Arifureta šokugjó de sekai saikjó (2019) (seriál)

Víte co je nahovno? Když jste asi stopadesátá iterace isekai a skončíte ve světě kde jste snad ještě víc k ničemu než předtím. O to víc nasere když vám sdělí že jste vlastně hrdina-zachránce a vaše třída se na vás při prvním fightu vykašle protože nic neumíte. Jenže ouha, v té jeskyni pro přežití uděláte v tu chvíli cokoliv a dokonce se vám při cestě za spásou podaří sbalit upíří lolitku se sklony k aktům, za které by vám FBI vykopla dveře hned po shlédnutí prvního dílu. To co se jevilo jako skutečně zajímavý námět se skoro okamžitě stalo další odpadní sérií o strašně cool fešákovi co si nabalil harém a vlastně ho všichni potřebují... bohajeho dost...

Artemis Fowl (2020)

Děravý jak les po zásahu kůrovce v roce 2020. Přiznám se že předlohu jsem nečetl a ani jsem nevěděl že existuje, byť z mého okolí jsem pocítil jistý nával emocí po tom, co vůbec film Artemis Fowl oznámil začátky produkce. I tak je na filmu neskutečně znát, že ho měla v ruce rychlokvašná produkce. Pro mě jako člověka co univerzum vůbec nezná to byla doslova katastrofa, nesouměrné skoky v ději, které na sebe kolikrát dost nevěrně navazují nepůsobí vůbec jako celek, ale jako takový myšmaš scén. Škoda

Avatar: The Way of Water (2022)

V dalším díle se naši oblíbení Šmoulové tentokrát vydají do cákalandu, aby nám ukázali jak se dělá pořádný CGI vody a dalších Pokémoních potvor, což Šmoulové předvádějí na jedničku. Jenže oproti dobrodrůžu ve Zvrhlým lese z jedničky tu dost věcí pro kvalitní Šmoulí biják chybí a já se nemůžu ubránit pocitu že jsem byl okraden. Cesta vodky je totiž čirým technologickým benchmarkem, který nám chce prodat budoucnost filmového průmyslu v tom smyslu, že s CGI dnes fakt dokážete už všechno. Jenže já nechtěl benchmark tý zlý korporátní NVidie, já chtěl opět kvalitní audiovizuál se zajímavým příběhem podobným jedničce. Místo toho jsem dostal remake Avatara kdy je jediným posunem v ději banda nevybouřených Šmoulospratků, kteří si s těma vocasama chtějí smočitospojit nějakou světlejší Šmoulinu. A já se ptám proč? Komentovat zastoupení lidské rasy, která se chová úplně retardovaně jak Zergové bez Královny se fakt nedá, obzvlášť v případě kdy tu doslova buší na plátno silná nelogičnost. Šmoulí Führer Cameron totiž jaksi zneužil tu moc, kterou mu první díl dal a místo audia a kvalitního scénáře jsme dostali zelenou masírku ve stylu Zachraňte Willyho. Tři chcíplý bráchové z pěti.

Avengers: Endgame (2019)

Endgame je prostě tím co chcete aby byl. Celé uzavření velké kapitoly Marvelu po několika letech. Ne nadarmo se říká, že s Iron Manem začala růst generace MCU, která s Endgame skončila a je na čase předat žezlo dál. Zda-li je to dobře nebo ne, to se dozvíme v budoucnu. Odchod největších ikon byl čekatelný, nicméně se dočkáme správného loučení, které fanoušky nenechá chladnými. To čeho se bojím je následující kvalita pokračovacích filmů a důvod je jednoduchý. V Endgame je cítit silný tlak na SJW a předání některých pochodní je dle mého názoru tak ne moc dobře zmáknutý. Že odejde koncem Endgame víceropostav došlo asi všem, nicméně některá úmrtí působí jako vsuka pro dramatičnost a pro děj jsou zcela zbytečná (a o tom že je tam miliarda paradoxů snad nemá ani cenu psát). 10/10

Avengers: Infinity War (2018)

Jestli něco nenavidim tak jsou to cliffhangery a to přesně tenhle film udělal, jinak bych z fleku dal pět hvězd. Raketovy vyvoj některých postav pro potřeby dalších filmů byl rozhodně potřeba a je to konečně poprve kdy si Marvel nebál ušpinit ruce, jak to ovšem dopadne v závěru v druhém díle je věc druhá. O to víc zde byl brán důraz na to, že Avengers se budou formovat nově a někteří původní prostě už hrajou druhé housle, nebo se do filmu nedostali vůbec. Easter egg v podobě odkazu na Marvelackou roli Hugo Weavinga mě taktéž potěšil a jsem zvědavy jak to dopadne příště.

Banda (2019) (seriál)

Celý to působí jako svěží vítr v ty neskutečný plejádě komiksáren, který se na nás sypou dlouhý léta. The Boys si z toho všeho "superhrdinství" a "údělu" dělá tak neskutečnou srandu, až je problém to přestat sledovat po kouskách a neslupnout to v kuse. Jediná škoda je prostě počet epizod. V klidu bych ještě dvě snesl.

Batman (2022)

Netopýr po šedesáté. Klapka kamera zisky konec! Smíšené pocity po několikasetém zhlédnutí té samé story o tom samém dokola. Měli jsme hodně komiksové zpracování, realistické a tentokrát jsme se dočkali emo detektivního zpracování, kde si člověk říká jestli ztvárnění Batmana neprošlo zbytečným downgradem. Neříkám že je to natočené špatně, nový Twilight (hupz sorry, Batman) nepůsobí jako zbytečný film, působí ovšem ohraně. Batman prostě natočit špatně nejde a i kdyby se odehrával na měsíci, máte jednoduchý návod - zlé město a zlí lidé.

Batman Ninja (2018)

Kratka recenze: Drogy jsou špatné Áno.... a to myslím zcela upřímně

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Totální zklamání, místo toho aby DC využilo to co už mají, se raději vrhli do dalšího pseudoremaku, který se těžce nepovedl. Batfleck je naprosto k smíchu a naprosto mimo svoji předlohu, ze supermana je pro změnu citlivka.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Oooga booga vy šmejdi! Vy všichni bílý jste jen odpad světa a nás čokoládovejch bubáků se máte jako bát! Propaganda check! Proč by se jako Coogler měl snažit přijít se zajímavým příběhem z prostředí Africké kultury a světa Wankady jako! Prostě si z toho celýho filmu uděláme další zasranou agendu a budem se tvářit že je to v pohodě, jenže v pohodě to není a jediný štěstí je to, že se Chadwick týhle sračky nedožil. Wakafaka foréva je naprosto průměrný propagandisticky odfláklý snímek, který se snaží hrát jen na trendy blbosti, který všem už dávno akorát lezou krkem a do toho se ještě snaží ukázat nový dno drahýho CGI co vypadá jak kdyby ho někdo udělal na školním PC v laosu (mává na Iron Heart). Čím dál tím slabší. 2 Chadwickové z 5