Spartakus (2010) (seriál)

Vřele doporučuji všem milovníkům akce, násilí a erotiky. Prostě vše, co by měl seriál mít.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Tento díl je sice v úplně jiném duchu, než předchozí díly. Podle mě se však nedá říct, že horší. Ideální film pro pohodu nedělního odpoledne.

S čerty nejsou žerty (1984)

Škoda, že takové pohádky již nedovedeme natočit. Výborné obsazení a hlavně žádné přehrávání, jak tomu bývá dnes v pohádkách zvykem.

Forrest Gump (1994)

Téměř souhlasím s umístěním v žebříčku. Jen bych Forresta umístil na první místo. Stejně bych jen opakoval spoustu lidí přede mnou, když bych rozváděl neuvěřitelný úspěch Toma Hankse, režie, hudby... Samozřejmě to vše je pravda. Jedná se o úžasný velmi výpravný film, který vtipně komentuje velkou část amerických dějin 20. století. Rád bych ale připomenul úžasný dabing Vladimíra Dlouhého, který podle mě nezůstává o nic pozadu před samotným hereckým výkonem Toma Hankse.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Jasný příklad toho, jak v jednoduchém ateliéru vytvořit vynikající seriál. Nečekaně o nic méně nákladný než ty výpravnější :-) (Neví o tom něco Charlie Sheen a jeho honorář?) Pozor, vzhledem k jisté míře šovinismu nedoporučuji ženské části publika. Chlapy se však na 100 pro zasmějou. Ani jsem netušil, že jsou Amíci schopni takového humoru. Asi by to nebylo ono, nebýt Charlieho Sheena. Ta role mu vyloženě sedla. No prostě, podle mě možná nejlepší seriál.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Na obhajobu celého seriálu musím říct, že první série nebyla zdaleka tak trapná a i pracující muž ji byl možná i pár dílů schopen při skřípění zubů přetrpět u večeře. Bohužel časem se z toho stala estráda, kde každý už souložil s každým a musejí přibývat nové postavy. Tím pádem se řadí až za mexické telenovely.

Návrat do budoucnosti (1985)

Nejedná se o film pro každého. Koho ale osloví, toho nepustí. Podle mého názoru nejlepší role Michaela J. Foxe a jeden z nejlepších filmů vůbec. Takto promyšlený příběh a velmi vtipné scény zaručují zábavu od začátku až do konce. Upozorňuji, že pro absolutní nadšení je nutné shlédnou všechny 3 díly. Tento je však nejlepší.

Muži v naději (2011)

Konečně jsme se dokázali odpoutat od protikomunistické propagandy a natočili film světové úrovně. Vynikající Bolek polívka a téměř všechny hlavní postavy vévodí filmu, na který se rádi podíváte znovu a znovu. Krásně lechtivý,nijak však sprostý. A také zajímavá hudba .

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Neuvěřitelné je, že se stal synonymem pro akční film pro 2 generace diváků. Božský Árný v nejlepší formě, v té době úžasné efekty, bravurní herecké výkony všech hlavních rolí a hlavně originální nápad spolu s bezkonkurenčním scénářem udělali z tohoto megafilmu srdcovou záležitost. Velkou výhodou je, že je stále k dostání v dobré kvalitě. Doporučuji prodlouženou verzi se zajímavými scénami.

Nespoutaný Django (2012)

Myslím si, že se Quentin Tarantino trefil skutečně do černého. podle prvních upoutávek a názorů jsem si myslel, že jde o klasický propagační film proti rasizmu. Opak je však pravdou.Film ukazuje nejen na rasovou nenávist, ale upozorňuje na celkové chování lidí mezi sebou. A to hlavní, film je čerstvým vánkem v poušti. Výborná kombinace westernu a klasického akčního filmu.Napětí a akce celou dobu. Vřele doporučuji a budu do nebes chválit Christopha Waltze za jeho neuvěřitelný výkon.