Death Note (2017)

Dvě * jen a pouze za famózního Ryuka/Dafoeho. Jinak se jedná o hloupou frašku která špiní předlohu.

Wonder Woman (2017)

100x viděná nuda která je jen barevná a hloupá. Plná otřesných spomalovaček v kostrbaté bojové choreografii jako kdyby si Paul W.S. Anderson odběhl od Resident Evilu. Přičemž Gal Gadot civí celí film jak "Irenka z dědictví" a Pine je otravný. Dialogy a celková zápletka filmu je tak nezajímavá až otřesná a znovu NUDNÁ že i Magnuskovy bastardi se zdají být fajn. Na to že nejsem náročný divák jsem trpěl až moc. Navíc to má kur** přes dvě hodiny!!!

Démon minulosti (2016)

Za sexy blonďatou Kate * navíc. Jinak se jedná o další z řad klišovitého rádoby hororu. Nic nevyděsí, nepřekvapí, nenadchne. Stravitelné, koukatelné ale ne něco co je potřeba vidět.

Bojovník (2015)

Další boxerský doják který se od těch ostatních v ničem příliš neliší. Pokud jste viděli trailer a četli obsah (a vlastně i kdyby ne) tak vám bude jasné jakým směrem se film bude vyvíjet a jaké části a „zvraty“ v něm máte očekávat. Tak že nečekejte nečekané boxerské drama jelikož scénář a režie si tu hraje na struny určité jistoty a nesnaží se v ničem inovovat a originalita tu leží na podlaze ringu a plive krev. A ne že by to bylo špatně..ono záleží na úhlu pohledu. Mě bylo jasné ještě než film začal jak skončí. Prakticky jsem šel na jistotu a dostal jsem přesně to co jsem čekal. Smrt milované, pád velké hvězdy, ztráta dcery, čelení realitě, nový trénink a postarší trenér s moudry, odplata a happy end. Navíc Jake tu hraje jak o život k němu se přidává Whitakeruv šilhající xicht a občas se tam mihne padesát centů a to jsem dva poslední zmínil jen že tam byly až do konce páč Jake je prakticky 97% filmu a to je dobře. Za mě maximální spokojenost jelikož jsem dostal přesně to co jsem chtěl a čekal. A právě proto tomu nejde dát plný počet proto že absence inovací a originality je znát jak úder do obličeje...

Nebezpečné pokušení (2015)

Knock, knock je takovou paralelou na poučné filmy pro děti. Pouze místo pro děti je toto poučný film pro dospělé o nevěře jejích sladkých chvílích a hořkých následcích. Sice si na chvíli užijete s překrásnými dívkami ovšem následky vašeho činu budou tak devastující že za zpytování vašeho svědomí přemýšlíte zda to vůbec mělo cenu. No na konec by jsme to přece jen všichni udělali(kdo by odolal že?) jelikož jsme muži a především lidé a tak nějak máme ehm... „zmrdství“ v krvi. A to samé platí i pro film jako takový. Jdete do něj se vzrušením a na konci si řeknete proč jsem se na to díval a stálo to vůbec za to? Sledovat jak si Reeves užívá se snem snad každého chlapa jenž je následně tímto snem drasticky šikanován za onu nevěru?...No ovšem že ano!

Terminator Genisys (2015)

