Let číslo 93 (2006)

Jasně, všichni víme, jak tento snímek dopadne. Ale režisér Paul Greengrass z toho udělal tu největší výhodu. Již od začátku jste napjatí a sledujete bezstarostné počínání lidí vstupujících do obyčejného dne. Na konci jsem dokonce doufal, že by film nemusel následovat skutečné události a skončit nějakým happyendem (jak by se zřejmě stalo, kdyby to nebylo dle skutečnosti). Taky je neuvěřitelné, jak se film dokázal obejít bez jediného klišé, amerického patriotismu a zjednodušeného odsuzování. To jak letadlo naráží do WTC jste asi viděli stokrát, ale ne na zelené obrazovce radaru.

Zvíře (2001)

Říkám si, že takhle by dopadl Ace Ventura, kdyby v něm nehrál Jim Carrey. Ale zas tak špatný to taky není.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Klasický postup - ze začátku dobré, pak ale kvalita poklesla.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Nebýt příšerných hereckých výkonů hlavní představitelky a i jiných herců, byla by to vcelku příjemná detektivní nepříliš dramatická podívaná.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Tak první tři série jsou ve svém žánru hodně dobré. Pak to ale jde docela z kopce. Brandon je největší klaďas v dějinách seriálů :-)

Modrý Pacifik (1996) (seriál)

Když mi bylo 10 let, tak sem to dost žral a ta znělka je skvělá.

Strýčkův sen (1971) (TV film)

Skvělé herecké výkony od skvělých herců ve skvělé hře skvělého autora - co víc si člověk od televizní inscenace může přát?

Černí andělé - Červená karta (2001) (epizoda)

Další velmi dobrá epizoda z Černých andělů. Teď mě napadá jestli to není inspirace k vraždě Mrázka :-)

Černí andělé - Help For You (2001) (epizoda)

Pro mě nejlepší epizoda seriálu "Černí andělé". Skvělý příběh s dobrou pointou. Škoda že takhle dobrých thrillerů se v Česku netočí více.

Muž z Acapulca (1973)

Naprosto vynikající film o "béčkovém" spisovateli brakové literatury, který do svých knih přidává charaktery z opravdového života. Scény kdy střílí po istalatérovi přeruší ho uklízečka, nebo jak chce zabít Karpofa jsou prostě úžasné. Pro mě jednoznačně nejlepší belmondovka.