• Krátkometrážní

Mělčiny (2016)

Docela v pohodě reklama na Rip Curl. Dobrá práce s trailerem - člověk by málem nevěděl, jaká to bude číčovina.

Neznámá dívka (2016)

Už mě otravuje a unavuje Dardennovské sociálno. Všechno musí být sociální. Drama je sociální. Zápletka je sociální. Všechny postavy jsou sociální. Interiéry jsou sociální, exteriéry jsou sociální. V pohodě napsaný příběh je strašně sociální a tím pádem únavný. Bratři, prosím už příští rok netočte, pokud to bude další stejný film, děkuji.

Neon Demon (2016)

Odešli jste z kina? Máte dojem, že Refn už je jen vykoksovanej debílek? Neon Demon je nesmyslná nudná onanie bez děje? Chápu. Ale rozhodně to není sračka. Neon Demon není (to pochopila i moje máma) klasický narativní film nebo film s běžným vizuálem, Neon Demon je pečlivě vykonstruovaný systém ZKRATEK (to občas potřebuje někdo dovysvětlit). Zkratkou je jak scénář jako takový (ne, jasně že ten film není o tom, že někdo někoho sežere doopravdy), zkratka jsou meditativní téměř experiment-vizuální scény (no žádný modrý a červený trojúhelníčky samozřejmě na přehlídce nebyly, a vlastně to ani není jedna přehlídka a možná ani ne přehlídka), zkratka je každý pro lidi-co-se-nezamýšlí nesmyslný obraz (jasně, že v Pasadeně nechodí do po hotelech šelmy, to ona se mění v šelmu), zkratkovitě je napsán každý dialog (přece nepozvu někoho, koho vidim poprvý, na party). Neon Demon má poměrně banální příběh, to ano, příběh o životě (jakékoliv) modelky, která je mladá a hezká, o tom, jak ji život neonů (v každém záběru alespoň jeden) změní, o tom, jak model industry funguje, kdo na koho žárlí, kdo je na koho hnusnej, kdo by koho zabil, kdo s kym spí. A tento banální příběh je předán skrze nadmíru symbolický text. Jediná chyba, co bych filmu vytkla, je zasazení do reálně existujícího města - méně matoucí by samozřejmě byl nějaký mýtický časoprostor, protože Neon Demon se může odehrávat kdekoliv, kdykoliv. Tak bych jen prosila, aby si uražení diváci uvědomili, že make up artistka konzervuje krásu (jo, proto ty mrtvoly), že několik let strávených mezi modelkama člověka změní (jo, proto ta dlouhá scéna, co vypadá jako jediná přehlídka) a že nejhorší věc, se kterou ženská nic neudělá, je bejt stará (kdyby s tim něco, cokoliv udělat šlo - jako když v neon demon holkám zmizí vrásky po sežrání a koupeli v krvi panny -, tak to udělají). Protože Refn zas takovej dement není, true story.

Švýcarák (2016)

Tumblr film: forever alones, DIY shit, indie rock, premotivovanej humor a hezky kloucci.

Zoologie (2016)

Kafkova Promena.

Anthropoid (2016) odpad!

Anthropoid je naprosto prumerny film. Tak strasne prumerny, ze si nezaslouzi 3 hvezdy, protoze by mel zbytecne vysoke hodnoceni.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Sicario - jeden z nejlepších filmů 2015. Jednoduchý, banální a poměrně předvídatelný příběh, ale soustředit se chvíli na kompozice, barvy, dialogy - vychytaný do posledního detailu. Proč nosí Emily Blunt čím dál tím tmavší barvu trika a kam na magické Deakinsově škále symboliky barev patří béžová třeba tady v eseji: https://youtu.be/0nrjHF7wPbs

Love (2015)

500 Days of Summer pro dospělý.