Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Silný příběh s netradičním námětem, zamyšlení se nad životem a smrtí, laskavě vtipné momenty střídají dojemné scény, které si ale na nic nehrají, nesnaží se prvoplánovitě působit na diváky. Benjaminovo vyprávění je jednoduché, jeho pohled na svět skoro naivní, přesto je v něm hloubka, jako by viděl víc, než ostatní lidé. zajímavý paradox pak vzniká, když jeho tělo mládne, ale on si přesto ještě pamatuje celý svůj předchozí život... Nenapadá mě nic, co by se dalo filmu vytknout... snad jen jeho délka, téměř 3 hodiny je víc než dost, ale i přes to a přes poněkud rozvleklý začátek, je případ Benjamina Buttona vážně podivuhodný film, který by si člověk neměl nechat ujít.

Po přečtení spalte (2008)

Film vážně psycho... víc jak polovinu času jsem byla zmatená, co si o tom všem vlastně myslet :o). Ale některý scény jsou naprosto dokonalý a nezapomenutelný - mimo jiný zářivý úsměv Brada Pitta ve skříni, John Malkovich kráčející v trenýrkách a županu se sekerou v ruce nebo vyděšený a paranoidní George Cloony v parku... co můžu říct, snad jenom že to bylo taaak divný, až mě to nadchlo :o)

Přátelé (2008)

Některé scény jsou tak nápadně koncipované, aby udělaly patřičný dojem na diváka, že vyvolávají až úsměv... tři hlavní představitelé jsou tak dokonalý, že vám až tečou sliny, ale film má dostatek humoru, aby to všechno vyvážil... takhle jsem se u filmu nezasmála, ani nepamatuju. a nejlepší na tom je, že téměř dokonce netušíte, jak to všechno může dopadnout... upřímně - byla jsem dost překvapená ;o)

Sedm životů (2008)

Od začátku se tenhle film snaží dělat dojem něčeho velkého - máte pocit, že pointa bude naprosto skvělá a nečekaná. ale už po první půlhodině, kdy se trochu zorientujete v trochu chaoticky retrospektivním ději, začnete tušit, kam to směřuje. protože jsem ale předem věděla, že nemám čekat nějaký úžasně vykonstruovaný závěr, užívala jsem si film tak, jak běžel bez velkého očekávání. a rozhodně mě nezklamal. Smith předvádí skvělý herecký koncert (přestože mi ten jeho vydepresený výraz párkrát připadal, jako by snědl něco zkaženýho ;o)), a Dawson mu skvěle sekunduje. Jejich herectví je tak reálné a živé, že jim věříte každou slzu i úsměv. Snad jen dvě připomínky k ději, který se hereckým výkonům bohužel úplně nevyrovnal: příběh má občas trochu mezery a ne všechno má svojí logickou návaznost... a navíc (možná že to ze mě dělá fakt cynika, ale tak to prostě vidím) nedovedu si představit, že by někdo byl takhle nesobecký... navíc Ben sice lidem pomáhá, ale zároveň ublíží těm, kterým na něm záleží... takže já osobně s ním nemůžu souhlasit.

Slzy na prodej (2008)

Pro mě byl tenhle film nečekaným vrcholem letošního Febio festu, úžasná kamera, netradiční příběh, skvělé scény (tango na stole a charleston na vinici...!!!). skvělý filmový zážitek, který vyvolal zasloužený potlesk v kině, kde to nebývá běžná praxe.

Stmívání (2008)

Ne že by se Twilight vůbec nelíbil, rozhodně je zajímavý se na tenhle film podívat. už jen proto, aby si člověk uvědomil, že mu není čtrnáct. Pokud by mi totiž čtrnáct bylo, chytla bych se na tuhle návnadu a určitě bych teď rozdávala hvězdy a rozčilovala se nad špatným hodnocením ostatních. Ale protože jsem starší a moudřejší :o)) můžu na celou tuhle nádheru podívat trochu s nadhledem. Klasická love story známá vlastně už od Shakespeara, nemůžou si odolat, ale je nebezpečný, aby byli spolu... někoho to může stát život. Takže máme základ, přidáme divokou přírodu - opět klasika, a pak trochu moderních triků - barevný kontaktní čočky, zpomalený záběry, neuvěřitelně (a to doslova) rychlý běhání, skákání a šplhání po stromech, spooooustu vosku na vlasy a bílýho make-upu a máme namíchaný perfektní koktejl pro dospívající mládež. tak takhle to dneska chodí na střední! :o))

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je rozhodně nejlepší film, co jsem v posledním roce viděla. nemám vůbec co mu vytknout, můžu jen chválit. Příběh i prostředí je mnohem reálnější než v jakémkoli předchozím Batmanovi o to víc vás děj vtáhne. Vynikající výkony Oldmana, Freemana, Eckharta a Caina... Maggie Gyllenhaal je mnohem lepší než Katie Holmes v předchozím díle, je přirozenější a ta role jí víc sedne. Christian Bale jako Batman je čím dál tím lepší. ale samozřejmě že nikdo nemá na Ledgera a jeho Jokera, je tak geniálně šílený, že vám z něj běhá mráz po zádech, kdykoliv se objeví na plátně. Pokud tohle nebude Oscar, tak už nevim...

Tropická bouře (2008)

Nemám moc ráda styl humoru Jacka Blacka a humor Bena Stillera mám jen o něco málo radši, ale tentokrát mě příjemně překvapili. jsem ráda, že si ze sebe herci dokážou dělat legraci a nejen ze sebe samých, ale i ze svého mytyzovaného povolání. A nejen se zasmát, člověka to i trochu donutí k myšlence, jestli fakt netrpí krizí osobnosti :o). A naprosto nechutný Tom Cruise mě totálně dostal svým závěrečným tancem :o)

Tulpan (2008)

Jednoduchý příběh s jednoduchými dialogy, za nímž se však skrývá mnohem víc, než je zpočátku patrné. Překvapilo mě, jaké zvuky dokážou vydávat zvířata :o) a ovčí porod byl naprosto nezapomenutelný (a nečekaný) filmový zážitek!

Vdaná snoubenka (2008)

Ani chytře vybraní hlavní představitelé nedokážou zachránit tuhle neuvěřitelně přeslazenou slátaninu bez kapky logiky v ději.