• Fantasy

Lída Baarová (2016)

Většina herců tak nějak blbě obsazených. Hlavní hrdinka, marně předstírající tajemnost, Hitlera by neměl hrát žádný sympaťák, Goebbels s charismem kolíku na prádlo. Taky jsem moc nechápala, proč se při milostném aktu tvářila, jako by si to s ní rozdával Enrique Iglesias.

Atlas mraků (2012)

Záměrem bylo pochopit karmu, příčiny a následky lidského chování. Bohužel přes množství postav a děje jsem v tom chvílemi zoufale plavala, takže na prvni pokoukání žádné osvícení a pocit úžasu a katarze se u mne nedostavil.

Vratné lahve (2007)

Myslím, že Zdeněk Svěrák je největší Čech.

Dáma s kaméliemi (1981)

Film není adaptaci knihy, má to být skutečný příběh ženy, jejíž život vedl autora k sepsání románu. Dumas ml. znal skutečnou dámu s kaméliemi, měl s ní vztah a některé momenty z jejich života použil v knize. Jenže na rozdíl od knihy, plné emocí, nenaplněné lásky, žárlivosti, společenských dogmat a pokrytectví je film prázdnou nudou. Osudový vztah hlavní hrdinky jakoby ani nebyl. Vyšel z toho příběh o chudeře s tuberkulózou, kterou zničil její způsob života.

Hon (2012)

Miluju tyhle filmy. Ten strhující sled událostí, kde každý jedná podle okolností, které ho tlačí do činů, které by za jiných okolností v jiné kůži neudělal. Co bych udělala já, kdyby mi mé čtyřleté dítě toto řeklo? Věřila bych mu. Kdybych byla synem hlavniho hrdiny? Bila bych se za něj. Ta nevyhnutelnost lidského chování- ukvapené závěry, davová psychóza, myšlenkové stereotypy. Film o tom, že cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly.

Muž z oceli (2013)

Uznávám, je to film pro dospívající kluky, ale i ti by si zasloužili inteligentnější příběh. I Henry Cavill, v civilu parádní fešák, tam působil tak nějak přiblble...Strašně jsem se nudila.

Nedotknutelní (2011)

Omlouvám se tvůrcům z celého srdce, že jsem hned nepoznala, jak dobrý je to film.

Gravitace (2013)

Docela by mě zajímalo, co by na průběh děje řekli odborníci z NASA. Nejvíce mě šve ten americký filmový styl účel světí prostředky, neboli hlavně ať to odsýpá. Neříkám, že to má být National geografic, ale já jak cítím, že nějaká situace zavání nepravděpodobností, už tomu dál nevěřím, kdyby herci hráli o dušu.

Trosečník (2000)

Když mu uplaval Wilson, myslela jsem, že z toho nebudu. Film o tom, že pokud má člověk přežít, musí mít naději, musí věřit, někdy znovu ztratit, aby našel něco nového. Není to tom , jak sám přežít na opuštěném ostrově. Je o snaze člověka přečkat různá úskali osudu. Ať si zdejší cynici říkají, co chtějí, brečela jsem.