Sicario: Nájemný vrah (2015)

3 roky som mal ten film na disku , až teraz som ho pozrel. No, čakal som viac. Nejak sa to ťahalo, dej komplikovaný, až moc. Každopádne, Benicio to opäť ťahal, zatienil ostatných hercov. Za neho 3*, inak možno len 2,5.

Joker (2019)

Trailery neklamali. Komiksová udalosť roka, aj Endgame zatienilo. Veľmi originálne a zaujímavo spracovaný film. Joaquin na Oskara. A teraz pozerám, kto robil hudbu a už je mi jasné, prečo mi pripomínala tú z Chernobylu.

Wind River (2017)

Čakal som väčší “šok” ohľadom pointy. Prišla mi nedotiahnutá, jednoduchá a bohužiaľ aj trocha málo uveriteľná. Napriek tomu ide o zaujímavý film, herci v pohode. Hviezdu pridalo zaujímavé prostredie.

Žena v kleci (2013)

Severské detektívky sú stále zárukou kvality. Lepšie 3 hviezdy. Určite neurazí, ale ani ničím špeciálnym nenadchne. Chýba tu viac prekvapení a zvratov, príbeh je z tých jednoduchšich. Našťastie to zachraňuje chladná atmosféra a dobrí herci. Uvidíme, čo pokračovanie.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Na to, že film sprevádzali toľké ťažkosti (pretáčky, odklady, už popredu veštená katastrofa), to dopadlo relatívne dobre. Akčné scény super, dej pokulháva, to treba priznať, ale bez problémov strávená komiksovka. 3,5 hviezdy, uvidim po pozretí v lepšej kvalite.

Vice (2018)

Z akého dôvodu tento film tak málo ľudí hodnotilo a prečo to nízke hodnotenie ? Film, natočený tak zaujímavým štýlom som dlho nevidel, už len preto si ma získal.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Na Alitu čakám od februára, keďže som vtedy nemal čas ísť do kina. Konečne som sa dočkal a... Super! Krásne, milé a miestami aj dojímavé sci-fi. Podarilo sa to. Určite si to pozriem minimálne raz. Efekty na jednotku, herci taktiež, hlavná hrdinka veľmi dobre. Jediné, čo ma štve, sú tie malé tržby. Po dlhej dobe sci-fi, čo ma naozaj zaujalo.

Černobyl (2019) (seriál)

Ok, ako to celé skompletizovať. Komentáre som dával ku konkrétnym epizódam. No, asi druhý seriál v živote, kde som každú epizódu prežíval a v každej bol ten minimálne jeden moment, kedy som zostal znepokojený. Klišé, že život píše najlepšie scenáre, tu platí 300%. “Nie sú to 3 roentgeny pľúc ale 400, hasiči ich mali 4000...” Ide medzi obľúbené bez váhania.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Od prvého po posledný diel si to držalo kvalitu. Každopádne, som rád, že to HBO dalo len na 5 častí, pretože táto téma by sa dala natiahnuť na 50 častí. Podľa očakávaní bola posledná časť viac "politická", no napriek tomu skvelá. Scéna Legasova pred súdom, kde opisuje čo sa v tú noc stalo bola natočená parádne. Aj keď človek vie, ako to dopadne, bol som napätý celý čas. Sekundu po sekunde + “flashbacky” fungovali neskutočne.