Elitní jednotka (2007)

Začínam sa utvrdzovať, že najlepšie akčné filmy nepochádzajú z produkcie USA. Elitná jednotka mi dokázal zmeniť celkový pohľad na políciu a na zločin v zámorí. Neviem či sa film inšpiroval policajnými praktikami ale uznávam, že film neprikrášľuje realitu a ani praktiky mafie.

Nevědomí (2013)

Waw. Ako prvé som si vypočula soundtrack s filmu ku ktorému som sa dostala náhodou. Film ma uchvátil. Musím povedať že prvú hodinu som to mala chuť vypnúť ale nakoniec som sa dočkala poriadneho príbehu. Tom Cruise má dobrý nos na postapokalyptické filmy v posledných rokoch. Musím ale dodať že bez Freemana by film nebol ono. On dokáže dať príbehu väčší zmysel. Film hodnotím pozitívne a soundtrack od M83 len chválim. Konečne som sa dočkala smutného ale aj šťastného konca.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Kurt Cobain bol skvelý človek ale v živote nemal šťastie na správnych ľudí. Dokument je skvelo spracovaný a nemám k nemu žiadne výhrady. Joho život bol pestrý na všemožné situácie od rozvodu rodičov, vyhodenie z domu, prvá droga,... Chápem prečo si vzal život.. Dokument dostane diváka do stavu v akom sa Kurt nachádzal vo všetkých obdobiach života... Na nejednom zábere vidno jeho vyhasínajúci život v očiach....

Holka na hlídání (2007)

Videli sme príbeh, ktorý nám dokopy nič nepovedal a nedal.

Noc v New Yorku (2014)

Au. Tento film mi totáne zlomil srdce a všetky kosti v tele. Výborný scénar a jednoduchý príbeh, ktorý zaujme už od začiatku. Príbeh odohrávajuci v noci v NY sa mi zapáčil hňed. Ale nemysle som si, že sa dokážem s postavami stotožniť tak ako teraz. Jednoduché a originálne obohatené s chytľavými momentami.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Fuck. Tento film zatial neohodnotím kedže ma koniec dosť znechutil (konkrétne jadna scéna). Kingsman je rozhodne film konečne s nepreflákanými scénami (teda ako ktoré), ale rozhodne ide o skvelý akčný film, ktorý sa mi podobal na niektorú z mnohých tarantoviek. "Moderný" James Bond konečne prišiel s niečím novým, originálnym a nie konečne s uhladeným. Prakvapivý film len pre mňa trochu predvídateľný. Za najlepšiu scénu vo filme určite ovažujem vybuchujúce hlavy.

Whiplash (2014)

Chazelle dokázal natocit autentický film z prostredia hudby. Hudbu mám rada, ale toto bola iná šálka kávy. J.K. Simmons stvárnil ďalšieho nenávideného muža v svetovej kinematografii. Film ma v sebe autentickosť a nič tam nie je umelo doplnene. Miles Teller konečne zohral po riadnu postavu. Film je konečne originálny a to finále bolo Top.

Konečně doma (2015)

Hľadala som niečo originálne a jednoduché a v Home som našla to čo som chcela. Animak je skôr pre menších ale aj ja som sa v ňom čiastočne našla. Určite dávam mínus jednej scéne kde použili tvorcovia ako zvučku dub step. Ale v celkovom hodnotení menám co vytknúť. Film sa mi páčil a a užila som si ho naplno. Videné v kine s originál AJ dabingom.

Siworae (2000)

Gieniálny romantický film. Dom u jazera som videla z časti už dávnejšie. Ale nenapadlo ma, že to je vlastne remake. Il Mare je jednoduchý film bez zbytočných obkecov v scénarii. Musím priznať, že od začiatku som mala zimomriavky ako to skončí. Film využíva jednoduchú symboliku. Obsadenie, hudba a hlavne dom na jezere sú veľmy dobre zladené. Dlho som hľadala jednoduchý romatický film a konečne som našla.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Nebyť Sida a Scratta tak to ani nedopozerám. Jednotka je tvorená láskou ale toto je čistý odpad americkej produkcie.