je tu až mockrát opakovaná snaha vyvolat u diváka silné emoce - smutek či dojetí. V každém případě hezký film a navíc Will je holt můj oblíbenec.

Francouzská spojka (1971)

Režijní a kamerové experimenty, výborný Hackman. Atmosféra sedmdesátých let jde z filmu skvěle cítit. Pro mě trochu nadčasový film hlavně díky provedení.

Max Payne (2008)

Byl jsem celkem zvědavý na to, jak tvůrcům vyjde film podle úspěšné hry a mé velmi oblíbené hry a výsledek mě bohužel hodně zklamal. To, co se mi na hře líbí, ať už provedení, příběh , hrdinové, tak to filmu chybí. Snad až na Milu Kunis v roli Mony a démonickou stránku filmu, mi Max Payne nic nenabídl. Rádoby akčnost a drsnost hrdiny je až směšná.

Spirit (2008)

Hezké provedení- hezčí než Sin city, občas vtipné, ale taky občas nudné a příběh hrozně nakouskovaný.