Tintinova dobrodružství (2011)

Tintina jsem v životě nečetl a ani to v plánu nemám, ale tohle je prostě skvělá pohádka. Doufám, že Spielberg natočí druhý díl. Výborné jsou hlavně animace, které jsou až neskutečně skutečné. 85%.

Warrior (2011)

I přes vysoké hodnocení jsem neočekával něco tak skvělého. I když zde bylo hodně klišé chvílí, které jindy moc nemusím, ale rady mi to nevadilo. Herci byli zvoleni a zahráli to skvěle, hlavně Hardy je vážně výborný herec. MMA je skvělý sport hlavně na sledování a když se natočí film o tomto tématu a je to takhle skvely, tak nejde dát nice jiného než 90%.

Zatímco spíš (2011)

Španělé umí točit zajímavé thrillery s až horrorovou či cynickou atmosférou (nebo jsem zatím na ně měl štěstí). Zatímco spíš má velmi originální zápletku. Hlavní hrdinou je César, který je recepčním v místním domě. A také je velkým fanouškem stalkování a používání chloroformu na lidech. Luis Tosar svou postavu hraje skvěle a jeho úchyla mu uvěříte. Při sledování s napětím sledujete s čím dále tvůrci ještě přijdou a do jaké situace Césara dostanou. A oni i tak překvapí. K dokonalosti mi vadily drobné mezery v logice a lepší závěr, kdy je pár věcí stále nejasných. Přesto mě moje další návštěva Pyrenejského poloostrova bavila a nezklamala. A myslím si, že nebude z daleka poslední. Pro podobné filmy mám vcelku slabost. 7/10.

Pacifik (2010) (seriál)

The Pacific je seiál u něhož jsem po shlédnutí Bratrstva Neohrožených měl velké očekávání, ale již u 3. dílu mi bylo jasné, že se na tohle musím dívat z jiného úhlu. Jinak bych byl hodně zklamán a naštván. Kvalit Bratrstva to nedosahuje ani náhodou, je to nesourodé, nepřehledné a někdý až moc umělé. Seriál by potřeboval tak o pět dílů víc, aby tse trochu srovnali skoky mezi jednotlivími díly. Nebo alespoň vynechat zbyečné části, kterých tu bylo požehnaně. Nejvíce mi však vadily jednotlivé bitvy, které dostaly minimální prostor a to je prostě špatně. Teď to možná bude znít divně, ale já se prostě těšil na pořádnou řeže a těch tu bylo pramálo, ale když už nějaké byly, tak byly skvěle natočené. Ale zase mi líbí absence známějších herců, kteří by se zde ani nehodili. Celkově je to zklamání, ale za shlédnutí to rozhodně stojí, jen je škoda, že se z tohohle nevytřískalo mnohem víc....60%.

Poznáš muže svých snů (2010)

Další cynický Woody Allen, ovšem tentokráte více než je u něj v poslední době obvyklé. Tragická vztahovka o krizi středního věku (a staršího také), kdy zde vypráví příběh čtyř postav a přesto jedné rodiny, která se díky tendenci hledat "štěstí" jinde kompletně rozpadává. Stále však i přes svou kadenci filmů Allen zdaleka nenudí. Opět má k sobě dosti kvalitní hereckou sestavu, která film utáhne vždy. Obzvláště má-li k tomu kvalitní (na Allena však spíše průměrný) scénář. Hořkosladký film. 6/10.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

O hodně horší díl než jednotka. Moc mi nesedí Nyqvist jako Blomkvist. Zato ale Lisbeth se povedla. Rvačky byly natočeny špatně. Změna režiséra byla strašná chyba, protože jednička se opravdu povedl. Snad bude trojka lepší. 70%

Julie a Julia (2009)

Velmi zajímavý námět, který je ovšem utopen v nezajímavém podání. Vypadalo to vskutku zajímavě, ale s postupem času se film pořád dokola opakoval, nepřinesl nic extra, spíš naopak. Stálé žvátlání o vaření by nemuselo být špatné, kdyby bylo proloženo něčím jiným. Postupem času film nudil. Divím se, že to ti manželé přežili ve zdraví, já bych to asi nedal. Naštěstí herecky skvělé, ať Meryl Streep či Amy Adams, jen škoda, že příběh nebyl více inovativní. Ale přesto film zabavil, jen si myslím, že to mohlo být o něco lepší....55%.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Pro mě je to o něco horšíší než Fincherovska verze, hlavně kvůli Nyqvistovi, který se na Blomkvista vůbec nehodil. Repace je skvělá, dokonce lepší i než Rooney Mara ( Fincherovska verze). Ještě mi vadil dabing blomkvista , ale za to švédové nemohou. Film sice klidně mohl být delší, ale byl jsem mile překvapen, ale Nyqvist mi to trochu zkazil...85%.

Nanking! Nanking! (2009)

Velmi drsné černobílé drama o zvěrstvech v Nankingu. Film nemá hlavního hrdinu, a tak sleduje během sedmi týdnů počínání několika obyvatel Nankingu a zároveň i japonského vojáka a samozřejmě Johna Rabeho. Tyhle dva filmy dokážou věrně a přesně dokreslit danou situaci v Nankingu. Film tak není pouze jednostranou záležitostí, což by nejeden od čínských tvůrců čekal. Je až s podivem jak moc se film dokáže vyhýbat patosu (i když ne vždy samozřejmě). Snímek je velmi naturalisticky a sugestivně natočen. Nabízí se srovnání s neméně silnými filmy o 2. Světové válce jako Jdi a Dívej se, Saulův syn či Oskar Schindler. A ani v této konkurenci se Nanking! nanking! neztratí. 9/10.

Prokletý klub (2009)

Fotbal je jednoznačně nejlepší sportovní na planetě. Bohužel ho někdy kazí, jak je zde ukázáno, neschopní ředitelé klubů, kteří fotbalu nerozumí ( v současnosti např. baník ostrava). Naštěstí tenhle film nedělali americane, a tak film nekončí typicky americky(z outsidera vítěz). Brian Clough je hodně podobný Josemu Mourinhovi, hlavně v posledních měsících. Výborný výkon podal Michael Sheen. A ukázal, že je jeden z nejlepších anglických herců současnosti. Pro mě je to jeden z nejlepších sportovních filmů, které jsem zatím viděl. 90%.