Wanted (2008)

Potom, co jsem viděla Wanted, jsem si nedokázala udělat názor. Teď s odstupem času, když se nad filmem zamyslím, už se mi názor formuje, ale není nijak lichotivý. Myšlenka je zajímavá, ale výsledek už míň. Umění měnit směr kulky je efektní, zvlášť ve spojení s hromadnou vraždou a sebevraždou na konci, ale zbytek už dost pokulhává. Spousta násilí a návod na to, jak změnit svůj nudný život - buď te drzí a hrubý... to je myšlenka... a Angelina Jolie jako drsná, potetovaná a patetická kráska už taky začíná být trochu ohraná storka.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Kozímu příběhu se rozhodně dá vytknout dost věcí - to že animace není přesně taková, na jakou jsme dnes zvyklý, filmu nezazlívám - autor se ani nesnažil vyrovnat Pixaru. Druhá věc je, že je to dost pomotané - stavba orloje, Karlova mostu a Faustův dům mi k sobě úplně nesedí. a ještě pár detailů je tak trochu mimo mísu. ale i k tomu se autor přiznal, i když úplně nechápu proč to tak je, nějaký svůj důvod asi měl, že lidem motá hlavy. co ale vidím jako hlavní problém je nedotaženost jak charakterů tak celého příběhu... to celému filmu hrozně ubírá. Na druhou stranu na mě vážně udělalo dojem zobrazení středověké Prahy, mělo to přesně tu správnou atmosféru, jako bych si pro tu dobu představovala. A vážně mě nadchnul dabing... až teda na ukňouranou Mácu a uvzdychaného Kubu :o). Ať už je to s Kozím příběhem jak chce, je to první takový projekt u nás a oceňuju nápad, práci a odvahu vyjít s ním na světlo. A klidně se přiznám k tomu, že se na něj ráda podívám znova... za čas ;o).

Mamma Mia! (2008)

Naprosto bláznivý film, kýčovitý, s naivním a hloupým příběhem a zpěvem, který chvílema tak trochu zaskřípe, ale... i přes všechny nedostatky a chyby mě fakt pobavil. A když už jsem myslela, že to nemůže být šílenější, přišly závěrečné titulky! :oD A kde proboha Meryl Streep bere tu energii???

Bathory (2008)

Přestože určitě je Bathory co vytknout ("vynálezy" mnichů, naprosto příšerný dabing některých postav a manipulace s fakty), celkově na mě film udělal dobrý dojem. Anna Friel a Karel Roden jsou dobrá volba, Deana Jakubisková mě jako Darvulie příjemně překvapila, výprava je perfektní. Kažodpádně jde o ambiciozní projekt, který splnil moje očekávání.

Život podle Dana (2007)

Výborný film, který mě dokázal rozesmát i dojmout. Carell je přirozený a přesvědčivý, Binoche snad vůbec nestárne - má v sobě pořád stejné kouzlo, jako v Čokoládě.

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je rozhodně nejlepší film, co jsem v posledním roce viděla. nemám vůbec co mu vytknout, můžu jen chválit. Příběh i prostředí je mnohem reálnější než v jakémkoli předchozím Batmanovi o to víc vás děj vtáhne. Vynikající výkony Oldmana, Freemana, Eckharta a Caina... Maggie Gyllenhaal je mnohem lepší než Katie Holmes v předchozím díle, je přirozenější a ta role jí víc sedne. Christian Bale jako Batman je čím dál tím lepší. ale samozřejmě že nikdo nemá na Ledgera a jeho Jokera, je tak geniálně šílený, že vám z něj běhá mráz po zádech, kdykoliv se objeví na plátně. Pokud tohle nebude Oscar, tak už nevim...

Hancock (2008)

Teoreticky má tenhle film všechny správné přísady, ale celku něco chybí. navíc celá ta záležitost smrtelnost vs nesmrtelnost mi přijde dost nedomyšlená. btw jak může normálně stárnoucí smrtelník mít vztah s někým, kdo je nesmrtelný a nestárne... to může být časem trochu nepříjemný, ne? ale nic to nemění na faktu, že Smith je charismatický herec, který vytluče maximum snad z každé role (nevzpomínám si, že by mě někdy zklamal), Bateman je výbornej i když v tomhle případě trochu naivní sympaťák a Theron je zvlášť v druhé půlce filmu hodně dobrá. dávám tři a půl, ale hlavně za herce, zbytek filmu je podprůměr.

Mansfieldské panství (2007) (TV film)

Opět jedna povedená adaptace románu Jane Austenové z produkce BBC.

Moje borůvkové noci (2007)

Film mě navnadil, pořád jsem čekala něco, ale nepřišlo to... závěr byl sice romantickej a v pořádku, ale zanechal ve mě rozpačitý pocit, že něco chybí. Nicméně mám chuť zajít do nejbližšího baru a požádat o borůvkový koláč a jeden polibek od barmana :o)

Otec prasátek (2006) (TV film)

Přestože ani Barva kouzel ani Otec prasátek nepatří k mým nejoblíbenějším Zeměplochám, filmové verze rozhodně zařadím k mým oblíbeným filmům. Tvůrci si výborně poradili se ztvárněním Pratchettovského světa, což mě velmi příjemně překvapilo.