Tak takovou devastaci která by kdejakého terminátora dostala do kolen se tady na časové linii a cestováním v čase, paradoxy a problémy s tím spojené opravdu nešetří. Takové neskutečné převracení, točení, ohýbání, zkracování, osekávání, sekání, šití a pak zas rovnání časové linky a cestování v čase…no šílené v tomto směru to byla skutečně kravina k tomu těch několik děr od střel ve zdi příběhu…bože. Jinak to ale nebylo tak špatné jak jsem čekal je to spíše průměr ovšem takový průměr u kterého jsem se příjemně bavil. Problém je že tohoto terminátora nemůžete brát jako akční, thriller kde Arnold občas řekne nějakou hlášku nýbrž jako akční, komedii protože většině klíčových scén se budete smát páč tam Arnold dojde a všechny uzemní nějakou šílenou časovou teorií…teoreticky. Nebo teda naservíruje hlášku z které jsou všichni vedle(a já taky). Solidní triky a vizuál, velká ignorace gravitace a fyzikálních jevů viz. scéna s vrtulníky. Na Emilii se vážně pěkně dívá ovšem model obsazování herců podle vzhledu a ne podle schopnosti herectví mě štve i přesto jsem stále doufal že si někde sama zaleze a pořádně se udělá( hold jsem snílek). Arnold je jediná postava na které vám záleží...je to prostě Arnold který má obvody vždy na správném místě a čip vždy správně naprogramován a nejde ho v té roly nemilovat a nefandit mu když vidíte ten jeho kostrbatý úsměv nebo uslyšíte onu nostalgickou hlášku „Já se vrátím“. Tak že pokud přistoupíte na pravidla lehce komediální Genisys a nebudete čekat temný, syrový, thriller jako 1 a 2 můžete (u toho snímku nejde nic zaručit) se bavit ovšem jestli ne tak vás Terminátor Genisys zaručeně terminuje a ani skynet sám vás nedá dohromady. 4*=75%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Na nejnovější pokus o dalšího Spider-Mana jsem šel bez jakéhokoliv nadšení nebo doufání a udělal jsem dobře. Druhý díl tzv. teen verze ‚‘přátelského souseda Spider-Mana‘‘ (nevím proč už nepoužívá svou hlášku!) sebou nese mnoho úskalí. Jedním z nich jsou ony romantické scény které nejen že nefungují ale přijde my že je někdo prostě obšlehnul z nějaké Bčkové romantické komedie… i když ono celkově my přišlo že pokud na sobě Peter neměl modro rudý kostým byla zoufalá nuda. Ne vinou herců ale plýtkého scénáře který nevěděl jak pracovat s Peter nýbrž pouze se Spider-Manam. Tak že můj verdikt byl v té době jasný 2*. Jen že pak měl asi scénárista světlou chvilku proto že se dostavila např. scéna s vybuchováním baterií v garáži která vnesla úsměvné osvěžení a onen vtipálek tak jak ho znám s pro mě už pamětního animovaného seriálu je zpět. Navíc se k tomu váže asi nejsilnější část filmu a tím jsou akční scény které jsou vizuálně pěkné a pro diváka přehledné dokonce(díky bohu) zachovali Spider-Manův aspoň pro mě největší aspekt jeho komediální stránku které je tu sice věnovaný menší prostor ale je tu a kolikrát jsem se při vážně vypadajících scénách od srdce když už ne zasmál tak pousmál. Pokud zapracují na scénáři především v částech kdy na sobe Peter nemá svůj oblek a tím myslím opravdu zapracují mohl by z toho vyjít vážně dobrý Spider-Man. Abych nezapomněl soundtrack výrazně pomáhá filmu a dokresluje celkovou atmosféru ať ji už máte jakoukoliv. Ono nacpat do jednoho filmu 3 záporáky (ano počítám i konec) a mít tam pár dobrých a především vtipných scén film nezachrání. Snad do třetice se to povede 3*=65%.

Gotham (2014) (seriál)

Seriál má velmi dobře našlápnuto ALE čiší z toho něco jako Bčkovost chvílemi předvídatelné a dialogy v některých částech působili dětinsky a klišovitě a co nejvíc ‚‘zabilo‘‘ tento pilotní díl byl konec proto že kdyby Gordon vystřelil z takové blízkosti na dotyčného byl by celí od krve a každý idiot natož tak jeho kolega by to poznal. I přes to mě ale Gotham nesmírně bavil zejména v celku svižným úvodem a slušně zvládnutým propojením a ukázáním většiny hlavních postav. Herecky jsem nadmíru spokojen především McKenzie od The OC ušel nějaký ten krok a po úvodních rozpacích s jeho obsazení jsem nakonec spokojen. Je to zatím jen pilotní díl který nadělal drobné chyby ale nic zásadního a bavil jsem se. Uvidím jak se bude seriál vyvíjet a podle toho bych ohodnotil * zatím ale na pilot 75%.

