Gia (1998) (TV film)

Hola Guys! =´) Já jsem prostě neustále dokola okouzlována herectvím Angeliny Jolie. Něco se v tomto filmu děje, vím, že za to může ona, a neustále se tím nechávám unášet a fascinovat. Plus - je to stylové! Psala si deníky, přemýšlela, milovala ženu, nosila pánské košile a její povaha nemohla ujít pozornosti. "Jedni ji milovali, druzí zatracovali..." - já ji tedy rozhodně budu milovat! "ŘACH!!! Jako od spidermana!" "...And I would give them yellow roses..."

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Hola Guys! =´) A dostávala od svých mužských společníků 5 dolarů, aby si šla napudrovat nos!!! - Audrey je Audrey! A Holly jí sedla jako ulitá. - ta holčička, co věří, že pozornost mužů je to hlavní a že se tak dostane, kam chce. Ta holčička, co nosí masky a baví se každý kousek cesty. Ta holčička, co nechce být zavřená v kleci! Než přijde Paul a všechno to změní a políbí ji v dešti. - Moon River se mi v hlavě přehrává pokaždé, když si na film vzpomenu. Holly mi vždycky předá neskutečnou energii a ten film, pánové a dámy, má neskutečně charisma, takové charisma jarního dne, kdy sedíte na balkoně, koupete se ve slunci, pijete vínko, pouštíte si písničky a vedle sebe máte někoho milovaného!!! "Paul, darling..." Please, darling, don´t look at me like that!" "Holly, I love You." "So what?" "So what!? So plenty!!!"

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Hola Guys! =´) Pro mě zase jeden z těch filmů, které si budu pouštět stále dokola, když dozraje čas. Lee Page svoji Calpernii zahrál tak uvěřitelně, se všemi škálami emocí, že jsem se i já nemohla vynadívat a říkala jsem si - Bože, jak já toho Barryho chápu! Troy, v roli Barryho, ach, skvělé herectví! Příběh skvěle napsaný (nejenom proto, že byl psán životem), prosycený výbornou hudbou, přesahem. A bylo to zatraceně sexy!!! A abych nezapomněla, Shawn Hatosy umí hrát!? A výtečně. - Statečný příběh o tom, jak si dovolit něco jiného ve světě, kde je všechno podle pravidel a příkazů - "jinou" lásku, ale lásku. Pro mě ne tak docela "eye opener", protože jsem transexualitě a "odlišnosti" otevřená, ale rozhodně "soul opener". "I begin to believe the dream about me and Barry together. The dangerous thing about dreams. You begin to believe they might come true..." "And know without further "redo". That´s french for: No more f----ing around, let´s get on with the show!!!"

V jako Vendeta (2005)

Hola guys! =´) Wow... - mně tedy nechybělo nic! - mělo to poetiku, mělo to příběh, mělo to lásku, mělo to přesah, mělo to úžasný hudební podklad, mělo to napětí (takové, že jsem si dosti dlouhou dobu říkala: Co se to sakra děje?), mělo to tak akorát akce, mělo to černou barvu, mělo to vztek, mělo to růže, mělo to vztah k umění, mělo to nezaměnitelné a nezapomenutelné herecké výkony, mělo to tajemství, mělo to inspiraci a mělo to finále! - už se mi dlouho nestalo, že bych o nějakém filmu přemýšlela natolik. Už se mi dlouho nestalo, že bych si film pustila ve třech dnech třikrát. - pro mě za poslední dobu dílo, co se vryje do paměti, dílo, které rozehrálo všechny struny v mém srdci!!! =´) - Hugo Weawing...- Budu se těšit nashledanou! "Before I give you my gift, can I ask You one thing? Would You dance with me, Evey!?" Of course! ;)

Hodiny (2002)

Hola Guys! =´) Když jsem Hodiny před lety viděla poprvé, neměla jsem o knize Mistra Cunninghama ani tušení. Pak jsem si ji přečetla a potřetí se koukla na toto dílo a všechno se mi to spojilo, jako kdybych hodiny a hodiny strávila hledáním Hodin. To, jak pan Hare napsal scénář a dal tak poctu knize a vše do sebe zapadá a zní to a křičí a žije, je prostě fascinující! - první velké plus. Dámy Streep, Moore a Kidman to prostě...toho se nejde ani slovy dotknout, jak se nalepily na svoje postavy a splynuly s nimi v tak nehorázně velkolepém hereckém koncertu pro klavír a housle, že když to skončí, zní Vám to v uších a drnčí v kostech - Hodiny a Hodiny!!! Pánové C. Reilly a Harris!? - jestli dámy hrály na housle, pánové hrály na piáno. A k tomu ten soundtrack, poselství a stylovost a detaily a Virginia Woolfová a láska a kamera. Rozplynout se... a stane se to ještě mnohokrát. "V tu chvíli jsem si říkala: To je ono, to je vrcholný pocit mého štěstí!"

