Láska nebeská (2003)

Krásný doják bez kýče. Skláním se nad skvělým scénářem a výběrem herců, kteří jsou bez vyjímky fantastičtí.

Cokoliv (2003)

Woody má jistě mnoho mnohem lepších filmů, ale i tak jsem se příjemně bavil celou dobu.

Balzac a Švadlenka (2002)

Velmi dobrý film o pro nás exotickém prostředí a o tom jak může kultura udělat člověka "lepším". Kromě dobrého scénáře bych chtěl vyzdvihnout také herecké výkony.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Porno že nesouvisí se svobodou? Porno a jeho omezování podle je podle mě jedním z nejlepších indikátorů svobodné společnosti. Forman a Larry Flint nám to nejlépe ukazuje ve scéně, kde za Flintem běží obrázky mrtvých těl a obrázky nahých těl. Není trochu pokrytecké zakazovat nahá těla? Forman natočil další ze svých prvotřídních filmů a jistá kontroverze k němu vždy patřila a já si myslím, že je to jedině dobře.

Vlasy (1979)

Asi nejlepší muzikál co jsem viděl - skvělé písničky a nádherně "nezávislý" Treat Williams alias Berger.

Poslední skotský král (2006)

Perfektně zpracovaný průběh rozdvojení osobnosti diktátora okořeněný skvělým hereckým výkonem Foresta Whitakera, který působí opravdu strašidelně. Je možná škoda, že film nejde více do hloubky a neukazuje brutality Aminova režimu, což by ale zase nemělo takový efekt v našem světě, kde údaj o "nějakejch 300 tisicích mrtvých někde v Africe" je pouhá statistika.

Ostrov (2005)

Mohlo to bejt nápaditý sci-fi s mejma dvěma oblíbenejma hercema, ale Michael Bay si řekl ne a musel tam přidat trochu nesmyslný akční omáčky. Škoda, dobrej nápad, ale šel by určitě rozpracovat trochu líp - takhle je to Truman Show řízlá Matrixem.

Vzbouření na vsi (1949) odpad!

Oračka nebo pračka, to je o co tu běží. Taky tu vystupuje dcera zpátečnického kapitalisty, který si stěžuje na to, jak se změnily poměry a že na okrese už ho nikdo nechce poslouchat. Tahleta bohatá dcerka se zamiluje do soudruha, který byl v Sovětském svazu ("procestoval svět") a proto je to vzor čestnosti. Republiku si rozvracen nenecháme proto zabraňme těmto zpátečnickým buržoustům aby se míchali do rozhodnutí Národního výboru a bránily nám v nákupu moderní pračky (která soudružky nadchnula na výstavě v Praze), která ulehčí domácí práce našim dělnicím a v důsledku toho zvýší i dojivost!

Dr. Dolittle 2 (2001)

Kromě roličky Stevea Irwina to je pěkná nuda - ale na to už jsem si u Eddieho Murphy v poslední době zvykl.

Horem pádem (2004)

Nevim jestli žiju v jiném světě než pan Hřebejk, ale v tom mém se tolik nekrade a všude nejsou jen malí "čecháčci". Po prvním shlédnutí bych dal pět hvězdiček, protože je to natočeno opravdu dobře, ale na druhé shlédnutí už jsou vidět některé moc klišovité scény, jako třeba černoušek běhající po australské pláži s českým dresem.