Chraň nás od zlého (2014)

Ale co NASRAT! mě se to líbilo. Film jsem si po odchodu z kina pamatoval celí a neměl jsem problém ho strávit oproti mým kolegům kteří na tom byly se mnou. Nechápu proč začátek filmu vypadá jako Cčkový film s obřími červy někde v poušti a po přesunu do města se bohužel nic nelepší jen nyní se k tomu přidává chaos v podobě zvláštních rychle přeskakujících střihů a necelistvost režie. Poté ale najede Derrickson na sledovatelnou průměrnou úroveň a tam se drží až do konce kde se my musím říct hrozně líbila ta roztřesená kamera ke konci některých scén a během vygradovaného finále ale nepředbíhejme. Chraň nás od zlého se snaží stavět na atmosféře jenže bohužel se mu to vůbec nedaří a ona atmosféra ve většině části se neudrží nebo nefunguje vůbec. A z oněch dejme tomu šesti scén kdy se máte leknout fungují sotva dvě. I přes to je tam nějaká ta atmosféra znát a noční NY kde prší asi tak jako když v Max Pyanovy sněžilo(odkazuji na hru!) má pěkný vizuál a ukáže že být detektivem v NY není žádný med. K tomu hudba která úžasně podkreslovala všechny scény a právě ony nefungující části díky hudbě vypadli lépe než jaké skutečnou jsou. Je na škodu že hlavnímu hrdinovy vůbec ale vůbec nefandíte ne že by Bana neuměl hrát nebo hrál špatně to ne jen že ta jeho postava byla o ničem a vůbec vás nezajímala i když ke konci se ‚‘nám‘‘ svěřil se svou temnou minulostí a důvodem proč se tak vyhýbá rodině (za což mu budete celí film nadávat proč už té manželce aspoň nezavolal) stejně to přijde v niveč a Banova postava vás prostě netankuje. Zato jeho kolega závislí na adrenalinu kterou mu dávkuje práce a Banuv radar na problémové případy nebo vtipy které v celku fungovali bylo o poznání lepší kafe a tomu jsem i fandil. Postava kněze mě taky vůbec neoslovila a přišla my především nutná aby bylo film jak uzavřít. Zlý duchové byly především duchové kteří zhasínají světla a manipulují se vším čím se dá. Posedlí lidé už byly o něco akčnější ale bohužel z nich moc strach nešel možná až na hlavního záporáka který dokonce lehce čiší tím strachem a snad i respektem ale nic zásadního se nekoná. Ovšem zoo scéna, souboj v paneláku jsou super vše funguje tak jak má a scéna s vymítaní…no prostě parádní tam film bohužel teprve ke konci nabírá na obrátkách a ono to vlastně taky asi vypadá lépe než ve skutečnosti je proto že až na špatný začátek si film jede celou dobu ve stejném tempu a to vygradování na konci ani nečekáte a právě pro to se my zřejmě tak moc líbila a film si tím u mě vylepšil. Ono tam to nadpřirozeno asi jediné funguje i když drhne. Celí film nakonec jde dokonale vystihnou slovním spojením že byl neslaný nemastný kde se špatný začátek nijaký střed a výborné finále nějak vynulují. 3*=65%

Lucy (2014)

V celku rychlý rozjezd dobrá akce a režie jako vždy krásná Scarlett s blond vlasy a Morgan který za další vysvětlení dostane pihu(ehm odkaz na South Park) a vlastně celkově to mělo dobré tempo a rychle odsýpalo i scénář byl ještě v únosných a pochopitelných sférách ovšem jakmile se řekněme dostaneme přes 85% filmu dostává se tzv. WTF aneb lehký mindfuck který zakončí celí film a pak ze mě vylezla už jen zmíněná fráze WTF. I přes to sem se u filmu bavil a pohled na Scarlett s 1911 v ruce byl uspokojující tak že za mě 75%.