Zkrocená hora (2005)

Hola Guys! =´) Herecké výkony (Lady Williams a mistr Gyllenhaal), soundtrack, režie, atmosféra, SCÉNÁŘ, pan Ledger s "Jack, I swear!!!", několikáté shlédnutí, pocity, naděje, ženoucí se naléhavost toho, aby se člověk nebál být šťastný (, ať to stojí, co to stojí!!!), scéna ve stanu (2x), život...to jsou atributy pro to, aby stálo za to, se podívat na tento film. "She got lucky!" So Very lucky! =´)

The Guest House (2012)

Hola Guys! =´) Vůbec v tomto filmu nebudu komentovat kameru, herecké výkony vedlejších postav (Jason, otec od Rachel), ani "soft" záběry, ani střih, ani režii,...je mi to líto, ale škoda mluvit. ALE něco na tomto snímku je. Něco, co mě volá znova a znova dokola. Není to o tom, že je mi toto téma blízké, ale je to v té doopravdovosti - jak jim věřím, že se "našly", jak cítím, že ta jiskra a láska tam je. - filmík, ve kterém pan Baumgarten dosáhl toho, čeho pravděpodobně chtěl - zapůsobit (tichým festivalovým snímkem, který si nehraje na lásku, ale ukazuje ji). A na mě to tedy působí neuvěřitelně. - a konečnou scénu, kdy se Amy objeví na Rachel představení s blonďatými vlasy a srdcem na dlani, si budu pouštět ještě velmi dlouho. Na scénu s klavírem nezapomenu. "It is kind of liberating, to be honest..."

Tootsie (1982)

Hola Guys! =´) Totiž, když u nějakého filmu můžete usínat každý večer, protože i přesto, že notoricky znáte každou repliku, ať je ve zněním anglickém či českém, stále to baví, když se smějete pořád dokola naplno a těšíte se, až zazní "It Might Be You", když přestanete věřit, že Dorothy je skutečně Michael a "Na co máš tu kukuřici?" =´), když každý řádek scénáře padne na úrodnou půdu (pánové Hoffman and Murray, jen to poslouchejte! :)), a když tam je Lady herečka Lange, pak jsou jakékoli komentáře k ničemu. Sydney Pollack, ať mu vítr fouká, užasná režie! Pan Hoffman, (...)!!! "It Might Be You" No, it is You!!! =´)

Forrest Gump (1994)

Hola guys! =´) Hm,...vážně, jak to řádně okomentovat? Pan Zemeckis tvořil, Pan Hanks žil, z Lady Wright nemohu popadnout dech, ... Sally Field - amazing! - chtěla bych mít tisíce slov, ale mám hlavně tisíce pocitů - otevřené oči dokořán, vše dává smysl a chtěla bych si jít zaběhat!!!! Toto mistrovské dílo jsem viděla již alespoň dvacetkrát. A, i když to není jediné, co mohu říct, řeknu: Jestli se po shlédnutí nějakého filmu chcete cítit naživu, běžte s Forrestem!!! =´) ... pro mě - životní filmová spřízněná duše. "That´s my boat!" =´)

Půlnoc v Paříži (2011)

Hola Guys! =´) Woody Allen pro mě hostí jedno z míst mnou nejuznávanějších scénáristů i režisérů. Jakkoli by i toto mohlo být záminkou pro těch pět hvězd, není. Víte, ta atmosféra Francie 20tých let se do mě nasála a já nechtěla, zuby, nehty na rukou, nechtěla!, aby hudba přestala hrát, aby Owen přestal být tak Allenovský - dokonce i v pohybech, všimli jste si!? -, aby mě ten pokojný pocit, že se děje něco stylového, plného života, umění, tvoření toho nezapomenutelného, kdy přestalo. Nepřestalo. A pro to těch pět hvězd. Totálně inspirující! - mám chuť sednout na první vlak z Brna do Paříže a napsat knihu, pít víno a vidět, jak vše je na dosah ruky.... Za to dík, mistře! "But You don´t want to hear this..." "Yes, I do!!!" A neustále.