Most (2011) (seriál)

Prvá polovica seriálu sa deje prekvapivo rýchlo. Postavu Ságy som sa dá hneď zvyknúž, taktiež aj na jej chladnosť v určitých prípadoch. Vypadnutie Martina z dejovej linky prinieslo otázky či ho vie niekto zopakovať. Nie nevie. No Henrik prišiel s vlastným príbehom a postavou čo povzbudí každého diváka. Neprišiel sa opičiť ale prišiel ukázať Ságe inú tvár života. U tvorcov treba oceniť kreativitu s postavami a ich príbehmi. Dokázali za celý seriál využiť osudy a príbehy maximálne a nepôsobilo to umelo. Je škoda,že seriál má "len" 4 série. No Most prišiel s poukázaním na to, že na dobrý seriál sa musí čakať. Sága, Martin a Henrik sú príbehy a nie len jediné, ktoré treba rozhodne vidieť. Za mňa *****.

Most - Epizoda 8 (2018) (epizoda)

Neskutočné vyvrcholenie seriálu! Už od počiatku som si myslela kto je vrah ale tvorcovia dobre zamiešali karty. Posledná epizóda priniesla opäť rozuzlenie vraždy no čo sa týka Ságy.... Ten je osobitný. Skončil a začal druhý. Mrzí ma že seriál skončil no koniec nie je aspoň veľmi otvorený ako býva. Pokračuje ďalej ale nie už do tohto seriálu.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

V HBO sa zrejme roztrhlo vrece s kvalitnými seriálmi. Big Little Lies prinášajú doslova pôžitok pre každého diváka. Prvé časti privedú diváka fo mestečka Monterey kde si obyvatelia žijú spokojným životom. No ich životy naruší vražda. Tvorcovia do konca seriálu dokonale zatajili kto je obeť. Počas všetkých častí ale oboznámujú o živote jednotlivých hlavných postáv. Treba uznať, že Laura Der v spojení s Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley vytvorili dokonalú príbeh "šťastných" mamičiek. Seriál sa zaoberá, taktiež akutálnou témou "Me Too" kde treba ukázaň na bravúrny výkon Alexandra Skarsgårda a Nicole Kidman. Obaja zaslúžené ocenia za zobrazenie perfektnej bohatej rodiny. Do svojích úloh sa vžili na 100% a divák im dokáže ľahko uveriť. Tvorcovia vytvorili skvelý scenár s výborným obsadením, ktoré zobrazili v "obyčajnom" mestečku. Seriálu sa nedá nič vytknúť. Možno len fakt, že treba čakať na druhú sériu kde sa má ukázať Meryl Streep.

Drž hubu! (2003)

Pri tomto filme mám fakt dojem, že Depardieu ušiel z blázinca. Francúzi majú originálny a jednoduchý humor, ktorý neomrzí ani po rokoch.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Rýchle a šialené. Už ked som si myslela, že príbeh bude v druhej polovici filmu otrepaný nakoniec sa z toho ukázal ešte lepšia story. Prekvapivo neprekvapiví Mad Max patrí do rebríčku naj filmov roku 2015.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Kurt Cobain bol skvelý človek ale v živote nemal šťastie na správnych ľudí. Dokument je skvelo spracovaný a nemám k nemu žiadne výhrady. Joho život bol pestrý na všemožné situácie od rozvodu rodičov, vyhodenie z domu, prvá droga,... Chápem prečo si vzal život.. Dokument dostane diváka do stavu v akom sa Kurt nachádzal vo všetkých obdobiach života... Na nejednom zábere vidno jeho vyhasínajúci život v očiach....

Whiplash (2014)

Chazelle dokázal natocit autentický film z prostredia hudby. Hudbu mám rada, ale toto bola iná šálka kávy. J.K. Simmons stvárnil ďalšieho nenávideného muža v svetovej kinematografii. Film ma v sebe autentickosť a nič tam nie je umelo doplnene. Miles Teller konečne zohral po riadnu postavu. Film je konečne originálny a to finále bolo Top.

Princ Egyptský (1998)

Skvelý prepracovaní animák pre všetky vekové kategórie. :)

Zmizelá (2014)

Ty kokos. Musím uznať, že z počiatku film bol predvídateľný a nudný ale konečne prišiel zvrat a je sa na čo pozerať. Ben Affleck ako zdrvený a zneužívaný manžel svoju úlohu zahral dobre a Rosamund Pike je jednoznačná hviezda filmu. V niektorých scénach som musela predýchavať tu odpornú zlomyselnosť, ktorá je hlavnou štruktúrou filmu. Fakt skvele odvedené dielo od Finchera a Flynna. Úžasná kniha a úžasný film.