Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Přednáška Dana asi nastavila laťku hodně vysoko, ale takový těžký průměr jsem fakt nečekal :-(

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Burtonovo dílo jak se sluší a patří. Po Dark shadows určitě velmi povedený návrat k tomu co umí nejlépe - animáky. Film je pastvou pro oči a to že je černobílý jen podtrhuje atmosféru a nijak neubírá na kvalitách filmu! 90 %

Nitro Circus (2012)

Neskutečná porce šílených triků, stuntů a všemožných kousků, které by udělala jen opravdu malá hrstka lidí. Tak jak řekli ve filmu, to co dělají už nikdy a nikdo nebude opakovat. U většiny scén jde opravdu o život (myslím si, že přesto jak Tommy tvrdil že tohle není nijak naplánované a dělají jen to co je napadne, bez většího uvažovaní, musí několikrát promyslet jak daný trik provést tak, aby to přežili, přinejmenším aby následně nestrávili půl roku v nemocnici). Výborná podívaná se skvělým zakončením v podobě show v Las Vegas, která opravdu stála za to! Být v tom hledišti a sledovat Wheelze jak provede jeho frontflip na vozíků bez jediné chybičky, tleskal bych než by mě bolely ruce. Respekt, borci! 75 %

Teď a tady (2012)

Už ze začátku je jasné jak film skončí, ale (pro mě) velmi sympatická hlavní hrdinka (která mi tak trochu připomíná Amélii) nenechá nikoho aby jí utěšoval a snaží se co nejlépe prožít poslední okamžiky svého života. Daří se jí to, ale bohužel čím lépe, tím je poté horší konec, o kterém si myslím, že by vůbec nevadilo kdyby byl delší a celkově více procítěnější. Nevím proč, film se mi opravdu líbil, ale například Věčný svit neposkvrněné mysli ve mě zanechal hlubší pocity a emoce. 65 %

Volte mě! (2012)

Ucházející komedie která postrádá větší množství opravdu dobrých vtipů, při kterých by se člověk zasmál. Některé scény pobaví, ale není jich tolik kolik bych si v komedii se Zachem a Willem představoval. Dvě hvězdičky za Zacha a tu hrstku dobrých vtipů. 30 %

Kokain (2001)

Film, který jsem viděl nesčetněkrát a mohl bych znova a znova. Opravdová špička mezi životopisnými filmy. Výborný Johnny Depp a s ním Penélope Cruz. Neskutečně dobrý scénář, hlavní postavy, soundtrack (!) a hlavně příběh, jeden z nejlepších ve filmu jaké jsem kdy viděl (ano, říkáte si že takovýchto námětů jsou stovky ale zrovna tento mě opravdu dostal). "So in the end...was it worth it?" 95 %

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Po shlédnutí traileru jsem na film opravdu těšil. Nezklamal mě, ale není to nic víc než průměrná akční podívaná s dostatkem akce, pěknými kostýmy a celkovým prostředím jednoho z nejpěknějších měst států. Scénář pokulhává, soundtrack mě neoslovil a atmosféra ve srovnání s L.A. Confidential opravdu žádná. 60 %

Raubíř Ralf (2012)

"I'm Bad, and that's good, I will never be good and that's not bad, there's no one I'd rather be... than me." Skvělý animák, výborné animace, příběh, postavy a zápletka. Velmi sympatické vedlejší postavy - Fix-It Felix Jr a Sergeant Calhoun. Sem tam povedené vtípky (kterých mohlo být více spolu s akčními scénami). Celkově jeden z nejlepších animáků roku.