• Pohádka

Na dotek (2004)

Vztahy jsou spletité, plné rozchodů a návratů. Pokud jsi jednou opustil, lze se vrátit? Co všechno musím udělat, aby mi bylo odpuštěno? Existuje vůbec důvera mezi lidmi nebo stačí jedna chyba a....? A kde je vlastně pravda? Co když žiju s člověkem, o kterém nevím, kdo doopravdy je?

Nouzový východ (2008)

Strhující film se skvělým hereckým obsazením. Naprosto mě nadchl, emoce z něj přímo sálaly, a ze mě po shlédnutí taktéž. I takový je život... Chci vidět znovu!

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Z téhle pohádky mi vždycky běhá mráz po zádech.

Hačikó - příběh psa (2009)

Příběh o oddanosti a věrnosti mezi psem a jeho pánem, který si rozhodně zasloužil zfilmování.

Restart (2005)

Pro mě jeden z nejvýraznějších filmů české scény s velice působivou hudbou Khoiby. Netradiční a zapamatovatelný. Opravdu silný zážitek.

Duch (1990)

Těžko tento film přiřadit jedinému žánru, když se jich v nich mísí několik a všechny do sebe zapadají jako kousky puzzle. Zápletka pro mě byla překvapivá, možná proto, že jsem až tak nevěnovala pozornost vedlejším rolím, ale do kolen mě dostal vynikající Patrick Swayze. Natolik jsem mu propadla, že jsem sledovala každý jeho pohyb, myšlenku a vědomě mu fandila při scénách, kdy se chtěl pomstít svému sokovi. Nerada bych však zapomněla na odzbrojující výkon Whoopi Golberg, která mě rozesmívala i při vážných scénách takovým milým způsobem. Hudba do příběhu naprosto zapadá. I ta slza ukápla...

Melodie mého srdce (2007)

Zdánlivě obyčejný příběh o hledání, v němž hlavní roli hraje úžasná hudba spojující lidská srdce.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Robin Williams a jeho neuvěřitelné charisma a neskutečná dobrota vyzařující z jeho modrých očí, to vše smísené s neotřelými způsoby výuky literatury. A já se ptám, kdo by si nepřál takového učitele? Kdo by aspoň jednou nechtěl být členem tajného spolku? Neskutečně reálně působící film, který jde aplikovat na všechna období dějin, kdy se mísí konzervatismus s novotou, a v tom je jeho síla. "Nechci, až budu umírat, zjistit, že jsem vlastně nežila".

Once (2007)

Milý film s krásnou hudbou, který lehce plyne.