Poslední noc v Soho (2021)

V Poslední noci v Soho se dostáváme, jak už moudřejší tuší, do anglického Londýna, kde budeme cestovat mezi modernou a retrospektivou let šedesátých. Barvičky a dobová hudba nás provází celou stopáží filmu, což považuji za pozitivum na většině negativ, které se nám dostane. Mladá nadějná modní návrhářka se přestěhuje na kolej, kde jí spolužačky ruší u poslechu hudby, tak se přestěhuje znovu a tam začínají naše noční výlety do pohádkového světa, kde potká největšího alfa samečka na baru. Jenže pohádkový svět není takový jak vypadá a princ Krasoň je pěknej zmrd. Noční výlety, u kterých zde "sněhová vločka" vystřízlivý, po chvilce začnou nudit. Musím podotknout, že tohle pro mě byla těžká zkouška mého ADHD, kterým jsem se počas svého života stačil infikovat. Přesto se tu originálně prolínají dvě snadno zapamatovatelné herečky, jedna má totiž oči daleko od sebe a ráda hraje šachy. Vidím v tom krásnou paralelu na soudobé plátno stříbrné, takový Harvey W. by Vám o tom asi mohl přednášet, čímž samozřejmě nechci soudit, protože toho nejsem hoden, stejně jako "Entony" kladiva Mjölnir. Pokud mě měl v plánu pan Wright vyděsit, tak na to mám asi o jeden penis více než by bylo třeba. Nicméně jsem tento kousek dodíval do zdárného konce, takže zavřu oči, pustím Zuzanku Norisovou a píšu 2*!

Neymar: Dokonalý chaos (2022) (seriál)

Neymara, toho sleduji již pěknou řádku let, proto mám vnitřtní potřebu se k tomuto míčovému mágovi trochu porozepsat. Na minisérii Dokonalý chaos, jsem se velice těšil. Včera jsem si tedy nachystal láhev pozdního sběru z Habánských sklepů a pustil se do toho.  Již při prvních desítkách minut tohoto dokumentu, mi bylo jasné, že je to spíše jen potvrzení toho, co si o "Neyovi" celý fotbalový svět myslí. Cílem nejspíš ani nebylo vyvrátit to, že brazilec je vlastně jen velkou primadonou, která střídá účesy, tetuje se a alkoholové večírky jsou pro něj na stejném místě jako většina fotbalových utkání. Neymar v sobě jistě měl potenciál, dokázat něco podobného jako fotbalový bohové jménem Lionel Messi a Cristiano Ronaldo, ale ať už vinou večírků, nebo častých zranění, to na jejich level bohužel nikdy nedotáhne.  Moji přízeň však neztratil, rozhodně to totiž není nudná postavička, která jen opakuje otřepané a naučené fráze, jako dnes už většina fotbalového světa. Proto díky za kluky typu: Zlatan, Mário a nebo právě Ney! 3*.

Princezna D. (2021)

Již delší dobu jsem měl v plánu si zahrát na povrchního eurodovaného filmového kritika, možnost se mi právě naskytla, tak jsem neváhal a poprosil milou společnost aby mne doprovázela na snímek Spencer, který se zaměřuje na život populární a trochu zlobivé princezny "Dajany". Dílo, které v hlavní roli přeměnilo upírku ze ságy Stmívání 1ku1 na blond krásku z let minulých, bych mimo kinosál asi nedokázal dopozřít, no každopádně k věci. V první řadě musíte začít hrát režisérovu hru a smířit se s faktem, že je to utahané, ponuré a depresivní. "Kyrstn" je zde k mému překvapení vynikající a celý film leží na jejích bedrech, té netřeba něco vyčítat. Další překvapení je pro mě to, že celebritky s modrou krví nechtěli tento film trochu "přikrášlit" a vylezlo toto, protože jestli byla realita jejich Vánoc opravdu taková, tak vévodkyní být nechcete. Každopádně, ať už to bylo čímkoli, tak co si budeme, Diana nebyla úplně psychicky stabilní člověk (hodně slušně řečeno). Popravdě jsem si před zhlédnutím myslel, že princezna byla úplně odlišná, než jak je tu vyjádřena. Filmu by slušela nějaká pořádná tečka, například v podobě oné proslulé havárie, která bohužel nepřichází a tak snímek celkově působí jako by byl o ničem... i když je jasné, že by se zase musela protáhnout stopáž, která je již teď na hraně, né-li za ní. Sobotní návštevy kinosálu však nelituji, běhěm promítání jsem byl vtažen do britské královské rodiny a proto Spencer pasuji na 4*.

