Smrt krále Václava IV. (1983) (TV film)

Historická dramata moc nemusím a tadyto navíc není zrovna moc úchvatné. Hvězdičku navíc dávám za standartně dobrý výkon Rudolfa Hrušínského, jinak je to inscenace hodící se maximálně do divadla.

Off the Map (2001) (koncert)

Off the Map je záznam ze dvou koncertních vystoupení redhotů, kteří tehdy propagovali své poslední album "Californication". Z kapely sálá ohromná energie a všichni na pódiu skáčí a předvádí ohromnou show. Kromě svých pecek hrají i předělávky například Jimi Hendrixe, či Boba Dylana. Je to nejlepší koncertní DVD co jsem zatim spatřil!

Příběh rytíře (2001)

Tak to se dle mého názoru moc nepovedlo. Nemám moc rád, když se středověké filmy snaží být moc cool a přiblížené publiku v USA. Heath Ledger je mi navíc nesympatickej a když se do toho přidá absolutně se nehodící hudba Queenů vznikne pěkná blbost.

Karel II. - Moc a vášeň (2003) (seriál)

Moc dobré drama s dobrým Rufusem Sewellem. Je škoda, že třeba Česká televize nezpracovává podobně české panovníky. Například Karel IV. by si nějaké "oživení" zasloužil.

Konec světa v srdci Evropy (2002)

Skvělý dokument o životě (a hlavně názorech) lidí na jihočeském venkově. Je opravdu smutné občas poslouchat názory těch lidí, ale taky se nasmějete. Například když jeden muž vysvětluje odchod mladých lidí do měst tím že tam "maj víc toho sexu".

Pearl Harbor (2001)

Dívat se tři hodiny na tuto patetickou, vlasteneckou slátaninu na pomezí mezi romancí a válečným filmem je opravdu očistec. A u té tolikrát omýlané bitvy jsem málem usnul. Herecké obsazení se také příliš nepovedlo.

Bumerang (1996)

více takových filmů! možná to není až tak atraktivní téma, ale je potřeba o tom točit a mluvit.

Dva muži hlásí příchod (1975)

Nejlepší jsou postavy toho předsedy JZD a vojenského papaláše. Pak už se ani nedivím, že moje babička tak glorifikuje komunismus, když v něm žili samí takoví čestní, spravedlivý a kamarádští soudruzi :-)

Fahrenheit 9/11 (2004)

Moore je fakt ryzí demagog. Po shlédnutí tohoto pseudodokumentu jsem si říkal, jak je jednoduché někoho takhle ztrapnit. Kdyby si například nějaký český dokumentarista vzal na mušku Václava Klause a chtěl ho potupit strejně jako Moore Bushe, nedalo by mu to taky moc práce. Tohle vám fakt nežeru.