K zemi hleď! (2021)

Děkuji za bandu kolem hvězdného "Lía", protože pokud tento filmík vůbec dokázal vzniknout, tak nejsem jediným pozemštanem, který si uvědomuje, jak moc je dnešní svět v prdeli. Konzumní společnost zajímají bohužel jen číslovky na účtu - bankovním/sociálním. Bojím se představit, že se na nás opravdu kometa Diabisky řítí, pravděpodobně by totiž scénář ze snímku mohl být realitou... Každopádně dost už negace, kterou ve mně dílo probudilo. Jedná se o trefnou satiru, která valí vtip za vtipem a člověk se u toho může ještě kochat hvězdným obsazením, které minimálně dopředu na papíře vypadalo skvěle. Pochválit bych měl i za kameru a zajimavé prostřihy, které jsem zatím nezapomněl.. Musím zmínit i pro mne metaforickou jízdu v autě, kdy Leo na zadní sedačce veze Timothéeho, jako svého hereckého žáka, protože ten kluk má dosti podobně nakročeno. K zemi hleď! je příjemným Vánočním překvapením, které předává poselství, že je jedno kdo je krásnější, kdo bohatší, kdo chytřejší, nakonec nás stejně všechny čeká stejný osud. 5*

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Dvouleté čekání je za námi. Historie se tu opět opakuje a pilotní díl, je dílem nejlepším, stejně jako tomu bylo u série číslo 1. Witcherovi nelze upřít, že se na něj moc pěkně dívá, jelikož jsem 8 dílnou sérii "de facto" posnídal za 2 dny. Henry Cavill tu jako Geralt z Rivie opětovně exceluje, vědmáka s bílou hřívou mu prostě "na hned" sežerete.. Bohužel se nemohu zbavit pocitu, že z pohybového potenciálu "Supermana" jsme okometricky mohli těžit daleko více.. 3 velice dobře zpracováné choreografie na 16 epizod - ne, nepřijde mi to jako velké množství. Plusové body uděluji také za píchatelnou lolitu princeznu Cirillu. Dále i přes snahu režisérky, posunout laťku zase o kousek výše, zůstává herní zaklínač lepším místem na zabití volného času. Každopádně, se dle mého, seriál ubírá správným směrem, takže servírujte další řadu, budu čekat! 3 a půl*, Ptttššš!

Poslední souboj (2021)

Tak nám senilní dědeček Ridley, naservíroval pravděpodobně nejlepší film roku. Do filmového díla, jsem již přicházel s velkým očekáváním, jež se pro jednou i naplnilo. Krásně sfilmované prostředí středověké Francie s brilantní ustřední trojicí herců, které zdatně sekunduje "blonďatý Batman". Zajímavý vhled do psychologických rysů člověka, kdy lidské vlastnosti typu: hrdost, ješitnost, zaslepenost nebo pokrytectví, dokážou jeden příběh vyprávět třeba i třemi způsoby. Mimochodem z toho člověka dokáže až zamrazit po zádech... Dále trochu k mému překvapení snímek pohořel po marketingové stránce, kdo by totiž řekl, že téma ponižované a znásilněné ženy bez větších šancích na spravedlnost, nebude v dnešní "skvělé době" důl na zlato? No, nebudeme se v tom dále pitvat.. 6/5*, buráci!

Není čas zemřít (2021)

Úctyhodné zakončení trochu chaotické pentalogie s tváří D. Craiga. Bond: Ten tady opět rozdává charisma na všechny světové strany - splněno. Bond girls: Musím podotknout, že všechny ženy po boku agenta 007, jsou až mýticky sexy - splněno. Ana de Armas, hmmm... Hračky/auta: Tady je to těžké navrácení ke kořenům série, kde třeba uznat, že snímku to zatraceně sluší a není to žádný přepal, na který bych se musel zlobit - splněno. Padouch: Trochu idiotské motivace k vyhlazení celého lidstva?! - splněno. No, co závěrem dodat?: „Jednu Vesper Martini, prosím“. „Protřepat, nemíchat“! 4*

Duna (2021)

Oku podáno na projekčním plátně Imaxu. Netuším, jak se k tomuto snímku vyjádřit, ale přesto bych se o to skromně pokusil. V první řadě jsem byl až zaskočen, jak mnou cloumaly emoce při epických kamerových záběrech na krajinu planety Arrakis za libozvučného hřmění pana Zimmera. Vizuál, soundtrack a brutální obsazení - velice příjemné. Stránka druhá již tak pozitivní není. Nejspíš se mi nepodařilo proniknout do světa Duny natolik, abych dokázal docenit hlavní postavy, a tím pádem mi byl osud rodu Atreidů, imperátora a Harkonnenů, v čele s levitujícím baronem Vladimirem, v podstatě jedno. Všechno mi to připadalo spíše jako takové velké pozlátko na scénáři, který se horoucně modlí za tržby na druhý díl. Hodnotím 4* velkou zásluhu si však odnáší kinoprojekce. V pohodlíčku své ubikace bych musel jít minimálně o hvězdu dolů.

Pig (2021)

Martin očekával bizárek, ale dostalo se mu akorát to, že "Nyk Kejdž" je smutný a hledá svoje prasátko.

Sebevražedný oddíl (2021)

Druhý pokus za *****! Skvělá akce, krásné záběry, příjemný soundtrack a může mi někdo sehnat ten materiál na kterém James Gunn frčí ??!